20 najlepších regionálnych kúpalísk na Slovensku, kam sa oplatí ísť v lete schladiť

Dni sú čoraz horúcejšie a nič nie je lepšie ako stráviť deň na kúpalisku. Tieto miesta sú jedinečné svojou atmosférou, liečivou vodou, službami alebo atrakciou, ktorú inde na Slovensku nenájdete.

Dni sú čoraz horúcejšie a niet lepších letných aktivít ako kúpanie a opaľovanie. Spravili sme preto prehľad zaujímavých miest, kam sa určite oplatí ísť za najlepšími zážitkami leta.

Náš výber sme obmedzili iba na kúpaliská, ktoré sú v danom regióne dobrou voľbou v pomere cena a kvalita služieb a zároveň sme sa vyhli zaradeniu akvaparkov. Všetky kúpaliská vo výbere sú niečim unikátne. Napríklad atmosférou, jedinečnou liečivou vodou, službami alebo atrakciou, ktorú inde na Slovensku nenájdete.

20. Kúpalisko Makovica v Nižnej Polianke pri Bardejove

Kúpalisko Makovica je výnimočné najmä vďaka svojej domáckej atmosfére. Zadarmo vám požičajú slnečník, hojdaciu sieť či hojdačku, uterák alebo deku. Aby toho nebolo málo, môžete si požičať aj trampolínu, knižku z knižnice, karty, rôzne hry . Samozrejmosťou je prístup k internetu.

Zaujímavý zážitok dotvárajú aj bufetové stoličky vo vode či dvojposchodový skokanský mostík.

19. Letné kúpalisko Dúha v Partizánskom

Kúpalisko Dúha bolo po prvý krát otvorené v roku 2000. Už v roku 2004 bolo vyhlásené za najlepšie regionálne kúpalisko Slovenskej republiky a v roku 2008 za „stavbu desaťročia“.

18. Termálne kúpalisko Vincov Les v Sládkovičove

Areál kúpaliska ponúka päť bazénov s liečivou termálnou vodou. Okrem kúpania si môžete v areáli zahrať stolný tenis, futbal, volejbal či streetball. Pre deti sú k dispozícií hojdačky, šmykľavky, preliezky, pieskovisko a veľká skákacia trampolína.

17. Plážové kúpalisko v Žiari nad Hronom

Populárne plážové kúpalisko v Žiari nad Hronom ponúka návštevníkom okrem plávania či relaxu v bazénoch aj množstvo športových aktivít ako plážový volejbal, nohejbal, stolný tenis, bedminton, soft tenis či ruské kolky.

16. Termálne kúpalisko Laura v Rajeckých Tepliciach

Pod malebným vyhliadkovým vrchom Skalky sa nachádza malé, ale šarmantné kúpalisko s dvomi bazénmi s termálnou vodou s teplotou 20 až 26 ºC. V areáli sa nachádza minigolf, plážový volejbal, občerstvenie ponúka reštaurácia a bufety s rýchlym občerstvením.

15. Prírodné kúpalisko v Levočskej doline

Biokúpalisko v Levočskej doline je na Spiši prvé svojho druhu. Voda v bazénoch sa filtruje iba pomocou rastlín a rias, bez použitia akýchkoľvek chemických látok.

Zaujímavosťou je aj to, že ponúka návštevníkom nielen možnosť kúpania, ale jedna z nádrží slúži aj na rybolov. Za poplatok vám tu požičajú udicu. Nepotrebujete ani rybársky lístok. Navyše, každý návštevník si tu môže uloviť pstruha dúhového a hneď si ho aj ugrilovať.

14. Biokúpalisko Sninské rybníky

V poradí druhé bio kúpalisko na Slovensku, ktoré využíva  technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias, sa nachádza v regióne Horný Zemplín, tri kilometre od centra mesta Snina. Okrem kúpaliska návštevníkom ponúka aj ihriská pre športové aktivity, detské ihriská a stravovacie aj ubytovacie služby.

13. Kúpalisko Triton v Košiciach

V areáli letného kúpaliska Triton sú pre návštevníkov k dispozícii tri neplavecké bazény. Jeden pre dospelých, vhodný aj na plávanie, jeden relaxačný a bazén s drevenou šmýkačkou pre deti. Návštevníci môžu využívať aj štvorprúdovú šmýkačku s dojazdovým bazénom a toboganom – jediným v Košiciach.

