Napečené na Slovensku: Tieto dobroty vám bude ľúto zjesť

Trendy pečenia na Slovensku sa za posledné roky posunuli na úplne inú úroveň. V nasledujúcom článku vám predstavíme niekoľko úspešných domácich značiek.

Makrónky konkurujúce francúzskym receptom, torta ako od babky, no bez lepku či krabica plná raw koláčikov všetkých možných chutí a farieb.

Trendy pečenia na Slovensku sa za posledné roky posunuli na úplne inú úroveň. V nasledujúcom článku vám predstavíme niekoľko úspešných domácich značiek, ktoré si vďaka originálnym výrobkom vybudovali naozaj oku lahodiace portfólio.

Mnohí bez cukru či múky, zdravo, no najmä a s chuťou robiť veci poctivo.

Fertucha

Obľubu koláčikov z pekárne Fertucha potvrdzujú aj pozitívne recenzie od zákazníkov na sociálnych sieťach. Všetky produkty sú vždy čerstvé, pečené priamo v predajni.

Na svoje si prídu aj bezlaktózoví a bezlepkoví nadšenci sladkých dobrôt.

Home Bakery

Home Bakery má v ponuke cez tridsať koláčov, no okrem toho aj rôzne slané dobroty. V Bratislave a blízkom okolí sú už známou a overenou značkou, ktorá hravo zvládne pripraviť catering aj pre svadby či firemné akcie.

Pán Koláčik

Limetka so špenátom, repa so šalviou a ríbezľami. Tieto kombinácie nájdete iba u Pána Koláčika. Nutrične vyvážené, no navyše naozaj lahodné koláče, na ktoré môžete natrafiť hneď v niekoľkých kaviarňach.

Le Sucré – sweet manufacture

Le Sucré z Podunajských Biskupíc vám vyčarí napríklad aj tortu s pravým zlatom. Okrem kreatívnych dobrôt vás aj čo-to naučí, a to formou workshopov pečenia, v rámci ktorých sa dozviete napríklad aj to, ako upiecť lahodné macaronky.

le miam

Recepty pozbierané z Francúzska, prinesené s láskou na Slovensko. Aj tak sa prezentuje šikovná značka le miam.

Ak sa pri toľkých príchutiach neviete rozhodnúť, nechajte si poradiť – le miam vám namieša pestrú ochutnávku parížskych chutí.

Nebo pieklo

Nie každý je fanúšik raw či vegan trendov bez cukru a múky. Nestarnúca klasika každej svadby je jednoznačne punčový koláč. Ten božský, z dielne Nebo Pieklo je navyše z čerstvých malín a dobrého rumu.

Giraffe Bakery

Ak chcete svojich najbližších potešiť sladkým darčekom, určite si prezrite stránky Giraffe Bakery. Roztomilé cupcakes sú stávka na istotu.

Motívy zvieratiek potešia najmenších a valentínske srdiečka zas vašu polovičku.

Befresh

Živé raw torty plné ovocia. Pre tých, ktorí vyznávajú raw životný stýl, alebo si len radi zdravo pochutia, „pečie“ Befresh šťavnaté dobroty bez cukru, lepku a laktózy.

Exkluzívne torty

Krásne torty od Coolinarov zväčša dotvára čerstvé ovocie a jedlé kvety. Zaiste dokazujú, že aj trojposchodové svadobné torty môžu byť vkusnou, neprezdobenou maškrtou.

LULU’s bakery

Lulu pečie v hesle „z koláčov sa nepriberá, z koláčov sa teší“. Nájdete u nej naozaj pestrú ponuku, od malých koláčikov, cez makarónky až po poschodové svadobné torty.

Sweet cakes bakery

Sweet cakes vám napečú nielen torty a koláče, ale aj obľúbené párty lízatká, tzv. cake pops. V rámci cateringu vám vytvoria candy bar, ktorý je navyše peknou dekoráciou priestorov.

Torticky.sk

Ak potrebujete naopak niečo tematickejšie a hravejšie, napríklad pre vašich najmenších, Syslíkove Tortičky splnia vaše očakávania.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Slováci, ktorí pomocou dobrých nápadov menia svet okolo seba

Na Slovensku je veľa poctivých a zodpovedných firiem, ktoré sú prospešné celej spoločnosti, len sa o nich možno toľko nehovorí. Pozrite si pozitívne príbehy Slovákov, ktorí svojim podnikaním pomáhajú ľuďom či životnému prostrediu.

Mnohí ľudia aj u nás na Slovensku majú dobré nápady, chýba im však podpora. V snahe podporiť spoločensky prospešné firmy vznikla medzinárodná súťaž Chivas VENTURE, do ktorej sa zapojilo už aj viacero Slovákov. Súťažiaci v rámci môžu získať podiel z 1 milióna amerických dolárov a osobný koučing od špičkových svetových mentorov.

Pracujete na dobrom nápade? Prihláste sa do súťaže a získajte podporu. Viac informácií

Kým nájdete odvahu prihlásiť sa, inšpirujte sa príbehmi úspešných firiem, ktoré sa stali víťazmi slovenského kola súťaže Chivas VENTURE v predošlých rokoch. Viac nápadov, ktoré menia svet, nájdete na tomto odkaze.

