O2 Banskobystrický maratón: Africkí maratónci i olympijský víťaz

26. 8. 2016; Autor: Sóda, Foto: Archív O2 Banskobystrický Maratón

Stabilné počasie a kopec zábavy v pohybe sľubuje piaty ročník O2 Banskobystrického maratónu. Tretí najväčší mestský maratón na Slovensku je špecifický nielen najčlenitejšou traťou ale i inovatívnym prístupom.

Aj tento rok pripravili organizátori niekoľko noviniek, ktoré potešia bežcov, fanúšikov, ale zapoja do tohto veľkého bežeckého sviatku aj okoloidúcich.

Ak teda stále nie ste prihlásení, organizátori majú ešte niekoľko voľných štartovných balíčkov. Keď sa na samotné preteky necítite, môžete si urobiť výlet a ísť trošku povzbudiť bojovníkov na trati. Dôvodov, ktoré by vás mohli presvedčiť k účasti, je niekoľko:

Trojčlenná štafeta

Netrúfate si na celý maratón či polmaratón? Nevadí. Nájdite k sebe ďalších dvoch parťákov, poskladajte štafetu a môžete štartovať. Každý si odbehne svojich sedem kilometrov a v cieli sa budete tešiť spoločne.

Bežecké tričko v štartovnom balíčku

V Banskej Bystrici už pred rokmi začali tradíciu veľmi bohatých štartovných balíčkov. Ich súčasťou je aj kvalitné funkčné tričko s potlačou, ktorá vám bude pravidelne pripomínať tento deň.

Maratónske expo

Už pravidelná súčasť Banskobystrického maratónu. Nájdete v ňom mnohé známe i nové značky, budete si môcť vyskúšať novinky a zakúpiť obľúbené produkty za výhodné ceny.

Sprievodné akcie

Rôzne atrakcie pre deti a hudobné koncerty na námestí SNP sú pripravené aj pre nebežcov. Môžete tak pomôcť súťažiacim potleskom a zároveň sa sami zabaviť.

Majstrovstvá sveta v polmaratóne naboso

Myslíte si, že bežať úplne naboso sa nedá? V tom prípade vás určite zaujme práve táto disciplína. Bez topánok či ponožiek, len bosé nohy, ktoré musia zvládnuť zabehnúť 21 kilometrov. Ten najlepší sa stane majstrom sveta.

Majstrovstvá Slovenska v maratóne

I keď sme na olympijských hrách mali v maratóne len jednu ženskú zástupkyňu, v Banskej Bystrici sa o titul najrýchlejšieho slovenského bežca a bežkyne “pobije” takmer celá slovenská špička. Máte svojho favorita?

Možnosť vyhrať auto

Tombola pre účastníkov je bežnou súčasťou menších i väčších pretekov. Okrem bežeckého oblečenia, poukážok na wellness či smartfónu od O2 si organizátori pripravili aj jednu naozaj veľkú a hodnotnú výhru – auto.

Autogramiáda Mateja Tótha

Nakoniec je tu autogramiáda olympijského víťaza v chôdzi na 50 kilometrov, Mateja Tóth. Prinesie zlatú medailu z Ria a porozpráva, aké to bolo. Ak to nechcete zmeškať, určite si zaznamenajte do kalendára sobotu 3.9. a čas 13:00.

Program a registráciu online nájdete na www.marathonbb.com a na FB stránkach podujatia. Online registrácia je otvorené do štvrtka 1.9., ale prihlásiť sa môžete aj priamo pred štartom.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

8 jednoduchých trikov pre vaše zdravie

Tieto jednoduché zmeny vo vašom každodennom živote vám prinesú viac energie a radosti z každého dňa.

čítaj viac