Poďte behať aj s rodinou

21. 6. 2016; Autor: O2 Extra výhody, Foto: Archív Behsity.sk

Bežecké preteky už dávno nie sú len pre profesionálov, ktorí si ich zabehnú a vrátia sa domov s cenami. Dnes sú to akcie pre celé rodiny, s programom pre deti i rodičov.

Jednou z takýchto akcií je aj O2 Run Fest, ktorý sa uskutoční už túto nedeľu na Železnej Studienke v Bratislave. Ak ešte stále váhate, prinášame vám 11 dôvodov, prečo sa oplatí prísť.

Platíte raz, beháte celý deň

Počas celého dňa je na programe až 10 rôznych behov. Prihlásiť sa môžete na viaceré z nich, avšak štartovné zaplatíte len jedno. Do štvrtka 23 júna sa môžete prihlásiť online a využiť tak zľavnené štartovné.

Využite zľavu dve eurá. Zadajte svoje telefónne číslo a pošleme vám zľavový kód.

Účastnícka medaila

Víťaz je každý, kto v sebe má silu bežať. Na každého preto v cieli čaká medaila. Nám sa podarilo vypátrať, ako bude tá tohoročná vyzerať.

Bezplatné poradenstvo od trénerov

Konzultovať tréningový plán, nechať si poradiť či vymyslieť tú správnu taktiku na preteky. Tréneri z klubu RunForFun sú pripravení vám poradiť s čímkoľvek, na čo nemáte odpoveď a chceli by ste ju nájsť.

Sprievodné akcie pre deti

Okrem detských behov, ktoré sú rozdelené podľa vekových kategórií, sú pripravené aj rôzne iné atrakcie. Maľovanie na tvár, nafukovací hrad či dopravné ihrisko sú len niektoré z nich.

Diagnostika nášľapu

Došľapujete viac doprava či doľava? Dopredu alebo dozadu? To, akým spôsobom používate vaše chodidlá počas behu, dokáže veľmi ovplyvniť výkon i zdravie.

Odpovede na vaše otázky vám poskytnú odborníci v stánku Mizuno, ktorí vám diagnostiku urobia úplne zadarmo.

Možnosť stať sa majstrom Slovenska

Stať sa majstrom Slovenska v behu je pre väčšinu bežcov v konkurencii vrcholových atlétov nedosiahnuteľné. Práve preto existujú aj menej tradičné disciplíny, ako napríklad beh s kočíkom.

Ak teda máte dieťa a kočík, môžete to skúsiť. Môžno práve vy tieto špeciálne majstrovstvá ovládnete.

Cieľové fotografie

Pocity šťastia v cieli si zapamätáte vďaka fotografom. Tí budú rozmiestnení nielen popri trati, ale aj priamo v cieli každej disciplíny, takže každý bežec bude mať svoju spomienku.

Tapeing

Určite ste už videli bežcov či tenistov s farebnými pásmi nalepenými na tele. V nedeľu si také môžete nechať urobiť aj vy. Odborníci z Fyzioklinik vám vysvetlia, prečo sú “tejpy” také prospešné a ako ich používať.

Vylepšíte si “osobák”

Klasické trate v dĺžke 5 a 10 kilometrov sú ideálne na zlepšenie osobných rekordov. Polmaratónska trasa je síce mierne zvlnená, ale konkurencia a atmosféra pretekov vás potiahne k najlepším výkonom.

Zapíšete sa do Guinessovej knihy rekordov

Nielen súťaže o medaily, ale aj pokus o zápis do zoznamu svetových rekordérov si môžete v nedeľu vyskúšať na vlastnej koži. Čaká na vás disciplína “Beh po stene”. Vyzerá to presne tak, ako si to predstavujete. Rozbehnete sa a snažíte sa prebehnúť čo najdlhšiu vzdialenosť po kolmej stene. Príďte si to vyskúšať, možno prekvapíte samých seba.

Skúsite niečo nové

Vystúpte zo svojej zóny pohodlia a vyskúšajte si nejaké nové disciplíny. Napríklad beh naboso, pri ktorom si budete musieť vyzuť topánky a prebehnúť 5 kilometrov úplne naboso.

Alebo tiež duatlon – mix cyklistiky a behu. Najskôr pobežíte 5 kilometrov, potom vyskočíte na bicykel, na ktorom prejdete 20-kilometrovú trasu. Na záver si dáte ešte ďalších 2,5 kilometra do cieľa po vlastných.

Nezabudnite, že registrácia online za zvýhodnených podmienok je možná už len do štvrtka 23. júna na stránke www.behsity.sk.

Tam nájdete aj všetky potrebné informácie, mapy a časy štartov jednotlivých disciplín.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Bežci, týmto potravinám sa radšej vyhnite

Jedným z faktorov, ktoré zapríčiňujú únavové zlomeniny je aj strava. Dajte si pozor a potraviny, ktoré riziko zvyšujú, vyhoďte z jedálnička.

čítaj viac