Drevené zubné kefky Ecoheart pomáhajú ľuďom a prírode

Na svete je množstvo plastu, ktorý nestíhame recyklovať. Najbežnejším plastovým odpadom sú práve drobnosti, ktoré používame dennodenne – tégliky na nápoje, slamky, PET fľaše, ale aj zubné kefky.  Odhaduje sa, že len v Spojených štátoch amerických skončí na skládkach každoročne viac ako 850 miliónov zubných kefiek.

Aj malé zmeny môžu niekedy znamenať veľký rozdiel. To je aj filozofia mladého podnikateľa Romana Kovácsa z Bratislavy a jeho spoločníka Štefana Macejáka. Pod značkou Ecoheart vyrábajú ekologické kefky z bambusového dreva. Bambus rastie veľmi rýchlo, je trvalo udržateľnou surovinou.

Prioritou Ecoheart je pomáhať iným. Vybraným neziskovým projektom preto pravidelne darujú 10 % zo zisku. Ich momentálnou ambíciou je k zubným kefkám pridať ďalší rad ekologických výrobkov, zaradiť do výroby lokálne materiály a časom výrobňu pretvoriť na chránené dielne. Šancu tak dostanú ľudia, ktorí v živote nemajú veľa príležitostí.

Ecoheart sa v súťaži Chivas VENTURE stali víťazmi slovenského kola a postúpili do svetového finále, kde reprezentovali Slovensko a súťažili s ďalšími 27 firmami z iných krajín. Vďaka online hlasovaniu ľudí z rôznych kútov Zeme získali 20-tisíc dolárov.

Vizuálne čítanie učí hendikepované deti čítať

Čítanie je pre mnohých zdravých ľudí úplne prirodzená a jednoduchá činnosť. Naučiť sa čítať však pre deti so špeciálnymi potrebami môže byť mimoriadne zložité a často im k tomu chýba aj potrebné zázemie či možnosti.

Na pomoc s výučbou čítania u detí s rôznymi diagnózami ako napríklad dysfázia, dyslexia či autizmus slúži program Vizuálne čítanie, za ktorým stojí Dušan Baranec so svojím tímom. Deti aj dospelí sa prostredníctvom programu učia čítať hlásky, slabiky a slová v 12 úrovniach s využitím vizuálneho prístupu.

Používanie programu si vyžaduje odborné vedenie. Firma preto spolupracuje s viacerými expertmi z oblasti psychológie, pedagogiky a informačných technológií. Program od šikovných Slovákov oceňujú najmä logopédi, špeciálni pedagógovia či rodičia detí s postihnutím.

Vizuálne čítanie minulý rok v súťaži Chivas VENTURE zvíťazilo, no Dušan Baranec sa z osobných dôvodov nemohol na svetovom finále zúčastniť . Porota sa preto rozhodla vybrať nového víťaza, už spomínaného výrobcu drevených kefiek Ecoheart.

SmartHead propaguje udržateľný svet

Zapnite si dnes správy a po chvíľke nadobudnete dojem, že ľudstvo v budúcnosti nič dobré nečaká. Veľa ľudí má pritom úprimnú snahu zmeniť veci k lepšiemu, len skrátka netuší, kde začať. V skutočnosti dnes existuje množstvo zodpovedných firiem či organizácií, ktoré podnikajú konkrétne kroky na zlepšenie vecí okolo seba. Ich aktivity však často nedostanú priestor na propagáciu a jednoducho sa stratia v záplave iných informácií, takže sa o nich nikto nedozvie.

Veronika Osvaldová preto so svojím tímom vytvorila online platformu SmartHead, kde sa ľudia môžu dozvedieť o enviromentálnych či komunitných projektoch. Každý si tu môže pozrieť spoločensky prospešné aktivity, ktoré prebiehajú v jeho okolí a zapojiť sa – stačí len kliknúť. Stovky ľudí tak vďaka SmartHead pomáhali so sadením stromčekov, so zberom odpadu, s obnovovaním kultúrnych pamiatok či so vzdelávaním.

SmartHead bol prvým projektom, ktorý sa zapojil do slovenského kola súťaže Chivas VENTURE. Vďaka účasti v súťaži získal na základe hlasovania verejnosti príslušný finančný obnos a Veronika Osvaldová strávila mesiac v startup-ovom akcelerátore v Oxforde, kde sa pod vedením špičkových mentorov cvičila v prezentačných a manažérskych zručnostiach.

Je váš nápad lepší? Prihláste sa do súťaže Chivas VENTURE

Určite sa na Slovensku nájde ešte množstvo ďalších ľudí s nápadmi, ktoré môžu pomôcť svetu. Ak máte pocit, že váš nápad je rovnako dobrý, ak nie lepší, medzinárodná súťaž Chivas VENTURE môže byť pre vás to pravé.

Ak vaše podnikanie pomáha ľuďom alebo životnému prostrediu, prihláste sa do 31. októbra 2018 a získajte podiel z finančného balíka vo výške 1 milión amerických dolárov a koučing od svetových mentorov.

Formulár na prihlásenie, podmienky súťaže aj detailné informácie nájdete na tomto mieste https://www.chivas.com/sk-sk/the-venture/apply

 


96 hodín s Huawei: Získajte vybrané modely s veľkou zľavou

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové