Ako rozhýbať deti? Odpoveď znie: Pokémon Go

20. 7. 2016; Autor: Sóda

Pokémon Go. Mobilná hra, ktorá v posledných dňoch zaplavila ulice a rozvírila internetové diskusie. Hrajú ju mladí, aj starí, v Amerike aj na Slovensku. Žije ňou celý Facebook a možno aj vy sami.

Ak ste o nej náhodou ešte nepočuli, tak ide o návrat Pokémonov, ktorí sú rozmiestnení po svete a vďaka technológii virtuálnej reality ich môžete hľadať a chytať počas toho, ako sa premiestňujete.

Oveľa dôležitejšie však je, že na rozdiel od klasických mobilných či počítačových hier, ktoré vás pripútali k stoličke a obrazovke, vás táto hra núti hýbať sa. Bez toho nefunguje. Aby ste mohli zbierať Pokémonov a zlepšovať sa, musíte kráčať či dokonca behať.

Pokémon Go a beh

Sú bežci, ktorým občas chýba motivácia, prečo sa obliecť, obuť a vybehnúť. Hľadajú ju preto inde, nachádzajú odmeny, ktoré im chuť ísť bežať zvýšia. Práve pre nich môže byť táto hra impulzom, ktorý ich vytiahne z domu, aj keď sa im úplne nechce.

Na druhej strane sú nebežci, ľudia, ktorí prepadli tejto hre naplno. Pre tých sa môže stať beh malou skratkou, ako v hre postupovať do ďalších levelov rýchlejšie a jednoduchšie. Beh je predsalen rýchlejší než chôdza, dokážete tak za rovnaký čas nazbierať väčší počet skúseností.

Zdroj: Flickr, CC 2.0, Autor: brar_j

Súčasťou hry sú aj vajíčka. Z každého vajíčka sa vyliahne charakter, ale podmienkou je prejsť dva, päť alebo desať kilometrov.

Zároveň je hra limitovaná na rozpoznanie rýchlosti pohybu, takže napríklad z auta ju hrať nemôžete. Z tohto pohľadu je teda ideálnym prostriedkom k pohybu.

Nezabudnite, že beháte

Nič nie je čiernobiele, aj chytanie Pokémonov ako prostriedok k rozhýbaniu mládeže môže so sebou niesť riziká. Ak chcete počas behu hrať, aplikácia musí byť zapnutá, vy držíte telefón neustále v rukách a láka vás to kontrolovať displej. Nezabudnite však, že ste na chodníku a musíte pozerať aj pred seba.

Samotná hra má v sebe vibračné upozornenie, ktoré sa aktivuje, ak bežíte okolo zaujímavého objektu. Takže sa môžete pozerať pokojne pred seba a telefón držať v ruke.

Jeden príklad za všetky je Ginger Runner, jeden z najznámejších bežeckých blogerov na svete. Spojeniu behu a hľadania Pokémonov sa venuje aj vo svojej show:

Pozitívna revolúcia v hrách?

Na internete už kolujú vtipné komentáre, že hra rozhýbala v USA viac detí za 24 hodín, než sa to podarilo Michelle Obamovej za 8 rokov. Kus pravdy v tom naozaj je…

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Prehliadka trasy: O2 Kordícky extrém. Nebude to také ľahké

Budete preklínať kopce, nadávať na zjazdy, bude to bolieť. Ale bude to stáť za to. Jediné a jedinečné bežecké preteky prírodou Kremnických vrchov.

čítaj viac