5 aplikácií pre roztržitých a zábudlivých

Ak aj vy patríte k tým, ktorí sa kvôli svojej roztržitosti niekedy nachodia viac než je nutné, určite vám pomôže niečo z tohto zoznamu.

Zábudlivcom sa často hovorieva, že kto nemá v hlave, má v nohách. Ale nebojte sa, výrobcovia aplikácii myslia na všetkých. Preto ak aj vy patríte k tým, ktorí sa kvôli svojej roztržitosti niekedy nachodia viac než je nutné, určite vám pomôže niečo z tohto zoznamu.

Kalendár: Jednoduchý, ale efektívny

Základný, no pritom veľmi silný nástroj, ak sa dobre využije. Nájdete ho v každom smartfóne. Okrem toho, že vám pripomenie, kto má kedy sviatok, môžete si v ňom naplánovať konkrétne dni a zaznačiť pravidelne sa opakujúce udalosti – kúpiť plienky, zaplatiť faktúru či naplánovať odvoz detí na krúžky.

Pripomenie vám aj to, že máte počítať s časom na presun navyše. Chce to len pár minút poctivého vypĺňania denne. Čo je v kalendári, netreba držať v hlave. Tým pádom je to menej stresu a viac vybavených vecí.

Wunderlist: Osobná sekretárka

Potrebujete viac zoznamov úloh na jednom mieste? Jednoznačne Wunderlist. Je jednoduchý a rýchly. Vytvoríte zoznam, vložíte úlohu, nastavíte termín, prípadne pripomienku. Hotovo.

Aby ste náhodou niečo nezabudli, môžete si ku každej úlohe napísať krátku poznámku. Zoznamy úloh sa dajú jednoducho zdieľať a dokonca priradiť ďalším ľuďom.

Notable: Keď príde nápad z čista jasna

Niekedy si však potrebujete urobiť poznámku alebo pomyselný uzlík na vreckovke veľmi rýchlo, čo je s kalendárom v takých chvíľach dosť nepraktické. Preto je dobré mať aplikáciu, ktorá ponúkne aj niečo navyše.

Jednou z nich je Notable, ktorá slúži na rýchle pridanie poznámky stiahnutím len notifikačnej lišty. Poznámky si môžete farebne rozlíšiť a jednoducho zvoliť aj to, či má svietiť nejaký čas alebo až do jej vypnutia.

A ako je pridanie poznámky jednoduché, tak aj jej zrušenie – jednoduchým potiahnutím do strany.

Splendo: Nestratí sa ani slovo

Na rýchle poznámky je to fajn aplikácia. Ale sú aj situácie, kedy potrebujete mať všetko dôležité zaznamenané presne do bodky. Na to myslel výrobca aplikácie SplenDO, v ktorej si pripomienku nielen napíšete, ale aj nahráte.

IFTTT: Na rutinné drobnosti

Bojovať so zábudlivosťou nemusíte iba značením si pripomienok, veľmi dobre pomáha aj automatizácia rutinných úkonov, ktoré potom nemusíte zbytočne držať v hlave.

A presne na to je tu aplikácia IFTTT – If This, Than That (Ak Toto, Tak Potom Tamto). S touto aplikáciou vášmu smartfónu dáte úplne nový rozmer.

Jednoduchý príklad: Po príchode do práce, si chcete vypnúť zvonenie a notifikácie. Aplikácia to vie spraviť sama, bez toho aby ste museli odblokovať telefón.

V nastaveniach stačí zadať adresu zamestnania a úkon, ktorý má urobiť. Keď telefón cez GPS zistí, že ste už tam, vykoná ho. Možnosti IFTTT sú takmer neobmedzené.

Táto aplikácia je skvelá v tom, že každé nastavenie je možné zdieľať s inými používateľmi. Určite si veľmi jednoducho nájdete nastavenia, ktoré vás odbremenia od hromady rutinných úkonov.

CobraTag

Ak potrebujete na zábudlivosť ťažší kaliber, je tu CobraTag. Ide o prívesok, ktorý spolupracuje so smartfónom. Jednoducho ho pripnete na to, čo za žiadnu cenu nesmiete zabudnúť. Ak sa od predmetu vzdialite na niekoľko metrov, aplikácia v telefóne vás upozorní.

Výrobca myslel aj na to, aby vám uľahčil hľadanie, takže v prípade potreby vie prívesok zapípať. Ide to dokonca aj v opačnom garde. Ak neviete nájsť telefón, stlačíte gombík na prívesku a prezvoníte si.

Spomínané aplikácie vám môžu veľmi uľahčiť život, ušetriť čas a možno aj peniaze. Ak by ste potrebovali poradiť s ich nastavením, rád vám pomôže ktorýkoľvek O2 Guru, dostupný v predajniach modrého operátora.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Ilava: Dávne srdce Považia

Ilava kedysi bola významným okresným mestom s prekvitajúcou remeselníckou scénou, obklopená niekoľkými pútavými hradmi. Stopy zo zaujímavej histórie v nej prežívajú dodnes.

Ilava kedysi bola významným okresným mestom s prekvitajúcou remeselníckou scénou, obklopená niekoľkými pútavými hradmi. Stopy zo zaujímavej histórie v nej prežívajú dodnes.

Mesto sa nazýva aj srdcom Ilavskej kotliny, ktorá siaha od Púchova k Trenčínu. Ilava bola kedysi kráľovským mestom, so všetkými privilégiami, ktoré toto postavenie obnáša. Takto ju rôzne písomné dokumenty označovali už od 14. storočia.

Neskôr sa čoraz viac prikláňala k identite zemepánskeho mesta, no stále si svoje výsostné práva pred vládnucimi zemepánmi bránila.

Zvonica v Ilave

Ilava a okolie

V 15. storočí sa po prvýkrát spomína Ilavský hrad, aj keď vraj pochádza už z 12. storočia. Vtedy ho mali postaviť rytieri templárskeho rádu.

Najskôr bol využívaný ako pevnosť na obranu, o niečo neskôr ho zase členovia rehole Trinitánov prerobili na kláštor, ktorý slúžili ich kultúrno-náboženským účelom a dokonca aj ako nemocnica.

Od roku 1856 až dodnes je jeho budova využívaná ako obávaná väznica.

V blízkosti Ilavy je aj zaujímavý hrad Vršatec, ktorého zrúcaniny sa týčia na neďalekom Vršateckom brale. Pôvodne to bol gotický hrad z 13. storočia, ktorý zanikol v 18. storočí počas Rákócziho povstania.

Hrad Vršatec

Naskytne sa vám z neho dobrý výhľad na okolité Považie. Vedie k nemu náučný chodník, aj viaceré cyklotrasy.

Výlet do dávnej histórie si môžete urobiť aj na vrchu Vápeč, ktorý sa nachádza v Strážovských vrchoch.

Vrchol a jeho okolie sú súčasťou národnej prírodnej rezervácie, z ktorej je krásny výhľad na okolité kopce a doliny, najmä na neďalekú dedinu Horná Poruba a Vršatecké bralá.

Vápencový masív pochádza ešte z obdobia jury a práve Vápeč je jeho najpozoruhodnejšou súčasťou.

Vršatské Podhradie

Miestne historické dedičstvo

No späť k Ilave. Vrámci nej stoja za návštevu napríklad kaštieľ v Klobušiciach, mestskej časti, ktorá k Ilave patrí od roku 1971. Kaštieľ pochádza z roku 1840 a bol nedávno nanovo zrekonštruovaný.

Po Trinitánoch v meste ďalej ostal kostol Všechsvätých. Barokový farský kostol sa nachádza v tesnej blízkosti ilavskej väznice a taktiež nedávno podstúpil rozsiahlu rekonštrukciu.

Zaujímavá je aj budova bývalého ilavského pivovaru, ktorá vznikla počas ilavského remeselného rozmachu v 17. storočí. V tomto období tu prekvitali cechy, remeslá, trhy aj jarmoky, vďaka ktorým sa v meste stretávali kupci a obchodníci z celého okresu.

Pivovar v Ilave

Počas 18. storočia sa Ilava postupne stávala vplyvným okresným mestom, dokonca na vplyve naberalo aj miestne bankovníctvo.

Dnes sú to najmä mestské budovy, ktoré bohatú históriu pripomínajú a  dokazujú, že Ilava bývala bydliskom mnohých bohatých mešťanov a že v nej sídlil rôznorodý obchod.

V jednej z takýchto budov dnes nájdete ilavské Mestské múzeum, ktorého expozície sú rozdelené na tri sekcie: národopisná, história mesta a prírodovedecká. Dnes patrí dom mestu a vy si v ňom jeho dejiny a okolie môžete podrobne naštudovať.

Železničná stanica Ilava

 

Ilava na mape rýchleho internetu

Vďaka vysokorýchlostnému pripojeniu 4G LTE sú odteraz obyvatelia Ilavy prepojení s celým svetom viac ako kedykoľvek predtým.

Od tejto jesene Ilava patrí medzi slovenské mestá a obce s najrýchlejším mobilným internetovým pripojením na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac