Poprad ponúka v zimnej sezóne pestré turistické lákadlá

Mesto Poprad si turisti spájajú najmä s Vysokými Tatrami. Avšak málokedy sa doň pri ich návšteve zájdu aj pozrieť.

Pre väčšinu turistov je mesto Poprad bránou do Vysokých Tatier či Slovenského raja. No aj v samotnom meste je čo vidieť a zažiť. A nejde pritom len o verejnosti dobré známy termálny akvapark, či relatívne nedávno otvorené nákupné centrum Forum.

Vymenujme aspoň niekoľko lákadiel, ktoré v zimnom období rozhodne stoja za to:

1. Mikuláš, ktorý prekoná Silvestra

Najväčší ohňostroj, ktorý mesto Poprad robí, nepatrí vítaniu Nového roka, ale príchodu Mikuláša. Každoročne si ho na Námestie svätého Egídia prídu vychutnať tisíce detí so svojimi rodičmi či “starkými”. Spoločne tak rozsvietia vianočnú výzdobu a vianočný stromček.

2. Nádherná vianočná výzdoba

Tej sa v Poprade venuje mimoriadna pozornosť a dá sa bez preháňania označiť za jednu z najkrajších na Slovensku. Veď kde inde sa dá vidieť dvanásť metrov vysoký anjel, svetelná brána do mesta či veľký adventný veniec.

Každý strom na námestí je osvetlený, nad celou Ulicou 1. mája visia veľké hviezdy, medzi lampami sú rozvešané svietiace girlandy v dĺžke 1 500 metrov a ešte omnoho viac.

3. Vianočný jarmok s pravou zabíjačkou

Jarmok sa koná najbližší víkend po Mikulášovi. Námestie sa zaplní množstvom stánkov, pričom nechýbajú tradičné slovenské remeselné výrobky z dreva, prútia, kože, hliny, vosku či drôtu.

Nájdete tam aj výrobky, ktoré k Vianociam prirodzene patria – živé stromčeky, medovníky, cukrovinky či sviatočná ryba, ktorú vám vylovia priamo z mestskej fontány. Podujatie sprevádza bohatý program od vystúpení lokálnych folklórnych súborov až po pravú dedinskú zabíjačku.

Poprad na mape rýchleho internetu

Vďaka vysokorýchlostnému pripojeniu 4G LTE sú odteraz obyvatelia Popradu prepojení s celým svetom viac ako kedykoľvek predtým.

Od tejto jesene Poprad patrí medzi slovenské mestá a obce s najrýchlejším mobilným internetovým pripojením na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako zabiť 5 minút čakania? Tieto hry to účinne zvládnu

Ak ste už prečítali všetky články na Facebooku a prezreli všetky fotky na Instagrame, máme pre vás 5+1 bezplatných hier pre Android na skrátenie dlhej chvíle.

Poznáte tie chvíle, ktoré sú prikrátke na niečo zmysluplné, no zas pridlhé na bezduché prezeranie Facebooku? Ak ste už prečítali všetky články a prezreli všetky fotky na Instagrame, máme pre vás 5+1 bezplatných hier pre Android na skrátenie dlhej chvíle.

2048

Na prvý pohľad jednoduchá hra, ktorej cieľom je vytvoriť pomocou mocnín čísla 2 číslo 2048. Začínate s hracím poľom 4×4 diely, kde sa vám s každým ťahom náhodne zobrazujú kocky s hodnotou 2 alebo 4.

Ich spájaním získavate kocky s vyššou mocninou čísla 2. Z dvoch štvoriek dostanete osmičku, z dvoch osmičiek šestnástku a tak ďalej.

Aplikáciu ovládate potiahnutím prsta po displeji smerom hore, dole, vľavo a vpravo. S každým pohybom vám v hracom poli pribúdajú nové čísla, ktoré musíte spájať, aby ste získali miesto pre ďalšie a ďalšie.

Jednoduché? Len si to skúste.

Dumb ways to die (Hlúpe spôsoby, ako zomrieť)

Aj keď je to na prvý pohľad trošku morbídny názov, nesie v sebe odkaz. Celé to začalo videom od spoločnosti Metro, ktorá prevádzkuje vlakové trate v Melbourne.

Video malo dosiahnuť zvýšenú opatrnosť v okolí vlakových tratí. Zverejnené bolo viac ako pred 4 rokmi a dnes má cez 140 miliónov videní. Z videa sa stala hra, kde „hlúpym“ postavičkám môžete zachrániť život.

Stačí splniť úlohy, ako je spájanie správnych káblov, alebo opatrne vytiahnuť hrianku z hriankovača. Zapojíte nielen dotykovú obrazovku, ale aj akcelometer, keďže niektoré úlohy plníte nakláňaním smartfónu.

Zábavné, chytľavé a navyše poučné.

Obesenec

Slovenská aplikácia pre starú známu hru. Nemusíte vyťahovať papier a ceruzku, máte smartfón. Princíp je jednoduchý.

Aplikácia z náhodnej kategórie vyberie slovo, ktoré hádate. Pri nesprávnom výbere písmenka aplikácia postupne dokresľuje postavičku obesenca. Keď ho nakreslí celého, prehrali ste. Sedem pokusov je však dosť na záchranu „figuranta“.

Break liner

Máte raketu, no nejde o žiadne naháňanie mimozemšťanov. Hra má za cieľ len prerážať na vyznačených miestach stredovú líniu.

Nehľadajte žiadny hlbší zmysel, jednoducho sa bavte. Hru ovládate iba ťuknutím na displej. Jednoduchý, no príťažlivý dizajn dopĺňa aj príjemná melódia. Počtom prerušených čiar sa ich počet pre splnenie levelu zvyšuje.

Pozor, návykové!

Tap Tap Dash (Ťuk Ťuk utekaj)

Jednoduchá arkádovka, v ktorej ovládate zvieratko, ktoré beží po mapke a zbiera body. Cieľom je ťuknúť na displej v tom správnom momente, kedy sa postavička má otočiť alebo vyskočiť.

Znie to jednoducho, no každým levelom sa počet otočení alebo skokov zvyšuje spolu s rýchlosťou. Prekvapí vás, aké je niekedy ťažké ťuknúť na displej v tom správnom momente.

Bonus na záver: Retro klasika (Snake ’97)

Nokiu a legendárneho Snake-a, alebo „Háďa“, netreba zvlášť predstavovať. Táto aplikácia vám však poskytne celkový zážitok.

Premení totiž váš smartfón na „nezničiteľnú“ 3310ku, 3210ku, alebo iný zo starších modelov od Nokie. Hurá na zbieranie guličiek hadíkom na monochromatickom displeji.

Táto hra poteší nejedného „pamätníka“, ktorý staršiu Nokiu vlastnil.


Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové