Zimné a letné športy si podajú štafetu na Liptove

4. 4. 2016; Autor: Sóda, Autor: Archív Liptov Ride

Beh, skialpinizmus, freeride, bicykel. A na záver kajak na divokej vode. Tieto športy sú súčasťou tímových štafetových pretekov Liptov Ride, ktorých prvý ročník sa uskutoční už 16. apríla na Liptove.

Na prihlásenie vlastného tímu je sice neskoro, pretože už 2 mesiace pred pretekmi sa počet miest naplnil a registrácia sa uzavrela, no v tretiu aprílovú sobotu môžete prihlásené tímy prísť povzbudiť pokrikom alebo potleskom. A ktovie, možno vás to inšpiruje prihlásiť sa do druhého ročníka súťaže.

V areáli vodného slalomu  bude ráno otvorená “raňajkáreň” s chlebíkom vo vajíčku, kávovými špecialitami z mikulášskej pražiarne kávy a inými dobrotami, takže sa určite oplatí privstať si.

Prihlásené tímy už poctivo trénujú a dolaďujú formu. Poďte sa pozrieť, čo ich v tento deň bude čakať:

Bežci vyštartujú o 9 hodine ráno z Areálu vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši. Trénujú tu aj olympijskí víťazi, preto možno nejakého olympionika zahliadnete aj počas súťaže. Pretekárov v úvodnej časti podujatia čaká 14-kilometrový beh lesnými a poľnými cestami až do Demänovskej doliny k nástupnej lanovke Lúčky.

Z Lúčok preberú štafetu skialpinisti, ktorí vyrazia až na Chopok, kde ju odovzdajú freeriderom. Tí svoje majstrovské jazdy predvedú vo voľnom teréne Lukovej doliny. Vrátia sa na Lúčky, tľapnú si s cyklistami, ktorí šliapnu do pedálov a vrátia sa do areálu vodného slalomu za kajakármi. Tí sa ako poslední pokúsia dotiahnuť preteky to úspešného konca.

Víťazí budú popoludní vyhlásení v areáli vodného slalomu a večer bude zábava pokračovať na koncertoch a afterpárty. Sobotu 16. apríla si poznačte do kalendára a príďte povzbudzovať  na historicky prvé preteky Liptov Ride 2016.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Bežci, týmto potravinám sa radšej vyhnite

Jedným z faktorov, ktoré zapríčiňujú únavové zlomeniny je aj strava. Dajte si pozor a potraviny, ktoré riziko zvyšujú, vyhoďte z jedálnička.

čítaj viac