6 jednoduchých spôsobov, ako zabaliť vianočný darček trochu inak

13. 12. 2015; Autor: Sóda, Titulné foto: Flickr

Ak si aj vy pravidelne sľubujete, že svojich najbližších obdarujete ručne robenými darčekmi, no ani tento rok to s časom nevidíte ružovo, nezúfajte. Tu je pár jednoduchých tipov, ako vylepšiť vianočné darčeky a zabaliť ich originálne.

1. Nebojte sa čiernej

Zdroj: goinghometoroost.com

Nebojte sa čiernej farby.

Práve vďaka nej si môžete venovanie vylepšiť presne podľa svojich predstáv. Stačí vám na to iba čierny papier a krieda. Pre „vianočný efekt“ odporúčame striebornú alebo zlatú fixu. Môžete napísať stručné venovanie alebo pridať malú kresbu.

2. Pre večné deti

darcekove balenie s pastelkami
Zdroj: linesacross.com

Voskové pastelky boli v škole povinnou výbavou v peračníku na hodinách výtvarnej výchovy. Skúste ich znovu použiť. Antistresové totiž nemusia byť iba omaľovánky pre dospelých.

3. Farebná explózia

darcekove balenie s konfetti
Zdroj: youaremyfave.com

Ak sa chcete vyhnúť nudným alebo klasickým vzorom baliacich papierov so stromčekom alebo rolničkami, pridajte viac odvážnejších farieb.

Darčekové balenie vylepšia konfety, ktoré si nakombinujte podľa seba. Všetko, čo k tomu potrebujete, je čistý papier ľubovoľnej farby a lepidlo.

4. Noviny vždy po ruke

Zdroj: lizmarieblog.com

Nakombinujte novinové stránky podľa vlastného vkusu alebo vyberte vtipné novinové články ako osobný odkaz pre obdarovaného. Alternatívou môžu byť aj stránky z magazínov s kvalitným farebným papierom.

Pre oživenie ako ozdobu zakomponujte ihličie či živú halúzku. Podobný detail spraví v tomto prípade naozaj veľa.

5. Nielen pre hipsterov

Zdroj: sadtohappyproject.com

Kto povedal, že darčeky musia byť zabalené iba v papieri? Košeľa je síce vianočnou klasikou, no ako obal, ktorý sa dá obliecť, určite poteší, nehovoriac o darčeku vo vnútri.

6. Potešte všetkých cestovateľov

Zdroj: stylemepretty.com

Mapy sú umením samy o sebe. Na originálny darček však nemusíte postrihať starý atlas. Stiahnite si mapu z internetu a vytlačte ju na papier. Už len zabaliť a previazať, vaši kamaráti svetobežníci sa určite potešia.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Ako sa v rukách modranského majstra mení hlina na krásny riad

Nápadu mladej dizajnérky sa chytil skúsený hrnčiar a takto vyzerá výsledok.

čítaj viac