4 májové akcie, ktoré vám ponúknu nový zážitok

10. 5. 2016; Autor: Sóda, Foto: Archív Epic Race

Začína obdobie, ktoré je na behanie priam ideálne. Teplé bundy sme zatvorili späť do šatníka, ale stále je príjemne a horúčavy sú ešte ďaleko. Tak ako sa plnia cyklochodníky a bežecké trasy športovcami, aj termínovka pretekov zhustla a je ťažké si vybrať, na ktoré preteky určite ísť.

My sme sa na ne skúsili pozrieť a vybrali sme 5 zaujímavých akcií, ktoré sa odlišujú od klasických mestkých pretekov. Každý sa koná v iný deň, takže stíhate obehnúť pokojne aj všetky.

14.5. – Day Zero

Miesto: Komoča, okr. N. Zámky, Oáza Camp

Ďalšia z akcií seriálu Epic Race. Prekážky, ktoré budú, podľa organizátorov, ešte väčšie a tvrdšie ako naposledy, sú výzvou pre všetkých. Nezáleží na veku či kondícii, prekonať sa cestou do cieľa musí každý jeden súťažiaci. Čaká na vás voda, blato, 9 kilometrov dlhá trasa a minimálne 22 prekážok.

 

21.5. – O2 Moon Run Košice

 

moonrun

Miesto: sídlisko KVP, Košice

Nočný beh s čelovkou pri splne mesiaca je zážitok, na ktorý nezabudnete. Čelová lampa je povinná, pretože štart pretekov je naplánovaný 30 minút po západe slnka. Trať bude označená reflexnými značkami, takže orientácia bude ešte jednoduchšia ako počas dňa. Vybrať si môžete z dvoch tratí, kratšia má 5 kilometrov a tá dlhšia 11.

 

28.5. – Farbám neujdeš Košice

 

color run

Miesto: Hlavná ulica, Košice

Farebné behy sa v posledných rokoch dostali aj na Slovensko. Zábavné a charitatívne. Také budú kilometre centrom Košíc, celkovo ich pobežíte 5 a na každom kilometri je pre vás pripravená farebná zóna, v ktorej budete obsypaní farebným práškom a v cieli na vás čaká prekvapenie. Tým však akcia nekončí, je pripravený bohatý sprievodný program ukončený hromadným vyhadzovaním farby.

 

29.5. – Rugged Race Street Myjava

 

Miesto: Myjava

Popularitu prekážkových behov dokazuje aj Rugged Race Street. Je to svetový unikát, trať má totiž len 1 kilometer, ale obsahuje až 15 prekážok. Bude omnoho náročnejšia v porovnaní s predchádzajúcimi pretekmi. Pripraviť sa môžete na klasické prekážky ako sú lezecké steny, kaďa s ľadovou vodou, plazenie sa pod elektrickými káblikmi, prevracanie traktorových pneumatík a šplhanie sa po lanách.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Najefektívnejšie cviky pre ľudí, ktorí nemajú čas cvičiť

Vďaka nim bude naozaj veľmi ťažké hľadať výhovorky, prečo dnes nie je ten správny deň vybrať sa do fitka alebo si zacvičiť doma.

čítaj viac