Farebné a kreatívne stany, ktoré bežne v kempoch neuvidíte

16. 8. 2016; Autor: Sóda, Foto: Secret Base

Pre niektorých je noc strávená v stane najväčším možným dobrodružstvom a hrôzou v jednom. Iní si leto bez stanovačky nevedia predstaviť a dvojtýždňová dovolenka v hotelovom rezorte nie je pre nich nič iné ako poriadna dávka nudy.

Každopádne, stráviť víkend v stane nie je dnes už nič výnimočné a adrenalínové. Pozrite si netradičné a zaujímavé stany, mnohé z nich luxusnejšie a odolnejšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

1. Šťavnaté farby

Zdroj: FIELDCANDY

Nie je pravidlom, že musíte splývať s lesom a držať sa zemitých odtieňov. Ak máte radi veselé farby a nemáte problém pútať na seba pozornosť, hravý melónový motív je pre vás ako stvorený.

2. Tri v jednom

Zdroj: JakPak

Prečo niesť so sebou stan, spací vak aj nepremokavú bundu? Tento praktický zázrak do každého počasia poteší každého dobrodružného cestovateľa.

3. Hojdacia sieť

<a href="http://www.outdoorhub.com/news/2016/05/12/first-look-ultimate-backcountry-tenthammock/" target="_blank">Zdroj: Flying Tent</a>
Zdroj: Flying Tent

Ak sa nebojíte výšok, skúste stan pripevnený o stromy. V teple poslúži ako pohodlná hojdacia sieť. Tie šikovnejšie vás ochránia vďaka sieťke aj pred hmyzom.

4. Indiánsky

<a href="https://pixabay.com/p-1149402/?no_redirect" target="_blank">Zdroj: Pixabay</a>
Zdroj: Pixabay

Iste ste ako dieťa snívali o indiánskom stane. Svoje Teepee zvládnete mnohí s kúskom kreativity postaviť aj sami, no tí netrpezliví si ľahko vyberú z viacerých vzorov či veľkostí.

5. Nepremokavá bunda

Zdroj: Vessel

Ďalší z praktických stanov má hneď niekoľko využití. Poteší vás najmä jednoduchým skladaním a bundou do nepriaznivého počasia. Ideálne pre sólo cestovateľov, ktorí preferujú minimum batožiny.

6. Na strome

Zdroj: Dré Wapenaar

Dizajn z Holandska. Tento stan v tvare kvapky bol pôvodne navrhnutý pre aktivistov, ktorí protestovali proti zničeniu lesov za účelom výstavby diaľnic. Zaradiť ho môžeme medzi luxusné bývanie, kde sa pokojne vyspí rodina s deťmi.

7. Na cesty

Zdroj: The Ironman 4x4 Roof Top Tent

Ak sa vám zdá bezpečnejšie upevniť stan na strechu auta, toto bude zrejme riešenie pre vás. Pre všetkých, ktorí majú čo to najazdené a uprednostňujú dobrodružné objavovanie autom pred týždňovým kempovaním na jednom mieste.

8. Moderné iglu

Zdroj: North Face

Tento štýlový stan je pripravený vzdorovať aj tým najtvrdším podmienkam. Vyrobený do každého počasia, ideálny aj pre osemčlennú partiu.

9. Dokonalé maskovanie

<a href="http://www.fieldcandy.com/animal-farm-2-person-sheep-tent.html" target="_blank">Zdroj: FieldCandy</a>
Zdroj: FieldCandy

Ak naopak nechcete na seba pútať pozornosť, vďaka tomuto dizajnu raz dva zapadnete medzi nových kamarátov.

10. Súkromné metro

Zdroj: Firebox

Stan v tvare londýnskeho metra je ideálnym riešením pre celú partiu. Tento festivalový hotel ocení nadránom nejeden stratený kamarát.

11. Pre motorkárov

Zdroj: Revzilla

V tomto priestrannom stane sa nájde pohodlné miesto nielen pre vás, ale aj pre vašu motorku.

12. Kokosový raj

<a href="http://www.cocoontree.com/" target="_blank">Zdroj: Cocoon Tree</a>
Zdroj: Cocoon Tree

Zdá sa vám stanovanie na pláži nepraktické? S príbytkom v tvare kokosu sa budete cítiť exoticky nielen pri mori. Luxusné matrace by zrejme tromfli dokonca aj pohodlie vašej vlastnej postele.

13. Pre milovníkov kníh

Zdroj: Field Candy

Hravý vzor pre všetkých, ktorí si s dovolenkou spájajú najmä oddych pri kvalitnej literatúre. Už nám chýba iba možnosť výberu tej najobľúbenejšej knihy.

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

6 jednoduchých spôsobov, ako zabaliť vianočný darček trochu inak

Zahoďte gýčové baliace papiere a tuctové darčekové tašky a stavte tieto Vianoce na svoju kreativitu.

čítaj viac