5 aplikácií, ktoré prebudia vašu kreativitu

27. 10. 2016; Autor: Sóda, Foto: Krzysztof Puszczynski

Samozrejme, žiadna aplikácia z vás sama o sebe kreatívneho človeka neurobí. Ale niekedy môže človeku dodať kreatívny impulz a jemne ho posunúť tým správnym smerom vo chvíľach, keď sa zasekne. Tieto sú navyše zadarmo, takže, ako sa vraví, za vyskúšanie nič nedáte.

Steller

Aplikácia pre každého, kto vždy túžil napísať vlastnú knihu, ale nemal na to čas a trpezlivosť. Steller vám umožní rozpovedať váš príbeh pomocou obrázkov, textu a videa a usporiadať ho do digitálnej knihy, v ktorej je možné si virtuálne listovať, podeliť sa s ňou na sociálnych sieťach alebo medzi komunitou užívateľov aplikácie.

Coffitivity

Táto aplikácia robí v zásade iba jednu vec, ale zato prvotriedne. Simuluje ruch kaviarne, aby sa vám lepšie pracovalo. V ponuke je napríklad univerzitný kampus, brazílske bistro či texaská čajovňa.

Jemný šum má podľa výskumov stimulovať našu kreativitu. Pripúšťame, že pustiť si v práci ku káve (odporúčame do slúchadiel) nezreteľné klábosenie dvoch paničiek od vedľajšieho stolu a občasné cinkanie riadu môže znieť strelene.

Na druhú stranu, mnoho kreatívnych ľudí, potvrdí, že v kaviarni toho spravia naozaj veľa. A oproti dňu strávenom v kaviarni to aspoň vyjde lacnejšie.

Phonto

Hovorí sa, že raz vidieť je lepšie, ako stokrát počuť. No najlepšiu výpovednú hodnotu má aj tak kombinácia krátkeho úderného textu a pekného obrázku. Ak máte chuť vytvoriť si reklamu sami pre seba, strohý plagát alebo motivačný obrázok, vyskúšajte Phonto.

Ide o jednoduchý nástroj na vkladanie textu do obrázkov. Na výber máte z vyše dvoch stovák fontov, ktoré sa dajú upravovať do zbláznenia.

Brainsparker

Brainsparker je aplikácia, ktorá má za cieľ pravidelnými cvičeniami posilňovať vaše “kreatívne svalstvo”. Po jej stiahnutí vám bude k dispozícií 200 kartičiek s nápadmi, otázkami, frázami, obrázkami a cvičeniami, ktoré sú zamerané na povzbudenie fantázie v prípade, že si vaša múza rozhodla vziať neplatené voľno.

Flash Fiction Prompter

Základom každej krátkej literárnej formy je postava, prostredie a dej. Napríklad “Eva”, “záhrada” a “postava zjedla zakázané ovocie”. Flash Fiction Prompter ponúka až 16 a pol milióna nápadov, aký príbeh spracovať. Stačí si vyžrebovať sympatickú kombináciu a môžete otestovať svoje zručnosti v kreatívnom písaní.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Spoznajte aplikáciu, ktorá uľahčuje komunikáciu ľuďom s autizmom

Každý obrázok v aplikácii má priradené slovo, vďaka čomu ho dokáže používateľ jasne identifikovať.

čítaj viac