Nevšedné motívy pohľadníc na rok 2017 od slovenských ilustrátorov

6. 1. 2017; Autor: Sóda, Foto: Sóda

Prísť do papiernictva a nakúpiť tuctové novoročné pohľadnice zasneženej krajiny je síce najjednoduchšie, no my sme chceli novoročné priania poňať trochu originálnejšie. Pozrite sa spolu s nami, ako sa so zadaním od O2 prísť s nezvyčajnou novoročnou pohľadnicou popasovalo päť slovenských ilustrátorov.

Selfie čajky a snehuliaka

Ilustruje prevažne pre deti. Marek Mertinko spája reálne s nereálnym do jedného celku. Aj v skutočnom svete možno na veci hľadieť inak – zveličovať, zjednodušovať, ironizovať. Každá vec, ten najobyčajnejší predmet v jeho ilustráciach má svoj život, charakter.

 

Korčuliari v snežnej guli

Aj napriek tomu, že ilustráciu ako odbor nikdy neštudovala, z celého grafického dizajnu ju má najradšej. Alexandra Kuncová nie je štýlovo vyhranená. Skúša nové techniky a spôsoby, ako niečo stvárniť. Ilustráciu sa snaží vniesť do každého projektu – do svadobnej grafiky, fotoalbumov, plagátov, tapiet, log či etikiet. Akýkoľvek kreatívny projekt je pre ňu výzva a možnosť nabrať skúsenosti.

 

Srdce z tušu

Paulina Rypáková je umelkyňa a cestovateľka, ktorá tvorí pod pseudonymom Paulina Vårregn. Od skončenia študia na Vysokej škole výtvarných umení žije a tvorí v zahraničí. Preferuje nomádsky spôsob života. Cestovanie, spoznávanie a prenikanie do rôznych kultúr a odlišných prostredí je jej hlavnou inšpiráciou. Ťažisko jej tvorby spočíva vo vytváraní vnútorného dialógu s prostredím, ktorý pretvára do osobných snových vízií, magických domorodých záhrad s folklórnymi geometrickými prvkami.

 

Pribratá sova

Venuje sa voľnej tvorbe, knižnej ilustrácii a sieťotlači. Lea Točeková techniky kombinuje – akvarel, pastelky, fixy, pečiatky, propisot a káva (najlepšie turecká). V machuliach hľadá nové charaktery, obludy alebo zvieratá. Neustále skúša niečo nové a spokojnosť prichádza vtedy, keď jej to, čo práve kreslí, vykúzli úsmev na tvári.

 

Zimná krajina

Ilustrátor Bystrík Vančo sa venuje najmä detskej ilustrácii, kresbe, grafike, maľbe. Experimentuje s novými materiálmi a posúvaním ilustrácii do priestorových objektov. Necháva sa inšpirovať prírodou. Jeho prácu nájdete v knihách Rozprávky z blogu, Prešporský zvon, Dunajská kráľovná, Najmocnejšie kúzlo, Moje krásne rozprávky,…

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Pezinčania: Do O2 po nový telefón stačí prísť len s 2 eurami

Stačí na to 20 minút, pozrite sa, ako jednoducho to vybavíte.

čítaj viac