12. Kúpalisko Izabela vo Vyšných Ružbachoch

Vonkajšie kúpanie vhodné najmä pre rekreantov, ktorí sa chcú zregenerovať po duševnej aj telesnej stránke. Prírodná voda, ktorá tu je privedená z vrtu kúpeľov, má priaznivé účinky na ochorenia obehového ústrojenstva, choroby dýchacích ciest, duševné a ženské ochorenia. Osobité čaro areálu dodáva 5-metrový skokanský mostík a ostrovček s vysokými ihličnatými stromami priamo v rekreačnom bazéne.

11. Letné termálne kúpalisko v Santovke

Legendárne kúpalisko, kde sa svojho času kúpal aj Alexander Dubček. Práve odtiaľ pochádza slávna fotografia, ako skáče z mostíka do vody.

Vonkajšie bazény sú napĺňané výlučne termálnou prírodnou vodou priamo z geotermálneho prameňa priaznivými účinkami na reumatické ochorenia a srdcovo-cievny systém. Netradičnou atrakciou sú najmä sedavé travertínové bazéniky v štýle tureckých „pamukkale“ či masážne travertínové vodopády a masážne trysky pod prúdom termálnej vody napúšťanej priamo z prameňa.

10. Kúpalisko Veronika v Rajci

Kúpalisko Veronika sa nachádza v malebnom mestečku Rajec v severozápadnej časti Slovenska, 20 kilometrov južne od mesta Žilina. V jeho areáli sa nachádza osem bazénov pre všetky kategórie návštevníkov, z ktorých najdlhší je 50-metrový plavecký bazén, športové atrakcie ako plážový volejbal, minigolf, stolný tenis a basketbal či menší tobogán pre deti alebo vodné šmykľavky.

9. Letné kúpalisko na Sihoti v Nitre

Areál mestského kúpaliska sa nachádza v peknom prostredí mestského parku na Sihoti s očarujúcim výhľadom na Nitriansky hrad. Návštevníkom ponúka šesť bazénov s kapacitou 3 000 ľudí.

8. Biokúpalisko Krtko vo Veľkom Krtíši

Prvé prírodné biokúpalisko na Slovensku. Na čistenie vody sa tu nepoužívajú žiadne chemické prostriedky. Vodu prečisťuje unikátny rastlinný biosystém, takže kúpanie tu je šetrné aj k životnému prostrediu.  Že je voda naozaj čistá, potvrdzuje aj výskyt žiab vo filtračnom bazéne, ktoré si na kvalitu vody potrpia.

7. Kúpalisko v Podhájskej

Toto kúpalisko je unikátne svojou silne mineralizovanou vodou, ktorá je porovnateľná s vodou z Mŕtveho mora. Pochádza z geotermálneho vrtu z hĺbky 1 900 metrov, ešte z treťohorného žriedla. Areál poskytuje, okrem kúpania, aj ďalšie služby ako hydromasáž, perličkový kúpeľ, saunu a vodoliečbu. Na aktívny relax je k dispozícii aj volejbalové a detské ihrisko či fitnescentrum.

6. Termálne kúpalisko Vrbov pri Kežmarku

Z hĺbky vyše 2 000 metrov tu vyviera geotermálna voda, ktorou je napustených deväť bazénov. Je považovaná za jednu z najlepších minerálnych vôd v strednej Európe. Obsahuje celý rad dôležitých minerálnych látok, ktoré pôsobia blahodárne na pohybový a dýchací systém, nervovú sústavu, kožu a srdcovo-cievne ústrojenstvo.

5. Kúpalisko Holidaypark v Kováčovej

Nový Holidaypark vznikol na mieste pôvodného termálneho kúpaliska, ktoré malo dlhodobú tradíciu a tešilo sa veľkej obľube návštevníkov. Vybudované bolo už v roku 1969, v roku 2013 bola časť areálu prebudovaná na celoročné termálne kúpalisko. Voda v bazénoch je tá istá, akú využívajú aj Kúpele Kováčová a Národné rehabilitačné centrum, ktoré sa tiež nachádzajú v obci Kováčová.

4. Kúpalisko Čajka v Bojniciach

Termálne kúpalisko Čajka sa nachádza v krásnom kúpeľnom mestečku Bojnice, v areáli mestského lesoparku, hneď vedľa zoologickej záhrady. Návštevníkov očarí najmä nezameniteľná scenéria Bojnického zámku. K dispozícii tu majú plavecký bazén, stredne veľký relaxačný bazén, dva detské bazény a rekreačný bazén s atrakciami. V bazénoch je počas sezóny termálna voda s teplotou 26 – 33 °C.

