6 jednoduchých spôsobov, ako zabaliť vianočný darček trochu inak

13. 12. 2015; Autor: Sóda, Titulné foto: Flickr

Ak si aj vy pravidelne sľubujete, že svojich najbližších obdarujete ručne robenými darčekmi, no ani tento rok to s časom nevidíte ružovo, nezúfajte. Tu je pár jednoduchých tipov, ako vylepšiť vianočné darčeky a zabaliť ich originálne.

1. Nebojte sa čiernej

Zdroj: goinghometoroost.com

Nebojte sa čiernej farby.

Práve vďaka nej si môžete venovanie vylepšiť presne podľa svojich predstáv. Stačí vám na to iba čierny papier a krieda. Pre „vianočný efekt“ odporúčame striebornú alebo zlatú fixu. Môžete napísať stručné venovanie alebo pridať malú kresbu.

2. Pre večné deti

darcekove balenie s pastelkami
Zdroj: linesacross.com

Voskové pastelky boli v škole povinnou výbavou v peračníku na hodinách výtvarnej výchovy. Skúste ich znovu použiť. Antistresové totiž nemusia byť iba omaľovánky pre dospelých.

3. Farebná explózia

darcekove balenie s konfetti
Zdroj: youaremyfave.com

Ak sa chcete vyhnúť nudným alebo klasickým vzorom baliacich papierov so stromčekom alebo rolničkami, pridajte viac odvážnejších farieb.

Darčekové balenie vylepšia konfety, ktoré si nakombinujte podľa seba. Všetko, čo k tomu potrebujete, je čistý papier ľubovoľnej farby a lepidlo.

4. Noviny vždy po ruke

Zdroj: lizmarieblog.com

Nakombinujte novinové stránky podľa vlastného vkusu alebo vyberte vtipné novinové články ako osobný odkaz pre obdarovaného. Alternatívou môžu byť aj stránky z magazínov s kvalitným farebným papierom.

Pre oživenie ako ozdobu zakomponujte ihličie či živú halúzku. Podobný detail spraví v tomto prípade naozaj veľa.

5. Nielen pre hipsterov

Zdroj: sadtohappyproject.com

Kto povedal, že darčeky musia byť zabalené iba v papieri? Košeľa je síce vianočnou klasikou, no ako obal, ktorý sa dá obliecť, určite poteší, nehovoriac o darčeku vo vnútri.

6. Potešte všetkých cestovateľov

Zdroj: stylemepretty.com

Mapy sú umením samy o sebe. Na originálny darček však nemusíte postrihať starý atlas. Stiahnite si mapu z internetu a vytlačte ju na papier. Už len zabaliť a previazať, vaši kamaráti svetobežníci sa určite potešia.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Ako sa usvedčovali zločinci pred érou odtlačkov prstov

Ešte v druhej polovici 19. storočia bola práca kriminalistov veľmi náročná, pomalá a nie veľmi spoľahlivá. Zmenil to až jeden francúzsky úradník.

čítaj viac