7 francúzskych filmov pre tých, čo majú radi filmy s titulkami a bez dabingu

15. 3. 2016; Autor: Sóda, Titulné foto: Crème de la Crème

Francúzska kinematografia mala vždy medzi fanúšikmi filmu špeciálne miesto. Je elegantná, sofistikovaná, rozmanitá, pričom latku kvality drží stále vysoko. Rada sa venuje spoločenským témam, ale aj žánrovým filmom.

Preto kto má chuť na kvalitný filmový zážitok, môže sa ísť v týchto dňoch pozrieť v kinách na najnovšie filmy, ktoré odporúča aj festival francúzskeho filmu Crème de la Crème. Aby sa vám lepšie rozhodovalo, pripravili sme pre vás výber toho najlepšieho:

Dráma v pohorí Atlas inšpirovaná klasickým westernom

Dráma Ďaleko od ľudí vás prenesie do Alžírska v 50-tych rokoch minulého storočia, ktoré bolo zmietané vojnou. Učiteľ Daru sprevádza naprieč Atlasom dedinčana Mohameda, ktorý bol obvinený z vraždy. Na ceste striedavo čelia krutej prírode, pomste dedinčanov a vojne.

Rehabilitácia a spomienky na vášnivý románik

Trochu romantiky vám prináša príbeh Tony, ktorá sa po vážnej lyžiarskej nehode ocitá na rehabilitácii. Príliš veľa času pre seba ju vnesie do spomienok na jej turbulentný a zničujúci románik s očarujúcim Georgiom, ktorý v minulosti prežila.

Roadtrip po Francúzsku v dome na kolieskach

Dvaja vynaliezaví teenageri, drobný Mikrób a šikovný kutil Gasoil utekajú pred nudnou rodinnou dovolenkou na podomácky vyrobenom vozidle, ktoré poháňa motor z kosačky. Mikrób a Gasoil je čarovná komédia o netradičnom road tripe naprieč Francúzskom od Michel Gondryho.

Strhujúca Shakespearova tragédia s hviezdou festivalu Marion Cotillard

Shakespearovská klasika. Nečakajte teda štastný koniec. Tretia filmová adaptácia cesty ku kráľovskej korune obávaného škótskeho vojvodu, ktorá je poznačená smrťou a úkladmi. V hlavných úlohách sa predstavia nezabudnuteľní Michael Fassbender a Marion Cotillard.

Dá sa uniesť mŕtvola Charlieho Chaplina?

Jedným z najzvláštnejších únosov v histórii bol únos Chaplinovej mŕtvoly, ktorý sa odohral vo švajčiarskom meste Vevey. Zlodej Eddy dostane tento geniálny nápad, ako spolu s kamarátom Osmanom rýchlo získať peniaze. Verili by ste tomu, že tento film je natočený podľa skutočnej udalosti?

Mladý spisovateľ a ukradnutý rukopis mŕtveho muža

Náhoda a túžba po úspechu na literárnej scéne privedú mladého spisovateľa k rozhodnutiu vydávať rukopis mŕtveho muža za svoj vlastný. Priam raketovo sa dostáva na vrchol no zároveň sa začína pomaly zamotávať do vlastnej pavučiny klamstiev.

Sériový vrah drží Paríž desať rokov v strachu

Film Prípad SK-1 je inšpirovaný skutočným prípadom mladého detektíva, ktorý sa desať rokov snaží dolapiť zabijaka Guya Georgesa. Pozrite si napínavý príbeh jedného z najkomplexnejších pátraní v histórii francúzskej polície.

V kinách po celom Slovensku v týchto dňoch prebieha festival Crème de la Crème. Pozrite sa, aké filmy hrajú v kine pri vás, alebo si nalaďte výber toho najlepšieho v pohodlí domova na filmovom kanáli Film Europe Chanel.

Pozývame vás na slávnostné ukončenie festivalového týždňa v ústredí festivalu Pisztoryho paláci v Bratislave dňa 16. Marca. Pre viac informácií sledujte stránku Crème de la Crème.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Nádherné ilustrácie slovenských talentov, ktoré sú ozdobou kníh

Pozrite si tvorbu šikovných slovenských umelcov, ktorí pomáhajú vytvárať predstavy čitateľov.

čítaj viac