Krásne výhľady, párty v cieli. O2 Kordícky Extrém je akcia pre celú rodinu

18. 7. 2016; Autor: Sóda, Foto: Archív O2 Kordícky Extrém

Rivalita dvoch írečitých obcí v podhorí Kremnických vrchov tvorí kulisu terénnych bežeckých pretekov zvážnicami a inými chodníčkami tohto malebného regiónu.

Je veľa možností na pekný sobotný výlet. My vám prinášame pár dôvodov, prečo si myslíme, že by ste sa mali vybrať na O2 Kordícky extrém 2016, ktorý sa bude konať už o pár dní.

4, 11 alebo 26? Každý si nájde to svoje

Náročné technické trate s úctyhodným prevýšením. Najdlhšia, 26-kilometrová s viac ako tisíc nastúpanými metrami s výbehom na Skalku, ponúkne dostatočnú výzvu pre každého.

Ak si na 26ku netrúfate, nie je problém. Pripravená je tiež 11-kilometrová trať, prípadne ešte kratšia pre úplných začiatočníkov. Tá má 4 kilometre.

Medaila, ktorú si musíte zaslúžiť

Všetky preteky, ktoré spadajú do kalendára Marathon BB Tour majú veľmi pekné a špecifické medaile. Takýmito pretekmi je aj O2 Kordícky extrém.

Medaila má jednu stranu špecifickú pre dané podujatie, druhá strana je jedným kúskom z puzzle, ktoré si môžete poskladať, ak budete mať všetky.

Neskutočné výhľady

Takmer polovica pretekov sa odohráva na hrebeni Kremnických vrchov. Výhľady na jednu či druhú stranu sa otvárajú na oboch častiach hrebeňa, asi najväčšou odmenou je obraz, ktorý môžete vidieť zo Skalky.

Držme si palce, aby bolo pekné počasie a mohli sme si urobiť veľa selfies.

Nedotknutá príroda

Stromy, ktoré skrížili cestu a musíte ich preskočiť alebo obísť. Korene stromov krížom-krážom cez cestu, pre ktoré musíte byť neustále v pohotovosti. Húštiny, cez ktoré si musíte pomáhať aj rukami. Či skaly, ktoré sú na niekoľkých miestach vystužené aj reťazou a schodíkmi.

Práve lesný beh nám vo svojej podstate ukazuje, aká silná je príroda, ako dôležité je, aby sme sa s ňou naučili spolupracovať a nebojovali proti nej.

Prekvapenie: Finišerské tričko

Novinka, aká na O2 Kordíckom extréme ešte nebola. Každý, kto úspešne dokončí kráľovskú 26 kilometrovú trasu, dostane v cieli odmenu naviac. Kvalitné bavlnené tričko, ktoré mu každý deň pripomenie pocit hrdosti zo skvelého výkonu.

Párty v cieli

O2 Kordícky extrém nie sú preteky, ktoré končia po dobehu v cieli. Môžete sa schladiť v ľadovom bazéniku, vyskúšať pravý domáci guláš, ktorý sa varí priamo v cieli či ísť sa pozrieť do kordíckeho múzea v jednom z domčekov.

Kordicky extrem
Kordicky extrem
Kordicky extrem
Kordicky extrem

Na všetkých bežcov, bez ohľadu na zabehnutú trasu, a dobrovoľníkov je pripravená aj tombola, v ktorej môžu vyhrať vecné ceny od partnerov podujatia.

Príjemná atmosféra malej dedinky v horách, moderátor, DJ a samozrejme bežci a diváci. Vďaka tomu sa tieto preteky stávajú srdcovkou pre mnohých bežcov, vďaka tomu je tak ťažké odísť domov.

Viac informácií a možnosť registrácie nájdete na stránke Marathon BB Tour.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Kedy elektronika na tele pri behu nepomôže

Používate pri tréningu elektronické pomôcky? Tieto chyby možno robíte a ani o nich neviete.

čítaj viac