10 poctivo vybraných stránok s fotkami zadarmo

Pretože nie je otázka či, ale kedy ich budete potrebovať. Tieto môžete použiť na hocičo.

Ani ten najkvalitnejší obsah sa dnes nezaobíde bez pekných obrázkov. Internet je ich plný, no zohnať kvalitu je buď časovo náročné, alebo drahé.

Ponuka profi fotobánk je síce široká, ale pre väčšinu webového obsahu sa platené obrázky nevyplatia. Druhou možnosťou sú bezplatné fotobanky, kde však na jeden kvalitný obrázok pripadá tona balastu.

Našťastie sú tu aj šikovní fotografi a umelci, ktorí svoje diela ponúkajú všetkým zadarmo. Vďaka nim existujú bezplatné fotobanky, ktoré nie sú odkázané na podpriemer. Vybrali sme 10 takých, kde sa za kvalitu neplatí ani cent.

Najlepší priateľ bloggera – Splitshire

Webstránka plná kvalitných fotiek. Budú sa výborne hodiť k textom o jedle, móde, technológiách, alebo k marketingovým materiálom. Dostupné bez obmedzení na osobné aj komerčné účely.

Zdroj: Unsplash

Krásne krajinky – Unsplash

Voľba číslo jeden pre tých, ktorí majú radi úniky do prírody alebo píšu o cestovaní. Unsplash je jedna z najväčších fotobánk vo svojej triede a určite stojí za to si ju pridať do záložiek. 10 nových fotiek každých 10 dní. Úplne zadarmo.

Zdroj: Negative Space

Biznis a technológie – Negative Space

Mať po ruke pár biznis obrázkov do prezentácie alebo na web nie je nikdy na škodu. Decentné, farebné aj čiernobiele. Na stiahnutie si nemusíte pýtať žiadne povolenie.

Zdroj: FreeJPG

Niečo svieže a moderné – Free JPG

Všehochuť tematicky rôznych fotiek, kde sa určite nájde niečo aj pre vývojárov softvéru. Biznisové klasiky, ale aj zmes fotografií jedla, ľudí a prírody.

Zdroj: Foodies Feed

Obrovský festival jedla – Foodies Feed

Úplne bezplatná stránka pre každého gastro nadšenca, ktorému ide lepšie písanie než fotenie. Za fotky treba poďakovať Jakubovi z Prahy.

Zdroj: Stockpic

Niečo ľahké – Stokpic

Výborný zdroj fotiek pre lifestylový alebo odľahčený biznis obsah. Ponúka široký výber rôznych kategórií a ich obsah určite nesklame.

Zdroj: Kamboopic

Pre štýlové projekty – Kaboompics

Počin poľskej webdizajnérky Karoliny. Vytvorila túto stránku, aby sa podelila o svoju vášeň so svetom. Už sa len prehrabať v stovkách fotiek vo vysokom rozlíšení a vybrať tú najlepšiu. Zamerané sú hlavne na módu, jedlo, kancelárie a krajinu.

Raumrot

Na kreatívne chvíľky – Raumrot

Pri výrobe plagátov, brožúr, webdizajnu, alebo pri hľadaní inšpirácie, určite netreba vynechať túto stránku. Fotky plné farieb potešia hipstera v každom z nás.

Isorepublic

Raj webdizajnérov – Isorepublic

Úžasné obrázky Toma Eversleyho z Anglicka, ktorý svojim objektívom zachytáva najmä život veľkomiest. Stránka ponúka výborný materiál pre webstránky a aplikácie. Na svoje si prídu najmä webdizajnéri, programátori, blogeri a marketéri.

Zdroj: DesignersPics

Čerešnička na torte – DesignersPics

Potrebujete niečo pekné, ale ešte presne neviete čo. Ste na dobrej adrese. Autor projektu Jeshu Jon, dizajnér a developer z Indie, pridáva nový materiál každý deň.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


5 otázok, ktoré môžu pokaziť chuť pracovať z domu

Papuče, župan, káva a osem hodín usilovnej práce. Popri tom stihnete upratať a ešte aj vyvenčiť psa. Takto si väčšina ľudí predstavuje prácu z domu. V skutočnosti to však nikdy nie je také ideálne, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Papuče, župan, káva a osem hodín usilovnej práce, popri ktorej stihnete upratať a vyvenčiť psa. Takto si väčšina ľudí predstavuje prácu z domu. V skutočnosti to však nie je také ideálne, ako by sa mohlo zdať.