3. Kúpalisko Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach

Zelená žaba je najvyššie položené kúpalisko v strednej Európe, ktoré je postavené na terase južného svahu Teplickej vrchoviny nad mestským parkom. V lete sa tu schladíte v bazéne, ktorý bol čiastočne vytesaný do mohutnej skaly v kopci. V zime sa rozohrejete v saunách pod hviezdnym nebom, obklopení borovicovým lesom.

2. Plaza Beach v Prešove

Na letnom kúpalisku na Solivare v Prešove sa budete cítiť ako na dovolenke pri mori. Okúpete sa v lagúnovom bazéne, poležíte si na vlastnom lehátku pod živými palmami. Morské letovisko ešte viac pripomenie reštaurácia so sezónnym stredomorským menu na letnej terase.

Na svoje si prídu aj priaznivci športových aktivít, ktorí sa tu zabavia pri tenise či bowlingu. Pre tých najmenších je pripravený detský raj s množstvom atrakcií.

1. Plážové kúpalisko v Banskej Bystrici

Priestranný areál s množstvom atrakcií musí ulahodiť každému návštevníkovi. K dispozícii je dva a pol hektára veľké prírodné jazero, kde sa na jednej strane dá kúpať a na tej druhej čĺnkovať alebo sa voziť na vodných bicyklov a v jeho strede je wakeboardingová priama dráha s dĺžkou 400 metrov.

Ak by zábavy bolo málo je tu ešte vodný zábavný park s vodnými trampolínami, lezeckými stenami, skákadlami, množstvom prekážok a aquazorbingom a asfaltový okruh na korčuľovanie na kolieskových korčuliach. Nájdete tu aj ihriská na plážový volejbal, futbal, stolný tenis, minigolf, bedminton či bowling.

Deti sa zase potešia detskému zábavnému parku s autíčkami, štvorkolkami, plavidlami na batérie či detskému aquazorbingu. To všetko za veľmi praznivú cenu. Deti pod 120 centimetrov majú vstup zdarma.

Na záver jedna menšia poznámka. Poradie a výber kúpalísk je subjektívnym hodnotením autora. Ak máte pocit, že by ste niečo určite pridali alebo odstránili zo zoznamu, napíšte nám do komentárov na facebookovej stránke Sódy a my to prípadne spätne doplníme aj do článku.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Dáta zadarmo získate na viac ako 150 miestach. Aj vo svojej obývačke

Oddychovať sa má aktívne. Objavíte pri tom zaujímavé zákutia Slovenska.

Kedy sa vám naposledy stalo, že vám Bojnický zámok obnovil dáta na mobile? A čo tak Štrbské Pleso? Že nikdy? Niet sa čomu čudovať. Hrady, kúpaliská aj parky si už svoje dáta dávno minuli. Aj vy by ste stále surfovali, keby ste museli sedieť na mieste stovky či tisíce rokov.

V O2 však teraz vymysleli plán. Ten nie len poteší tieto prastaré miesta, ale zároveň vás motivuje k tomu, aby ste k nim prišli na návštevu. Aby neboli sami. A vy tak možno  konečne vstanete z gauča či sedačky, prestanete hrať Counter Strike a vydáte sa von. Lebo oddychovať sa má toto leto aktívne.

Dobite si dáta na viac ako 150 miestach po Slovensku

Viac ako 150 miest po celom Slovensku dostalo masívnu zásobu dát. Až toľko, že ich majú na rozdávanie. Ak ste zákazník O2, stačí na tieto miesta prísť, ohlásiť sa cez aplikáciu O2 Extra výhody a dostanete toľko dát, koľko máte vo vašom internetovom balíčku.

Ak balíček nemáte, poteší vás aspoň 100 megabajtov.

Ako zistíte, ktoré miesta dostali túto extra porciu? Navigáciou vám bude opäť aplikácia O2 Extra výhody. Viac informácii nájdete na www.extradata.o2.sk.

Nikam sa vám v týchto horúčavách nechce?

Kto má v hlave, nemusí mať v nohách. Ak správne odpoviete na tento kvíz, získate dáta zadarmo priamo vo svojej obývačke.


Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové