Osviežte beh príbehmi alebo kreativitou

22. 9. 2016; Autor: Runtastic, Foto: Pamela Forster, Runtastic

Keď si pre pár rokmi zobrala Rakúšanka Pamela Forsterová k srdcu motto “Objavte svet na nohách”, inšpirovala sa ním inak ako bežci. Namiesto toho, aby začala normálne behať, táto diplomovaná športová vedkyňa sa rozhodla pre niečo oveľa extrémnejšie. Voľný beh.

Pri voľnom behu, známym pod anglickým názvom freerun, sa bežec snaží nájsť najkreatívnejšie trasy z bodu A do bodu B. Po ceste musí prekonávať rôzne prekážky.

“Neexistujú limity a kreativite sa medze nekladú,” vysvetľuje 29-ročná Rakúšanka, ktorá sa voľnému behu venuje na profesionálnej úrovni.

Pam dostala šancu predstaviť voľný beh aj používateľom známej bežeckej aplikácie Runtastic ako jeden z inovatívnych športov v epizóde ich seriálu s názvom: Seal the Deal.

Beh? Nikdy bez mojej appky

Vášnivá bežkyňa voľného behu používa appku od Runtastic už asi štyri roky. A ako pravidelný používateľ, je jej veľkým fanúšikom. “Stiahla som si ju, a odvtedy nedokážem ísť behať bez nej.”

Inšpiráciou je pre ňu najmä možnosť spätne sa pozrieť na jej bežecké a fitness pokroky.

Tipy pre motiváciu

Nadšená športovkyňa sa podelila aj o pár motivačných tipov: “Najlepšou cestou, ako zistiť, kde ste teraz a kde ste boli predtým, je opýtať sa: Kde chcem byť na konci roka? Čo je cieľom, pre ktorý trénujem?”

Mať špecifický cieľ, pre ktorý sa trénovať oplatí, pomôže bežcovi zostať sústredeným.

“Pre mňa je toto samotné motiváciou. Ale samozrejme malá odmena po behu tiež nie je zlá,” usmieva sa Pam a spomenie domáci smoothie, ktorý si dáva po tréningu.

Zlepšite si bežeckú výkonnosť intervalovým tréningom

Pamela Forsterová pravidelne zaraďuje do svojho programu aj intervalový tréning, aby si zlepšila základnú vytrvalosť.

Intervalový tréning je mimoriadne vhodný na zlepšenie bežeckej výkonnosti, ale aj ten môže byť z času na čas monotónny. “Ak hľadáte niečo, čím by ste oživili svoj normálny intervalový tréning, určite by ste mali vyskúšať Príbehový Beh,” odporúča Pam. Pozrime sa, čo to je.

Nový beh s príbehmi

Radi by ste začali s novým, vzrušujúcim typom intervalového tréningu? Teraz si môžte vypočuť najnovší Story Run (Príbehový beh) od Runtasticu. Bežkyňa freerunu Pamela Forsterová vysvetľuje, o čo ide: “To, čo je skutočne motivujúce na príbehovom behu, je, že z bežca urobí protagonistu v dobrodružnom príbehu.”

Zatiaľ čo objavujete mesto budúcnosti s názvom Sklo v hre Mirror’s Edge Catalyst, prejdete 40-minútovým intervalovým tréningom bez toho, aby ste si to vôbec všimli.

“Keď sa príbeh začne stávať vzrušujúcim, prirodzene začnete bežať rýchlejšie. A keď výzvu zvládnete, znova spomalíte,” vysvetľuje Pam. Takýmto spôsobom sa úplne ponoríte do deja a sveta Mirror’s Edge Catalyst. “Bez hracej konzoly alebo televízie. Všetko čo k tomu budete potrebovať sú bežecké topánky, mobilný telefón a appku Runtastic.

Ak to chcete skúsiť, otvorte si appku Runtastic, vyberte si jeden zo šestnástich príbehov a môžte bežať.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Pozrite sa, na čom jazdí 24 slovenských fixie bikerov

Odkaz newyorských cyklokuriérov žije aj v slovenských uliciach.

čítaj viac