Už ste skúsili vybehnúť na Ufo?

9. 6. 2016; Autor: O2, Foto: Archív Behsity

Extrémne behy po schodoch, beh bez topánok či detské behy. Preteky, ktoré budú v noci, len za svetla čeloviek, či snaha o slovenských rekord v behu po vertikálnej stene.

To sú len niektoré kategórie a disciplíny, ktoré môžu bežci vyskúšať počas nadchádzajúceho mesiaca priamo v hlavnom meste a jeho okolí.

Zaujímavých akcií je veľa, my sme vybrali prierez tých, ktoré odporúčame nevynechať:

Račiansky kros

Lesný beh pohorím Malé Karpaty vám ponúkne 15-kilometrovú trasu lesnými chodníčkami i po asfalte. Keďže ide o trailový beh, čaká na vás aj viacero stúpaní a klesaní, ktoré si určite užijete.

Každý bežec dostane v štartovnom balíčku aj bavlnené tričko s logom podujatia, prihlásiť online sa môžete do 9. júna.

Kedy: 11. júna o 10:00 v Knížkovej doline, Bratislava – Rača

Mariatálsky štvanec

Mariatálsky štvanec sú krosové preteké určené pre hobby bežcov aj výkonnostných pretekárov. Hobby kategória je zmiešaná a jej trať má 5,5 kilometra, v hlavnom behu sú kategórie rozdelené vekovo. Ženy aj muži pobežia rovnako 9,5 kilometra, celá trasa sa pobeží lesnými cestičkami v okolí tejto pútnickej obce.

Kedy: 18. júna o 9:30 na futbalovom štadióne v Mariánke pri Bratislave

Prihláste sa do 17. júna cez internet a získajte lacnejšie štartovné, zároveň budete v deň pretekov bez stresu a povinností.

Ufo Vertical Sprint

Towerruning alebo tiež beh do neba, aj takéto prívlastky majú tieto preteky. Môžete si vyskúšať, aké je to vybehnúť po schodoch na Ufo, a ako veľmi to bolí. Výťah je samozrejme zakázaný.

Štartuje sa jednotlivo, v 30 sekundových intervaloch medzi pretekármi. Prihlásiť sa môžete online do 12. júna alebo na mieste.

Kedy: 19. júna o 14:00 v UFO watch.taste.groove, Most SNP

Štúrova štreka

Beh detí a dorastencov, hlavný beh ulicami mesta či krosová trasa pre bežcov i nordic walkerov. To všetko ponúka druhých ročník tohto podujatia, ktoré vzniklo na počesť Ľudovíta Štúra, ale slúži tiež ako podpora športovania detí a mládeže a chce stáť pri zrode tradície vytrvalostného behu v Modre.

Registrujte sa online do 17. júna a v cieli na vás bude čakať tričko a medaila.

Kedy: 19. júna o 14:00 na futbalovom štadióne FC Slovan v Modre

O2 Moon Run Bratislava

Nočné behy sú fenoménom posledných rokov. Tento vás však, na rozdiel od klasických mestských nočných pretekov, prevedie lesnými cestami Bratislavy (cez Devínsku Kobylu) až do historického cieľa, ktorý je priamo na námestí pre hradom.

Už viac než 1 000 bežcov sa prihlásilo online, urobiť tak môžete aj vy do 16. júna za zvýhodnených podmienok.

Kedy: 20. júna o 21:00 v amfiteátri pod hradom Devín alebo v Líščom údolí

O2 Runfest Bratislava

O2 Runfest Bratislava nie sú len obyčajné bežecké preteky, je to celodenný bežecký festival pre všetky vekové a záujmové kategórie s programom pre celú rodinu na celý deň. Štart prvých kategórií je na programe už o 10:00, tie posledné štartujú o 18:10.

Na programe sú behy detí, majstrovstvá Slovenska v behu s kočíkom, orientačný beh detí, duatlon, beh po stene, beh naboso, štafetový beh, polmaratón a trate na 10 a 5 kilometrov.

Kedy: 26. júna o 10:00 na Železnej studienke v Bratislave

Získajte zľavu a registrujte do 23.6. na stránke Behsity.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

6 vecí, ktoré môžete na sebe zlepšiť vďaka baletu

Klasický tanec nie je len záležitosťou špičkových tanečníkov. Naučiť sa elegantné pohyby a pocítiť pri tom pozitívne účinky na organizmus môže každý.

čítaj viac