Pravdou je, že keď ostanete doma, ubudnú vám starosti s dochádzaním a nudné porady. Na druhej strane, práca na diaľku chce sebadisciplínu a vôľu odolať lákadlám domáceho prostredia.

Skôr, než začnete prehovárať nadriadeného, obhájte si voľbu pracovať z domu sami pred sebou. Na začiatok si položte týchto päť otázok.

Zvládate stres?

Práca z domu môže byť pre niekoho únikom pred stresom. No ten sa rozplynie jedine v nerušenom prostredí. Odbiehanie k deťom alebo sklon riešiť rôzne domáce drobnosti preťaženiu nepomôže.

Naopak, neustále prepínanie mysle medzi pracovnými činnosťami a domácimi maličkosťami je časovo aj psychicky náročné.

Povinnosti vás tak či tak dobehnú a začnú sa hromadiť. K tomu pripočítajte potrebu komunikovať s ostatnými kolegami.

Otázky, ktoré v kancelárii vybavíte osobne za pár sekúnd, musíte riešiť elektronicky. To sú hodiny telefonátov, písania emailov a chatov iba na to, aby ste ostali v obraze. A to ste ešte nezačali pracovať.

Viete sa motivovať?

V kruhu kolegov alebo so šéfom za chrbtom to vždy ide ľahšie. Doma je človek odkázaný sám na seba, obklopený neobmedzenými možnosťami rozptýlenia sa. Kto im dokáže odolať a pracovať nezávisle, tomu môže home office padnúť vhod.

Bude váš výkon objektívne hodnotený?

Na pracovisku panuje istá forma prezumpcie neviny. Pri nič nerobení vás musia prichytiť. Zjednodušene sa dá povedať, že koho viac vidieť, ten viac pracuje, a jeho výkon býva zväčša aj lepšie hodnotený.

Pri práci z domu tento vzorec neplatí, práve naopak. Home office býva okolím vnímaný ako forma plateného voľna. Kto nie je v kancelárií, je hneď podozrivý.

Preto by mal o svojich aktivitách informovať omnoho viac než ostatní, aby kompenzoval svoju neprítomnosť.

Ak ste si istí, že váš výkon bude objektívne hodnotený, je to ďalší plusový bod pre prácu z domu.

Poskytne vám zamestnávateľ potrebné vybavenie?

Niekomu stačí vlastný notebook a telefón. Sú však povolania, ktoré vyžadujú výkonný hardvér, drahý softvér, prípadne VPN prístup na sieť. Ak zamestnávateľ nevie zabezpečiť potrebné podmienky, sen o práci z domu sa rýchlo rozplynie.

Viete oddeliť pracovný život od osobného?

Je veľmi jednoduché dobiehať zameškané posunutím konca pracovnej doby o hodinu neskôr. A potom o ďalšiu a ďalšiu. Doma nevidíte, ako kolegovia postupne odchádzajú z práce, a nemáte sa kam ponáhľať. Stále je čas dorobiť veci neskôr a režim dňa sa rozpadá.

Ak sa to stane normou, pracovný život začne presahovať do osobného viac, než je zdravé. Úplne najhoršou vecou je vstať od počítača a ísť do postele bez toho, aby mala myseľ čas na upokojenie.

Kto si deň rozdelí na zmysluplné celky a v stanovený čas si povie dosť, tomu home office neobráti život naruby.

Ak ste si aspoň na 4 z 5 otázok odpovedali kladne, práca z domu môže priniesť príjemnú zmenu v pracovnom živote. Udržíte na uzde denný režim, zvládnete pracovné úlohy a vaše hodnotenie neutrpí. Ak ste pri väčšine z nich mali pochybnosti, túžbu mať home office radšej ešte na čas odložte.

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Nechajte sa očariť smartfónom Moto Z2 Play a ako darček získate gamepad zadarmo

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové