7 spôsobov, ako si na jar vylepšíte balkón

21. 4. 2016; Autor: Sóda, Titulné foto: onekindesign.com

Hoci je kvitnúca záhrada či obrovská terasa snom takmer každého, aj s malým balkónom dokážete robiť so štipkou kreativity zázraky. Premeňte ho počas sezóny na najútulnejšiu časť vášho domova.

Ukážeme vám, že aj z malého balkóna sa dá vytvoriť príjemné miesto, v ktorom bude pre vás radosťou vypiť si kávu, či prečítať noviny počas sviežeho rána.

1. Oddychujte na balkóne

Zdroj: placeofmytaste.com

Palety využité ako časti nábytku nie sú nič nové. Dnes ich vidíme už pomaly v každej druhej kaviarni. Ich využitie je ale veľmi praktické. Palety sú jednoduché na inštaláciu, no zároveň  predstavujú finančne nenáročný spôsob, ako si vytvoriť pohodlné sedenie napríklad aj na balkóne.

2. Pestujte bylinky

Zdroj: ilovemyinterior.nl

Vytvorte si na balkóne vlastnú minizáhradku. Potrebujete na to minimum miesta. Napríklad si bylinky môžete zasadiť do plechoviek od kávy a jednoducho ich zavesiť na zábradlie. Táto zeleň balkón okrášli, a vy z nej navyše budete mať aj úžitok.

3. Spravte si radosť svetielkami

Zdroj: decorazilla.com

Svetielka už dávno nie sú výhradne vianočnou záležitosťou. Čoraz častejšie sú súčasťou interiéru, no využiť ich môžete aj na zútulnenie balkóna. Ak máte navyše priestor na stolovanie, príjemne dotvoria atmosféru romantickej večere.

4. Kvety zaveste na rebrík

Zdroj: knockoffdecor.com

Drevený rebrík poslúži nielen ako netradičná dekorácia, ale aj praktický pomocník na zavesenie kvetináčov.

5. S debničkami vytvoríte extra priestor

Zdroj: eenigwonen.nl

S pomocou debničiek si môžete vytvoriť dostatok miesta nielen na umiestnenie kvetov. Výhodou je, že si ich môžete premiestňovať či kedykoľvek podľa nálady premaľovať.

6. Hrajte sa

<a href="http://www.brit.co/balcony-style/" target="_blank">Zdroj: brit.co</a>
Zdroj: brit.co

Považujte balkón za priestor, kde sa môžete kreatívne vyžiť. Miešajte farby, kombinujte doplnky.

7. Spravte si na balkóne grilovačku

Zdroj: menkind.co.uk

Nie všetky balkónové kvetináče zdobia červené muškáty. Ak je pre váš balkón grill predsa len priveľký, no stále túžite po grilovacej párty, tento jednoduchý nápad zaberie minimum miesta. Už len pozvať susedov, aby náhodou neprišli kvôli gurmánskej vôni klopať neskôr na dvere.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Ide jar, pripravte deťom zábavu v záhrade

Osem spôsobov, ako motivovať malých nezbedníkov hrať sa vonku.

čítaj viac