9 zaujímavých faktov o Národnom behu Devín – Bratislava

5. 4. 2016; Autor: Sóda, Foto: Archív Národného behu Devín - Bratislava

Víkend plný skvelých bežeckých výkonov je za nami. Vďaka podujatiu Bratislava Marathon aj tento rok behala celá Bratislava. No už túto nedeľu, teda 10. apríla 2016, nás čakajú ďalšie veľké preteky, jedny z tých najtradičnejších, ktoré na Slovensku máme.

2

Tento rok môžu bežci využiť dve občerstvovacie stanice priamo na trati. Prvá bude na méte 3,5 km, druhá na Riviére, tesne pred koncom ôsmeho kilometra.

4

Organizátori pripravili kyvadlovú dopravu, ktorá bude voziť bežcov na štart. Na výber sú štyri miesta, z ktorých bude jazdiť – Hlavná stanica, Vajanského nábrežie, Riviéra v Karlovej Vsi a Devínska Nová Ves. Vjazd do Devína autom nie je povolený, takže odporúčame využiť autobus.

5

To je minimálny počet bežcov, ak chcete súťažiť aj v kategórii tímov. Môžete byť z klubu, školy či firmy, na tom nezáleží. Ak vás je viac, čas tímu bude súčtom najlepších piatich bežcov vášho tímu.

11

Počet kategórií, v ktorých môžu bežci tento rok súťažiť. V rámci každej kategórie oceňujú a vyhlasujú organizátori trojicu najlepších.

40

Toľko bežcov bežalo v roku 2015 na podporu projektu Biela vrana. Tento rok by ich malo byť byť ešte viac. Koľko, to uvidíme na štarte.

1921

Rok, v ktorom sa beh uskutočnil prvý krát. Ide o najstaršie atletické podujatie na Slovensku.

1971

Bolo niekoľko ročníkov, ktoré sa z rôznych dôvodov museli zrušiť. Avšak, od tohto roku sa podujatie koná nepretržite a každoročne láka viac a viac účastníkov.

6 151

Presne toľko bolo bežcov, ktorí vlani úspešne absolvovali tento beh. Tento rok organizátori opäť sľubujú prekonanie rekordu v počte účastníkov.

11 625

Presne toľko metrov meria trasa hlavných pretekov. Zaujímavosťou však je, že sa často mení, preto neexistujú traťové rekordy. Jedinou istotou je to, že sa beží z Devína do Bratislavy.

Prihlasovanie online cez stránku Behsity.sk už bolo ukončené. Ak by si ste sa však chceli zúčastniť Národného behu Devín – Bratislava, stále sa môžete zaregistrovať osobne vo štvrtok a piatok (7.4. a 8.4.2016) v čase 12:00 – 18:00 na plavárni Pasienky, kde zároveň vydávajú štartovné balíčky.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Má 84, ale bez maratónov si život nevie predstaviť

Maratón predstavuje pre mnohých z nás niečo nemožné. Istý Jules Winkler ich behá pravidelne, aj vo svojich 84 rokoch.

čítaj viac