Dobrodruh na bicykli: Na dvoch kolesách prešiel z Vancouveru až do Mexika

Pozrite sa, čo vás čaká, ak sa vyberiete na bicykli naprieč Severnou Amerikou.

21. 6. 2016
Autor: SódaFoto: Archív Karola Voltemára
21. júna 2016

Vrámci svojej cesty okolo sveta sa dobrodruh na bicykli Karol Voltemár vybral tentokrát do Severnej Ameriky.  Do Vancouveru priletel rovno z Ázie, kde odcházal z tepla a vlhka. V Kanade ho naopak privítala chladná jar a po vyše 50 hodinovom lete sa musel najprv aklimatizovať a poriadne sa vyspať.

Potreboval načerpať energiu na ďalšiu odvážnu cestu, na ktorej prekonal na dvoch kolesách stovky kilometrov. Postupne sa okolo neho menila krajina, počasie, ale aj ľudia. Karol sa z Vancouveru vydal cez rozprávkové hory v Britskej Kolumbii až na východ Kanady k Torontu. Pokračoval cez Colorado, Kaliforniu a nasmeroval si to až do Mexika, kde svoju cestu štastlivo ukončil. 

Prekonal niekoľko horských masívov, prešiel okolo množstva jazier. Na fotografiách, ktoré zachytávajú tieto vzácne okamihy, uvidíte chladné horské sedlá s divokými zvieratami, národné parky alebo vyhriate údolia s vinicami.

Vyberte sa s nami na cestu naprieč severnou Amerikou na bicykli. 

Vancouver, zimné oblečenie a test nových kolies

Britská Kolumbia je známa svojimi jazerami

Hory na Kananaskis Trail sú plné prekvapení

Kanadská provincia Alberta v kráse jazier nezaostáva

Po prvých dňoch v horských priesmykoch sa Karol došlapal na nekonečné pláne, na ktorých bojoval s nebezpečnými búrkami a vetrom.  Schovať sa tam nedá, lebo je to oblasť takmer bez stromov. Raz dokonca unikol pred bleskami len vďaka ochote ľudí, ktorí ho schovali do bezpečia auta.

Nekončiace pláne a búrky v Kanade

V tomto bode expedície Karol dobicykloval až okolo Toronta a prešiel cez hranice medzi Kanadou a Spojenými štátmi, naprieč krajinou až do Seattlu. Cestou míňal scenérie hornatého Colorada, navštívil nezabudnuteľný Yellowstonský národný park a spoznával americký životný štýl – naprieč celým kontinentom.

Horské sedlá v Colorade

Vodopády v Yellowstonskom národnom parku

Najväčší gejzír s menom Old Faithful v Yellowstonskom národnom parku

Emerald Lake a horúce pramene v žiarivých farbách

Zo Seattlu zamieril na bicykli cez Oregon a Kaliforniu až do Mexika. Cestou míňal požiare, ktoré plienili západ krajiny, a celé časti trasy zahalené dymom. Oheň bol niekedy len 500 metrov od neho, ale snažil sa vždy ísť tak, aby dym smeroval na opačnú stránu.

Mohutné sekvoje a Redwood National Park

Pobrežie Kalifornie a dramatické skalnaté útesy

Cieľ cesty – Mexiko

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.