Tipy na skvelý víkendový program bez zbytočného míňania

Na tieto akcie v Bratislave, Košiciach, Trenčíne či v Novom Meste nad Váhom sa určite oplatí ísť.

Akosi sa stáva pravidlom, že dobrý voľnočasový program niečo stojí. Nie vždy to však musí platiť. Našli sme pre vás niekoľko akcií, kde sa určite oplatí ísť a nemusíte pri tom minúť nič, alebo len veľmi málo.

Vegánska večera č. 81

V nedeľu 5. februára sa v priestoroch Satori Stage na Mickiewiczovej 9 opäť koná vegánska večera. Organizátori pozývajú okrem stálych účastníkov aj nevegánov a nováčikov, ktorí radi vyskúšajú jedlo bez mäsa, vajec, mlieka, medu či iných živočíšnych látok. Vstup je zadarmo, podmienkou však je, aby každý účastník doniesol akékoľvek vegánske jedlo, o ktoré sa podelí s ostatnými. Vďaka spoločnej večeri tak ochutnáte nové jedlá, získate nové rady do kuchyne a spoznáte nových ľudí.

Potulky Mestom Košice – Socializmus v Košiciach

Každý prvý víkend v mesiaci sa stretávajú nadšenci Potuliek pred Vedeckou knižnicou na Hlavnej ulici v Košiciach, aby objavili zaujímavosti z histórie a súčasnosti východnej metropoly.

Na prvý februárový víkend si organizátori Potuliek naplánovali miesta späté so socializmom. Vidieť môžete napríklad sieň Domu Košického vládneho programu, či ďalšie miesta poznačené udalosťami z 50. – 80. rokov. Vstupenky v predpredaji v MiC Košice za 1,99 eura, na mieste v deň Potulky 2,99 eura.

Večer spoločenských hier

Ak máte blízko do Nového mesta nad Váhom a nie sú vám cudzie hry ako Človeče nehnevaj sa, “kolotoč” pri stolnom tenise, či stolný futbal, práve vám je určený večer v priestoroch Klubu za rampami. V sobotu 4. februára od ôsmej večer až do druhej rána môžete stráviť s priateľmi a novými ľuďmi príjemný herný večer. Vstup je zadarmo.

Zdroj: Unsplash

Čau o piatej

Po takmer dvoch rokoch sa vracajú úspešné „čítačky“ vydavateľa Kolomana Kertésza Bagalu. Podujatie sa posunie o dvesto metrov od pôvodného miesta, do priestorov kníhkupectva Literárneho informačného centra na Laurinskej. V piatok, 3. februára si môžete vypočuť poviedku Svätyňa z pera Dominiky Madro, víťazky literárnej súťaže Poviedka 2016. Predčíta herečka a poetka Jana Kvantíková. Vstup je bezplatný.

Sobotný ranný beh v Mestskom parku

Pre milovníkov behu, ale aj pre tých, ktorí chcú s behaním ešte len začať, je určené sobotňajšie ranné podujatie v Mestskom parku v Banskej Bystrici. Stačí, ak si ráno privstanete a na 8:00 dobehnete k altánku v centrálnej časti parku. Nemusíte sa obávať vysokého tempa ani času – usporiadatelia požadujú len dobrú náladu a chuť pre seba niečo urobiť.

Prechádzky mestom so sprievodcom: Trenčianske ulice

Podobne ako v Košiciach, aj v Trenčíne máte možnosť dozvedieť sa viac z histórie mesta. Februárová prechádzka bude venovaná uliciam, ktoré nesú mená významných osobností – Jána Baltazára Magina, Alojza Churu a Daniela Krmana. Ak sa chcete aj vy trochu potúlať, dostavte sa  sobotu o 16:00 ku Kaplnke sv. Anny. Vstupenky zakúpite v predpredaji v KiC alebo priamo na mieste. Vstupné pre dospelých je jedno euro, pre deti 50 centov.

Trenčín

Vlastivedný kvíz februárový

Prvú februárovú sobotu (a potom každú prvú v párnom mesiaci) sa nadšenci prechádzok stretávajú v centre Kalab na Zámockej 5, kde si oprášia svoje vedomosti o historickej Bratislave pomocou 50 kvízových otázok. Prihlásiť sa na kvíz môžete prostredníctvom formulára: https://goo.gl/forms/O8kALSOgDmWeq2OW2. Vstupné je dobrovoľné.

Ružinovské zabíjačkové slávnosti 2017

Ak si predsa len radi pochutnáte na mäsových výrobkoch, a ste z Bratislavy a okolia, nemali by ste chýbať v sobotu v Ružinovskom Parku A. Hlinku. Čakajú na vás farmári so zabíjačkovými špecialitami, ochutnávka ovarovej kaše, súťaž vo varení kapustnice a bohatý kultúrny program. Vstupné je bezplatné.

Trh – Piac – Markt

Po malej prestávke sa v sobotu do Starej tržnice vracia aj pravidelný trh kvalitných potravín. V sobotu od 10:00 do 15:00 si môžete zakúpiť potraviny vyrobené a vypestované farmármi a malovýrobcami z okolia Bratislavy, ale aj delikatesy zo zahraničia. Pripravené sú aj náučné a zábavné aktivity pre deti a dospelých, burza, tvorivé dielne a prednášky. Za vstup sa neplatí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

6 detektívnych a krimi seriálov pre fajnšmekrov žánru

Detektívky, pri ktorých sa nedá pozrieť iba jedna časť.

Prvý televízny detektívny seriál v histórii vznikol v roku 1949 a volal sa Martin Kane, súkromné očko (Martin Kane, Private Eye). Martin Kane, ako aj iní hrdinovia detektívnych príbehov na televíznych obrazovkách, však existoval ešte pred vznikom televízie ako súčasť rozhlasových hier. Po vzniku nového média tvorcovia siahli po zabehnutých a fungujúcich postavách.

Tak ako sa detektívne seriály presunuli z rozhlasu na televízne obrazovky, dnes sa čoraz rýchlejšie presúvajú na internet. Aj preto sú za produkciou tých najlepších väčšinou streamingové služby ako Netflix, Hulu či HBO Go.

Streamujete veľa? Pozrite si nové dátové paušály O2 – napríklad 8 GB za 20 € mesačne.

Prinášame tipy na niektoré z najkvalitnejších detektívok, aké sa kedy objavili na našich obrazovkách.

6. Pustina

Česká tvorba pod krídlami HBO Europe predstavuje na naše končiny nevídane podarenú kriminálku. Odohráva sa v neveselom prostredí priemyselného mesta na severe Česka, odkiaľ chce ľudí vysťahovať ťažobná spoločnosť. Zápas o záchranu mesta dlho vedie starostka, ktorej úsilie naruší záhadné zmiznutie jej dcéry. Nasleduje pátranie, ktoré otrasie celou komunitou.

Sledujte online na stránke HBO GO. Prvá epizóda je dostupná aj zadarmo.

5. Luther

Dej britskej kriminálky sa odohráva v Londýne. Sústreďuje sa na prípady Johna Luthera, skvelého, no občas problémového detektíva s temnou minulosťou. Do svojich prípadov sa naplno ponára, je nimi pram posadnutý, čo do seriálu prináša príjemné napätie. Vďaka vysokej obľúbenosti má seriál na konte už štyri série, ktoré hlavnému protagonistovi vyniesli viaceré nominácie a ocenenia.

Sledujte seriál online na stránke Netflix.

4. Sherlock

Ak ste milovali klasického viktoriánskeho Holmesa a jeho pomocníka Watsona z londýnskej Baker Street, tento seriál vám ukáže, ako by duo fungovalo v súčasnosti. Dvadsiate prvé storočie so sebou prináša celkom nové kauzy, vymoženosti aj pátracie techniky. No podstata ostáva stále rovnaká: Sherlock je brilantný a miestami až neznesiteľný sociopat, Watson trpezlivo nápomocný a vrahovia krvilační. Aj keď najnovšia štvrtá séria divákov sklamala, prvé dve zožali obrovskú chválu, z ktorej seriál dodnes žije.

Sleduj online na stránke Netflix.

3. Wallander

Britská BBC adaptácia švédskeho románu sleduje príbeh detektíva, ktorý spája napohľad izolované incidenty a odkrýva trestné činy konšpiračných rozmerov, či diela šialených sériových vrahov. Hlavná postava je typicky švédska a nesie v sebe okrem brilantnej mysle aj depresívne sklony a rozumnú, no melancholickú povahu. Za stvárnenie postavy sa mu dostalo veľkej chvály. Seriál namiesto pôvodnej jednej série predstavil už štyri.

2. Most (Bron/Broen)

Škandinávske detektívky sa za posledné roky stali nesmierne populárnymi. A niet divu. Ich scenáre sú skvelo napísané, klišé by ste v nich hľadali len márne a nemajú núdzu o rozporuplné postavy. Dánsko-švédska spolupráca, ktorá doteraz vypustila tri série, a momentálne pracuje na štvrtej, sa zakaždým zaoberá mrazivými prípadmi, ktorým na tajomne pridáva ponuré prostredie Škandinávie.

Kvalite seriálov pridávajú aj hlavné postavy detektívov – brilantná, no chladná Saga a jej neohrabaný kolega Martin, ktorý okrem práce rieši aj kopu osobných problémov. Čo však postavy robí kvalitnými je ich všednosť a ľudskosť bez pozlátka, čo je oproti čerstvej “fúkanej” v pitevnej miestnosti a vysokých podpätkoch na mieste činu príjemnou zmenou.

1. True Detective (Temný prípad)

Prvá séria sa do povedomia divákov zapísala ako kultová. Druhá už trochu sklamala. Tak teda niečo bližšie k tej prvej: Detektívi stvárnení Woodym Harrelson a Matthewom McConaugheym sa ako hlavní detektívi vo všednom prostredí amerického juhu pokúšajú odkryť zločiny sériového vraha, ktorý v oblasti vyčíňa už 17 rokov. Popri prípade obaja riešia aj svoje komplikované životy. Tie oproti hlavnej dejovej línii vôbec nezaostávajú v zvratoch a v napätí.

Druhá séria s celkom iným obsadením a prípadom rieši sled podozrivých udalostí a trestných činov, ktoré ukazujú na miestneho politika. Sériu nesú známe tváre, Colin Farrell, Vince Vaughn, či Rachel McAdams.

Sledujte online na stránke HBO GO. Prvá epizóda je dostupná aj zadarmo.

Ak máte ďalšie tipy na skvelé kriminálne seriály, podeľte sa s nami o ne v komentároch na našej facebookovej stránke.

Pozrite si svoj obľúbený seriál kdekoľvek

A odteraz už aj pozeranie seriálov online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si pár dielov pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.

Lifetech: Čo je nové