Ako rozhýbať deti? Odpoveď znie: Pokémon Go

20. 7. 2016; Autor: Sóda

Pokémon Go. Mobilná hra, ktorá v posledných dňoch zaplavila ulice a rozvírila internetové diskusie. Hrajú ju mladí, aj starí, v Amerike aj na Slovensku. Žije ňou celý Facebook a možno aj vy sami.

Ak ste o nej náhodou ešte nepočuli, tak ide o návrat Pokémonov, ktorí sú rozmiestnení po svete a vďaka technológii virtuálnej reality ich môžete hľadať a chytať počas toho, ako sa premiestňujete.

Oveľa dôležitejšie však je, že na rozdiel od klasických mobilných či počítačových hier, ktoré vás pripútali k stoličke a obrazovke, vás táto hra núti hýbať sa. Bez toho nefunguje. Aby ste mohli zbierať Pokémonov a zlepšovať sa, musíte kráčať či dokonca behať.

Pokémon Go a beh

Sú bežci, ktorým občas chýba motivácia, prečo sa obliecť, obuť a vybehnúť. Hľadajú ju preto inde, nachádzajú odmeny, ktoré im chuť ísť bežať zvýšia. Práve pre nich môže byť táto hra impulzom, ktorý ich vytiahne z domu, aj keď sa im úplne nechce.

Na druhej strane sú nebežci, ľudia, ktorí prepadli tejto hre naplno. Pre tých sa môže stať beh malou skratkou, ako v hre postupovať do ďalších levelov rýchlejšie a jednoduchšie. Beh je predsalen rýchlejší než chôdza, dokážete tak za rovnaký čas nazbierať väčší počet skúseností.

Zdroj: Flickr, CC 2.0, Autor: brar_j

Súčasťou hry sú aj vajíčka. Z každého vajíčka sa vyliahne charakter, ale podmienkou je prejsť dva, päť alebo desať kilometrov.

Zároveň je hra limitovaná na rozpoznanie rýchlosti pohybu, takže napríklad z auta ju hrať nemôžete. Z tohto pohľadu je teda ideálnym prostriedkom k pohybu.

Nezabudnite, že beháte

Nič nie je čiernobiele, aj chytanie Pokémonov ako prostriedok k rozhýbaniu mládeže môže so sebou niesť riziká. Ak chcete počas behu hrať, aplikácia musí byť zapnutá, vy držíte telefón neustále v rukách a láka vás to kontrolovať displej. Nezabudnite však, že ste na chodníku a musíte pozerať aj pred seba.

Samotná hra má v sebe vibračné upozornenie, ktoré sa aktivuje, ak bežíte okolo zaujímavého objektu. Takže sa môžete pozerať pokojne pred seba a telefón držať v ruke.

Jeden príklad za všetky je Ginger Runner, jeden z najznámejších bežeckých blogerov na svete. Spojeniu behu a hľadania Pokémonov sa venuje aj vo svojej show:

Pozitívna revolúcia v hrách?

Na internete už kolujú vtipné komentáre, že hra rozhýbala v USA viac detí za 24 hodín, než sa to podarilo Michelle Obamovej za 8 rokov. Kus pravdy v tom naozaj je…

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Robíte aj vy tieto chyby pri cvičení?

Pravidelne cvičíte a nevidíte výsledky, aké ste si predstavovali? Možno robíte jednu z týchto chýb.

čítaj viac