Snowgirls inšpirujú mladých, ako prekonávať samých seba

24. 11. 2015; Autor: Sóda

Krátky film Snowgirls rozpráva príbeh troch liptovských dievčat žijúcich život profesionálnych freestylových športovkýň. SnowgirlsNatália Šlepecká na lyžiach, Klaudia Medlová na snowboarde a Zuzana Stromková na lyžiach.

Rodáčky z Liptovského Mikuláša prerazili v zimných športoch doma aj vo svete.

Natália a Zuzana sa v Slovenskej Reprezentácii dostali až na olympijské hry v Sochi 2014. Zuzana tam štartovala v disciplíne woman’s freeski slopestyle ako prvá prvá žena v olympijskej histórii tohto športu. Táto disciplína bola totiž zaradená na olympiádu po prvýkrát.

Klaudia posunula hranice ženského snowboardingu, keď v roku 2015 ako prvá žena v histórii skočila náročný trik, tzv. double backside rodeo, na prestížnom pohári Nine Queens.

Snowgirls
© Juraj Lovás

Ich program však nie je len tréning a reprezentovanie, venujú sa aj osvete medzi mladými ľuďmi.

Organizujú besedy na základných a stredných školách, kde deťom približujú, čo všetko prináša športová kariéra. Projekt sa snaží doviesť viac mladých k športu a aktívnemu tráveniu času v prírode. V zapojených mestách dievčatá spolupracujú s miestnymi športovými klubmi, ktoré vedú tréningy pre deti a organizujú výjazdy na hory.

Nekonečne pozitívna energia jazdkýň inšpirovala aj filmára Filipa Zbojeka zo štúdia Pome, ktorý o ich živote natočil projekt s názvom Snowgirls.

Čo začalo v roku 2010 ako mini seriál, sa rozrástlo na tri krátke filmy – prvý vyšiel v roku 2012, druhý v roku 2014 a v poradí už tretí film Snowgirls v produkcii štúdia RedPoint mal v kinách a filmových kluboch premiéru práve tento november.

Pozrite si galériu z natáčania:

Foto: Marek Hliničan
© Marek Hliničan
Foto: Nine Queens
© Nine Queens
Klaudia Medlová Snowgirls
© Juraj Lovás
Zuzana Stromková Snowgirls
© Michal Stiksa
Natália Šlepecká Snowgirls
© Juraj Lovás
Snowgirls
© Michal Stiksa
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

, ,

Čo spája folklór, Tatry a horský bicykel?

Minimálne toto video horského cyklistu z Liptovského Mikuláša.

čítaj viac