Navštívte týchto 11 tradičných tatranských miest a vyhrajte skvelé ceny

Spoznajte aj ďalšie miesta, ktoré v Tatrách treba vidieť, a navyše môžete s O2 Extra výhodami súťažiť o atraktívne ceny.

Hory máme na dosah, no napriek tomu poznáme niektoré tatranské miesta iba z pohľadníc. Vyberte sa s rodinou objavovať krásy Tatier a hrajte o zaujímavé ceny v súťaži s Extra výhodamiInšpirujte sa tipmi od O2 a naplánujte si letný víkend v slovenských veľhorách.

Chata pri Zelenom plese

chata pri zelenom plese

Je známa aj ako „Brnčalka“ a leží na konci Doliny Zeleného plesa na severnom brehu Zeleného plesa. Ponúka bohatý výber jedál a nápojov a ubytovanie turistickej kategórie.

Vodopád Skok

vodopad skok

Jeden z najkrajších tatranských vodopádov padá zo skalného prahu vo výške 1 789 m n. m. Spravte si nenáročnú túru zo Štrbského plesa po žltej značke a osviežte sa v jeho tieni.

Hrebienok

hrebienok

Východiskový bod do Malej Studenej doliny a Veľkej Studenej doliny, ako aj na Slavkovský štít. Vyvezte sa pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca do výšky 1 272 m n.m. a zažite pocit, aký mala aj anglická kráľovná Alžbeta pri návšteve Vysokých Tatier.

Chata pod Rysmi

chata pod rysmi

Najvyššie položená (2 250 m n. m.) a zároveň najmladšia tatranská chata situovaná pod sedlom Váha v rovnomennej dolinke v uzávere Mengusovskej doliny. Pri výstupe na Rysy ju nemôžete minúť.

Slavkovský štít

slavkovsky vrch

Neprehliadnuteľný končiar s výškou 2 452 metrov nad morom vás po približne päťhodinovom výstupe odmení fantastickým výhľadom – jedným z najkrajších v celých Tatrách.

Demänovská jaskyňa slobody

demanovska jaskyna slobody

Spoznajte najnavštevovanejšiu jaskyňu na Slovensku, ktorá je súčasťou obrovského podzemného krasového systému v Demänovskej doline. Má jedinečnú kvapľovú výzdobu, ktorá ju radí medzi najkrajšie jaskyne v Európe.

Srdiečko (Chopok Juh)

srdiecko

Trojhviezdičkový hotel v nadmorskej výške 1 213 m n. m. víta svojich hostí už od roku 1958 a v lete je obľúbeným východiskom mnohých turistických trás.

Chopok, 2 004 m n. m.

chopok

Chopok, druhý najvyšší vrchol Nízkych Tatier, ponúka veľký počet trás na pešiu turistiku a treking s rôznymi úrovňami náročnosti, od náročných, kde sa vyžaduje určitý stupeň prípravy, až po tie, ktoré sú určené pre rodiny s deťmi, prípadne pre začiatočníkov. Na vrchol vás moderné lanovky pohodlne odvezú z oboch svetových strán – zo severnej z Liptova i z južnej z Horehronia.

Bešeňová

Miesto príjemného oddychu, kde načerpáte pozitívnu energiu. Termálna voda hnedočervenej farby obsahuje veľké množstvo minerálnych látok a blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.

Vrbické pleso

vrbicke pleso

Najväčšie prírodné jazero v Nízkych Tatrách vo výške 1 113 m n. m. v hornej západnej časti Demänovskej doliny. Oddýchnite si v tichu lesa a pokochajte sa výhľadom na okolité hrebene.

Skalnaté pleso, 1 751 m n. m.

skalnate pleso

Skalnaté pleso je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Náučno-zábavný chodník Tatranskej divočiny so Svišťou krajinkou si vaše deti určite obľúbia. Vyberte sa s rodinou na výlet na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier – Lomnický štít. Vyvezte sa nad oblaky a zažite neopakovateľný výhľad na okolité štíty najmenších veľhôr sveta. Skalnaté pleso je jedným z uzlov Tatranskej magistrály, po ktorej je už len na skok Huncovským úbočím do Doliny Zeleného plesa.

Vo Vysokých a Nízkych Tatrách je leto najkrajšie. Vydajte sa s O2 na túry, navštívte vybrané miesta a každý týždeň hrajte o parádne ceny. 

Ako sa zapojím? 

Stiahnite si aplikáciu O2 Extra výhody (iOS, Android), navštívte jedno alebo viac miest v Nízkych alebo Vysokých Tatrách z mapy a označte sa na tomto mieste prostredníctvom aplikácie.

Čo môžem vyhrať?

Medzi hlavné ceny patrí pobyt pre dve osoby v Hoteli Pošta, rodinný pobyt v hoteli Galeria Thermal so vstupom do aquaparku Bešenová, ale aj výlet lanovkami na Skalnaté pleso a Lomnický štít. V rámci týždenných cien môžete vyhrať celodenné vstupy do aquaparkov či výlet lanovkou na Chopok.

Hlavné ceny do súťaže venoval Tatry Mountain Resorts a.s., top prevádzkovateľ horských stredísk a turistickýcvh služieb v regióne strednej a východnej Európy.

Podrobnosti o súťaži nájdete na našej stránke Extra výhody.

 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

O2 upúšťa od pomalšieho internetu po prečerpaní dát na Slovensku

Zákazníci však majú na výber viacero možností ako využívať internet ďalej aj po prečerpaní balíčka a bez obmedzenia rýchlosti.

To, čo robí zo smartfónu smartfón, sú mobilné dáta, vďaka ktorým sa dajú všetky tie vyspelé technológie vo vnútri zariadenia využívať aj mimo dosahu Wi-Fi. Asi každému sa stalo, že si dátový balík prečerpal. Doteraz mali klienti O2 možnosť navýšiť si dáta, prípadne využiť pripojenie s obmedzenou rýchlosťou 48 kb/s, čo stačilo na využívanie menšej škály internetových služieb.

Túto možnosť využíva v súčasnosti asi 5 % zákazníkov O2, ktorí surfujú na internete. Od 3. júla však operátor bezplatnú extra službu nebude ďalej poskytovať. Nové podmienky na trhu niekedy vyžadujú aj menej populárne opatrenia. Táto zmena sa, samozrejme, nezrodila zo dňa na deň. Uvažovalo sa o nej už dlhšie, rozhodnutie urýchlila aj európska regulácia vyžadujúca zjednotenie podmienok využívania služieb v EÚ ako doma.

Prečo sa v O2 nebude dať ďalej využiť pripojenie s obmedzenou rýchlosťou

Toto rozhodnutie je reakciou na biznisové podmienky, ktoré ovplyvnilo nedávne zrušenie roamingu v EÚ. Pôvodným plánom totiž bolo zastaviť možnosť pomalšieho surfovania iba v zahraničí, pretože aj po zrušení roamingových poplatkov O2 ako operátor naďalej platí zahraničným operátorom poplatky za prenesené dáta.

„Avšak podľa dodatočného upresnenia výkladu európskej legislatívy, ktoré je výsledkom dlhodobých diskusií s regulátorom, je potrebné podmienky využívania spomaleného dátovania zjednotiť vo všetkých členských krajinách. Ak by sme však umožnili neobmedzené a nespoplatnené dátovanie spomalenou rýchlosťou doma aj v zahraničí, bolo by to pre nás ekonomicky neúnosné,” vysvetľuje Igor Tóth, marketingový riaditeľ spoločnosti O2. Preto operátor pristúpil k úplnému zrušeniu tejto služby u nás aj za hranicami.

Za rozhodnutím sú však aj telekomunikačné trendy, keďže dostupnosť rýchleho 4G pripojenia je stále lepšia, čomu zodpovedá aj kvalita a tým pádom aj dátová náročnosť obsahu na internete. Cieľom O2 je motivovať klientov, aby naplno tento technologický potenciál využili.

Ďalšie výhodné alternatívy

Samozrejme, klienti O2 neostanú po prečerpaní dát offline. Vždy budú mať možnosť si predplatený balík obnoviť buď manuálne, alebo automaticky so službou Datahit. Najväčšia výhoda tejto služby spočíva v tom, že klient nepríde ani o jeden megabajt, za ktorý si zaplatil. Neminuté dáta si prenesie do ďalšieho mesiaca. A až keď prenesený zvyšok prečerpá, vtedy sa mu začnú počítať dáta za aktuálny mesiac.

Uvedomujeme si, že dátovanie môže pre niektorú časť zákazníkov relatívne zdražieť. Na oplátku však dostanú viac dát, z ktorých môžu vďaka možnosti ich prenosu využiť každý jeden zaplatený megabajt,” dodáva Igor Tóth.


Lifetech: Čo je nové