Veci, ktoré v smart domácnosti už nikdy nebudete musieť riešiť

matka čítajúca knihu dieťaťu

3. 5. 2017; Autor: Sóda

Predstavte si ten pocit istoty a pohodlia, keď máte všetko v dome pod kontrolou, aj keď v ňom fyzicky nie ste. Toľko vecí sa dnes dá vďaka moderným technológiám riešiť na diaľku — a zvládne to skutočne každý. Stačí vám bežná znalosť smartfónu a jednoduchá bezkáblová inštalácia smart zariadení. Patria medzi ne riadiaca jednotka, rôzne senzory a doplnkové zariadenia.

V ruke máte detailný prehľad o tom, kto sa doma nachádza, či sú pozhasínané svetlá, žehlička, či nikto nezabudol vypnúť televízor, zavrieť okná, ale napríklad aj to, či sa niečo v kuchyni nepáli. Ak patríte medzi ľudí, ktorých podobné scenáre neustále mátajú, je pre vás inteligentná domácnosť tým správnym riešením.

Alebo ak často nie ste doma a potrebujete mať prehľad o tom, či aj počas vašej neprítomnosti všetko beží tak, ako má — napríklad, či deti nepozerajú televízor, keď nemajú, alebo či si bez vášho povolenia neurobili v dome párty. Môžete sa spoľahnúť.

Zdroj: Pixabay

Riešenie ZEON Smart Domov vám poskytne prehľad nad všetkým vyššie spomenutým. Ďalej ním viete kontrolovať teplotu v dome – napríklad či nie je v detskej príliš zima, či nie je doma príliš suchý alebo vlhký vzduch, či je pred príchodom na chatu poriadne zakúrené, a podobne. Časy, keď boli najmodernejším bezpečnostným opatrením domáce kamery, sú dávno preč.

Senzory dnes dokážu nielen rozpoznať, či sa niekto nenachádza pred vašimi dverami, ale aj to, či u vás niekto nezvonil (napríklad kuriér). Takisto sledujú, či niekto prišiel alebo odišiel z domu a vedia vás na to upozorniť. Máte tak presný prehľad o tom, či sú vaše deti doma a či prišli naozaj vtedy, kedy ste im nakázali.

ZEON zariadenia

Čo sa týka bezpečnosti, senzory ZEON Smart Domov rozpoznajú nielen prítomnosť ľudí, ale aj dymu a informujú vás, ak sa niečo pripáli, alebo začne horieť. Zároveň vás vedú k optimálnemu užívaniu energií tým, že sledujú aktuálnu aj historickú spotrebu zariadení a domácich spotrebičov. Dokážete tak identifikovať neefektívny spotrebič a včas sa rozhodnúť pre jeho prípadnú opravu alebo výmenu. Môžete si nastaviť harmonogram zapínania a vypínania spotrebičov alebo ich ovládať na diaľku.

Smart domov vie byť nápomocný aj pre starých, nevládnych, či hendikepovaných ľudí. Napríklad tým, že im v tme pomocou senzora rozsvieti svetlá, keď sa pohnú, či vyjdú z postele. Nemusia tak tápať a hľadať vypínač, či dvere na toaletu. Ľuďom, ktorí sa sami z postele nevedia pohnúť, sa dá blízko k ruke nainštalovať smart tlačidlo, ktoré stačí stisnúť a vám okamžite príde notifikácia. Či už je to vaša stará mama, alebo dieťa, ktoré sa samo bojí ísť v noci na toaletu, budete o tom informovaní.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

„Prvá dáma“ slovenskej fotografie: Aj rýchle technológie majú svoje čaro

Už roky vychováva nové umelecké generácie na akademickej pôde na Slovensku aj v Prahe. Spolu s Huawei P9 sme počúvali našu fotografickú legendu, ktorá je plná elánu, inšpirácie, aj skúseností.

čítaj viac