10 poctivo vybraných stránok s fotkami zadarmo

15. 10. 2015; Autor: Sóda

Ani ten najkvalitnejší obsah sa dnes nezaobíde bez pekných obrázkov. Internet je ich plný, no zohnať kvalitu je buď časovo náročné, alebo drahé.

Ponuka profi fotobánk je síce široká, ale pre väčšinu webového obsahu sa platené obrázky nevyplatia. Druhou možnosťou sú bezplatné fotobanky, kde však na jeden kvalitný obrázok pripadá tona balastu.

Našťastie sú tu aj šikovní fotografi a umelci, ktorí svoje diela ponúkajú všetkým zadarmo. Vďaka nim existujú bezplatné fotobanky, ktoré nie sú odkázané na podpriemer. Vybrali sme 10 takých, kde sa za kvalitu neplatí ani cent.

Najlepší priateľ bloggera – Splitshire

Webstránka plná kvalitných fotiek. Budú sa výborne hodiť k textom o jedle, móde, technológiách, alebo k marketingovým materiálom. Dostupné bez obmedzení na osobné aj komerčné účely.

Zdroj: Unsplash

Krásne krajinky – Unsplash

Voľba číslo jeden pre tých, ktorí majú radi úniky do prírody alebo píšu o cestovaní. Unsplash je jedna z najväčších fotobánk vo svojej triede a určite stojí za to si ju pridať do záložiek. 10 nových fotiek každých 10 dní. Úplne zadarmo.

Zdroj: Negative Space

Biznis a technológie – Negative Space

Mať po ruke pár biznis obrázkov do prezentácie alebo na web nie je nikdy na škodu. Decentné, farebné aj čiernobiele. Na stiahnutie si nemusíte pýtať žiadne povolenie.

Zdroj: FreeJPG

Niečo svieže a moderné – Free JPG

Všehochuť tematicky rôznych fotiek, kde sa určite nájde niečo aj pre vývojárov softvéru. Biznisové klasiky, ale aj zmes fotografií jedla, ľudí a prírody.

Zdroj: Foodies Feed

Obrovský festival jedla – Foodies Feed

Úplne bezplatná stránka pre každého gastro nadšenca, ktorému ide lepšie písanie než fotenie. Za fotky treba poďakovať Jakubovi z Prahy.

Zdroj: Stockpic

Niečo ľahké – Stokpic

Výborný zdroj fotiek pre lifestylový alebo odľahčený biznis obsah. Ponúka široký výber rôznych kategórií a ich obsah určite nesklame.

Zdroj: Kamboopic

Pre štýlové projekty – Kaboompics

Počin poľskej webdizajnérky Karoliny. Vytvorila túto stránku, aby sa podelila o svoju vášeň so svetom. Už sa len prehrabať v stovkách fotiek vo vysokom rozlíšení a vybrať tú najlepšiu. Zamerané sú hlavne na módu, jedlo, kancelárie a krajinu.

Raumrot

Na kreatívne chvíľky – Raumrot

Pri výrobe plagátov, brožúr, webdizajnu, alebo pri hľadaní inšpirácie, určite netreba vynechať túto stránku. Fotky plné farieb potešia hipstera v každom z nás.

Isorepublic

Raj webdizajnérov – Isorepublic

Úžasné obrázky Toma Eversleyho z Anglicka, ktorý svojim objektívom zachytáva najmä život veľkomiest. Stránka ponúka výborný materiál pre webstránky a aplikácie. Na svoje si prídu najmä webdizajnéri, programátori, blogeri a marketéri.

Zdroj: DesignersPics

Čerešnička na torte – DesignersPics

Potrebujete niečo pekné, ale ešte presne neviete čo. Ste na dobrej adrese. Autor projektu Jeshu Jon, dizajnér a developer z Indie, pridáva nový materiál každý deň.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

10 zápisníkov, ktoré potvrdzujú jedinečnosť slovenského dizajnu

Možno si medzi týmito originálnymi zápisníkmi nájdete aj svojho favorita.

čítaj viac