Športové trendy, ktoré budú čoskoro hýbať aj Slovákmi

31. 1. 2016; Autor: Sóda, Foto CC license 2.0: Benjamin J. DeLong

Fitness trendy sa striedajú takmer s každým ročným obdobím. Raz je to zumba, inokedy body pump či kickboxing. Čo bude nasledovať? Pozreli sme sa, aké sú aktuálne športové trendy vo svete, ktoré by čoskoro mohli doraziť aj k nám.

Soul Cycle

Na prvý pohľad ide o spinning. Ibaže k nemu pridajte zábavu a pár technologických vylepšení v bicykloch a dostanete firmu s rovnakým názvom, ktorá spôsobila ošiaľ. Tento cyklistický fenomén vznikol v roku 2005 v Los Angeles, kde ho založili dve kamarátky Julie a Elizabeth.

Nie je to totiž len obyčajné bicyklovanie. Podľa slov jedného z trénerov, Soul Cycle precvičí celé telo a hlavne jeho stred (core) a dokonca dokáže meniť životy k lepšiemu. Je to motivujúce a náročné cvičenie, ale v skupine rovnako naladených a motivovaných ľudí hlavne zábava.

Nečudo, že mu podľahli celebrity ako speváčka Katy Perry či topmodelka Alessandra Ambrosio.

Pozrite si malú video ukážku:

Macumba Dance Fitness

Alebo Zumba 2.0. Po obrovskom svetovom zumba-fenoméne je tu macumba. Populárna je najmä v krajinách Latinskej Ameriky, v Brazílii, Argentíne, Paraguaji či Uruguaji. Ide o dynamický tanečný štýl striedajúci rýchle a pomalé pohyby.

Využívané sú všetky svalové partie, pričom človek sa necíti ako keby cvičil, skôr tancoval a zabával sa. Macumba už naplno funguje v susednom Česku, čiže je len otázkou času, kedy sa viac rozšíri aj u nás.

Ako hodina Macumby vlastne vyzerá?

Animal flow

Dá sa cvičiť v skupine, ale človek si vie zacvičiť aj len tak. Sám pre seba. Toto cvičenie sa zameriava na ladné prevedenie pohybov. Animal flow zvyšuje pohyblivosť, zlepšuje stabilitu a flexibilitu, zvyšuje silu, zlepšuje a zvyšuje výdrž.

Tu je malá video ukážka:

Pound Fit

Základom tejto 45 minút trvajúcej skupinovej fitness hodiny je bubnovanie. Cvičenci dostanú do rúk dve paličky, podobné tým, ktorými sa búši na bubny a akoby “bubnujú” počas celej hodiny, pričom tento pohyb je absorbovaný stredom tela (core).

Skvele precvičíte brucho, spodný chrbát, vnútorné i vonkajšie stehná a počúvate pri tom super hudbu. Najlepšie však na tom je, že sa budeťe cítiť, akoby ste boli na festivale v Riu a nie vo fitku.

Veď pozrite tu:

Cardio Barre

Jeho zakladateľom je tanečník a choreograf Richard Giorla. Využil svoje 30-ročné skúsenosti a vytvoril jeden z najhorúcejších fitness trendov dnešnej doby. V roku 2011 si otvoril prvé Cardio Barre štúdio v Studio City v Californii.

Cardio Barre je unikátne cvičenie ktoré nezaťažuje kĺby, používa sa pri ňom najmä váha vlastného tela a len ľahké záťaže, ktoré efektívne spaľujú tuk a rysujú zadok, torzo, ramená a nohy.

Svaly sa zároveň predlžujú a tým sa vylepšuje celkový vzhľad celého tela. Neskáče sa, neboxuje, takže o kĺby sa nemusíte obávať. Ak chcete mať dlhé, krásne, sílné a vyrysované telo hodné profesionálnych tanečníkov, toto je niečo pre vás.

A takto nejako to vyzerá na hodine Cardio Barre:

A ešte jeden silný pohybový trend na záver – nositeľné technológie

Čiže rôzne smart náramky, smart hodinky, trackery – sledovače pohybu. Okrem toho, že veľa z nich je vodeodolných, merajú vitálne funkcie, vzdialenosť, tep, spálené kalórie, kvalitu a dĺžku spánku, množstvo krokov, slúžia ako stopky. Pritom stále vyzerajú ako náramkové hodinky.

Dajú sa zosynchronizovať so smartfónom a tak máte všetky informácie po ruke. Sú riešením pre ľudí, ktorí si radi dávajú predsavzatia, že budú fyzicky aktívnejší. Ak totiž zo svojho úsilia poľavia, náramok – poprípade ich smartfón – im fyzickú aktivitu rád pripomenie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Zimné a letné športy si podajú štafetu na Liptove

V sobotu 16.4. príďte povzbudzovať súťažiacich v historicky prvých pretekoch Liptov Ride 2016.

čítaj viac