Aktívny víkend: Ako ho stráviť v okolí Bratislavy?

Pri týchto aktivitách sa cez víkend na nudu rozhodne sťažovať nebudete.

Cez víkend by nás malo čakať síce nie príliš teplé, ale zato aspoň slnečné počasie. Škoda by bola nevyužiť to aspoň na nejakú ľahkú turistiku či spoznávanie miestnych atrakcií.

Výstup na Čelo a Veterlín

Veterlín

Dva karpatské vrchy neďaleko Smoleníc aj v neskorej zime lákajú na turistiku. Približne 5-hodinová túra vás v tomto počasí poriadne osvieži a zároveň zocelí do letnej turistickej sezóny. Tá sa už nezadržateľne blíži. Naviac si pri výstupe môžete užiť výhľad na okolité kopce a vrchy. Trasa je miestami náročná, takže odporúčame poriadne sa vystrojiť.

Streľba z luku alebo kuše

Dávne zbrane, ktorými naši ľudskí predkovia lovili už pred 50 000 rokmi, sú právom fascinujúce. Môžete si vyskúšaním takejto streľby splniť detské sny, alebo ich splniť rovno vašim deťom. Vyskúšať si to môžete napríklad v Action Parku v Bratislave, kde vás inštruktori vybavia výstrojom a naučia so zbraňami zaobchádzať. Potom si môžete skúsiť zastrieľať na terče.

Vojenský cintorín v Petržalke

Petržalka vojenský cintorín

Vedeli ste, že sa v Petržalke nachádza zachovalý vojenský cintorín? Nájdete ho pri Kopčianskej ulici. Pochádza ešte z čias Prvej svetovej vojny, po ktorej tu ostali vyše tri stovky padlých vojakov. Zomreli väčšinou v okolitých nemocniciach.

Ich národnosti sú rôzne a nájdete tu aj Čechoslovákov (Čechov a Slovákov náhrobné kamene nerozlišujú). Aj keď na Verdun alebo Somme toto memento vojnového vyčíňania nemá, predsa len sa ho oplatí navštíviť a pripomenúť si temné etapy našej histórie a tých, ktorí nikdy nevideli ich koniec.

Turistická rozhľadňa Veľká Homoľa

Neďaleko Modry v Malých Karpatoch nájdete drevenú, 20 metrov vysokú rozhľadňu, ktorá vznikla ako symbol priaznivých vzťahov medzi Modrou a Pezinkom. Vedú k nej viaceré turistické chodníčky, po ktorých sa k nej dostanete asi za hodinu chôdze od najbližších miest. Ideálny výlet po víkendovom obede, pri ktorom sa môžete nadýchať čerstvého lesného vzduchu a pokochať okolitými kopcami a prírodou.

Malacký kaštieľ

Pre milovníkov histórie je naša krajina ako stvorená, môžeme sa totiž pochváliť jedným z najvyšších výskytov kaštieľov na počet obyvateľov. Každý víkend môžete objaviť nejaký nový. Tento víkend môžete začať napríklad kaštieľom v Malackách. Štyri storočia patril rodu Pálfiovcov, neskôr fungoval počas socializmu ako nemocnica a zároveň aj príbytok pre bezdomovcov.

Dnes je kaštieľ schátralý a jeho oprava by si vyžadovala malý majetok. Stále však stojí za pohľad. Ak ho navštívite, môžete sa poprechádzať v jeho anglickom parku a pokochať sa klasicistickou architektúrou objektu.

 

Rýchly internet v Modre, Bratislave, Malackách a Čunove

Aj v lokalitách Modra, Bratislava, Malacky či Čunovo môžu zákazníci O2 využiť najrýchlejšie mobilné internetové pripojenie na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Potrebujete viac informácií o službe 4G LTE internet?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Stredné Slovensko: 5 tipov, kam sa vybrať na výlet

Niekoľko známych aj menej známych turistických atrakcií, ktoré sa oplatí vo voľnom čase preskúmať.

Nie je nič lepšie, ako si krátkym výletom vyčistiť hlavu. Voľno nemusíte tráviť doma, ani vo vašom meste. Sadnite do auta a vydajte sa spoznávať okolie. Tu je päť nápadov na rôzne výlety po strednom Slovensku.

Hrad Ľupča

Hrad Lupča

Jeden z najkrajších a najzachovalejších slovenských hradov, ktorého korene siahajú až do 13. storočia. Vyníma sa nad obcou Slovenská Ľupča, vzdialenej asi desať kilometrov od Bystrice smerom na Brezno.

V minulosti slúžil na stráženie stredovekej obchodnej cesty Via Magna, postupne sa na ňom striedalo množstvo majiteľov, čo sa odrazilo na početných dostavbách a prestavbách.

V zimnej sezóne je otvorené pondelok až piatok od 7:30 do 16:00 hodiny. Nahlásiť sa môžete na tejto stránke.

Kamenné more a kamenný vodopád, Šomoška

Kamenný vodopád Šomoška

Priamo pod hradom Šomoška sa nachádza jeden z najzaujímavejších prírodných výtvorov u nás, ktorý sa radí k celoeurópskym unikátom. Kamenný vodopád, ktorý má deväť metrov a je tvorený z päť až šesťbokých čadičových stĺpov. Takéto stĺpy boli použite aj pri stavbe hradu Šomoška.

Kúsok od vodopádu je aj nemenej zaujímavé kamenné more, tvorené z úlomkov bazaltu.

Čičmany

Čičmany

Jedným z najväčších symbolov ľudovej architektúry Slovenska je určite dedinka Čičmany, známa najmä tým, že jej obyvatelia vyzdobili svoje drevenice podľa vzorov, ktoré sú vyšité na miestnych krojoch. Za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry bola v roku 1977 vyhlásená ako prvá na svete.

V zime si pri návšteve dedinky prídu na svoje aj lyžiari, poblíž je rovnomenné lyžiarske stredisko.

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek,
hrad Modrý kameň

Starý zámok v Banskej Štiavnici

Starý zámok v Banskej Štiavnici

Vďaka bohatej histórii a zachovalej meštiackej architektúre bola Banská Štiavnica v roku 1993 zapísaná do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Láka množstvo domácich aj zahraničných turistov – na ospalé prechádzky po historickom centre, ľahkú turistiku po okolitých lesoch, alebo rannú kávu v čajovni Klopačka s jedným z najkrajších výhľadov v meste. Čo všetko by ste si pri krátkej návšteve mesta rozhodne nemali nechať ujsť, si prečítajte v tomto článku.

Jednou z dominánt mesta, ktoré stojí za to navštíviť aj z vnútra, je Starý zámok. Pôvodne bol farským kostolom, v priebehu dejín k nemu pribudli hradby a impozantná modro-biela veža Himmelreich. V jeho priestoroch sa dnes nachádza Slovenské banské múzeum so zaujímavými expozíciami, napríklad žalárom, mučiarňou alebo poslednou fajkárskou dielňou.

Otvorené je od stredy do nedele od 8:00 do 15:00. Cena plného vstupného je 4 €, zľavneného 2 €.

 

Rýchly internet aj v Banskej Štiavnici

Aj v Banskej Štiavnici môžu zákazníci O2 využiť najrýchlejšie mobilné internetové pripojenie na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Potrebujete viac informácií o službe 4G LTE internet?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.

Lifetech: Čo je nové