Farebné a kreatívne stany, ktoré bežne v kempoch neuvidíte

16. 8. 2016; Autor: Sóda, Foto: Secret Base

Pre niektorých je noc strávená v stane najväčším možným dobrodružstvom a hrôzou v jednom. Iní si leto bez stanovačky nevedia predstaviť a dvojtýždňová dovolenka v hotelovom rezorte nie je pre nich nič iné ako poriadna dávka nudy.

Každopádne, stráviť víkend v stane nie je dnes už nič výnimočné a adrenalínové. Pozrite si netradičné a zaujímavé stany, mnohé z nich luxusnejšie a odolnejšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

1. Šťavnaté farby

Zdroj: FIELDCANDY

Nie je pravidlom, že musíte splývať s lesom a držať sa zemitých odtieňov. Ak máte radi veselé farby a nemáte problém pútať na seba pozornosť, hravý melónový motív je pre vás ako stvorený.

2. Tri v jednom

Zdroj: JakPak

Prečo niesť so sebou stan, spací vak aj nepremokavú bundu? Tento praktický zázrak do každého počasia poteší každého dobrodružného cestovateľa.

3. Hojdacia sieť

<a href="http://www.outdoorhub.com/news/2016/05/12/first-look-ultimate-backcountry-tenthammock/" target="_blank">Zdroj: Flying Tent</a>
Zdroj: Flying Tent

Ak sa nebojíte výšok, skúste stan pripevnený o stromy. V teple poslúži ako pohodlná hojdacia sieť. Tie šikovnejšie vás ochránia vďaka sieťke aj pred hmyzom.

4. Indiánsky

<a href="https://pixabay.com/p-1149402/?no_redirect" target="_blank">Zdroj: Pixabay</a>
Zdroj: Pixabay

Iste ste ako dieťa snívali o indiánskom stane. Svoje Teepee zvládnete mnohí s kúskom kreativity postaviť aj sami, no tí netrpezliví si ľahko vyberú z viacerých vzorov či veľkostí.

5. Nepremokavá bunda

Zdroj: Vessel

Ďalší z praktických stanov má hneď niekoľko využití. Poteší vás najmä jednoduchým skladaním a bundou do nepriaznivého počasia. Ideálne pre sólo cestovateľov, ktorí preferujú minimum batožiny.

6. Na strome

Zdroj: Dré Wapenaar

Dizajn z Holandska. Tento stan v tvare kvapky bol pôvodne navrhnutý pre aktivistov, ktorí protestovali proti zničeniu lesov za účelom výstavby diaľnic. Zaradiť ho môžeme medzi luxusné bývanie, kde sa pokojne vyspí rodina s deťmi.

7. Na cesty

Zdroj: The Ironman 4x4 Roof Top Tent

Ak sa vám zdá bezpečnejšie upevniť stan na strechu auta, toto bude zrejme riešenie pre vás. Pre všetkých, ktorí majú čo to najazdené a uprednostňujú dobrodružné objavovanie autom pred týždňovým kempovaním na jednom mieste.

8. Moderné iglu

Zdroj: North Face

Tento štýlový stan je pripravený vzdorovať aj tým najtvrdším podmienkam. Vyrobený do každého počasia, ideálny aj pre osemčlennú partiu.

9. Dokonalé maskovanie

<a href="http://www.fieldcandy.com/animal-farm-2-person-sheep-tent.html" target="_blank">Zdroj: FieldCandy</a>
Zdroj: FieldCandy

Ak naopak nechcete na seba pútať pozornosť, vďaka tomuto dizajnu raz dva zapadnete medzi nových kamarátov.

10. Súkromné metro

Zdroj: Firebox

Stan v tvare londýnskeho metra je ideálnym riešením pre celú partiu. Tento festivalový hotel ocení nadránom nejeden stratený kamarát.

11. Pre motorkárov

Zdroj: Revzilla

V tomto priestrannom stane sa nájde pohodlné miesto nielen pre vás, ale aj pre vašu motorku.

12. Kokosový raj

<a href="http://www.cocoontree.com/" target="_blank">Zdroj: Cocoon Tree</a>
Zdroj: Cocoon Tree

Zdá sa vám stanovanie na pláži nepraktické? S príbytkom v tvare kokosu sa budete cítiť exoticky nielen pri mori. Luxusné matrace by zrejme tromfli dokonca aj pohodlie vašej vlastnej postele.

13. Pre milovníkov kníh

Zdroj: Field Candy

Hravý vzor pre všetkých, ktorí si s dovolenkou spájajú najmä oddych pri kvalitnej literatúre. Už nám chýba iba možnosť výberu tej najobľúbenejšej knihy.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.