Aké základné šperky by nemali chýbať v šperkovnici žiadnej ženy?

20. 7. 2016; Autor: Sóda, Foto: Eppi

Väčšina žien ladí výber oblečenia s doplnkami. Univerzálne kúsky odevu, ktoré viete rôzne kombinovať, sú častejšie nosené, a to isté platí aj pri šperkoch. Tieto doplnky by mali rovnako ladiť s oblečením ako kabelky alebo topánky.

Ak budete vlastniť napríklad šperky zo zlata, ktoré budú ľahko kombinovateľné, budete ich nielen nosiť častejšie, ale ušetríte si aj stres pri vyberaní tých správnych doplnkov pre svoj outfit.

Chcete vedieť, ako a čím si vybaviť šperkovnicu, aby bola čo najviac nositeľná? Prečítajte si nasledujúce tipy.

Jednoduché šperky

„V jednoduchosti je krása.“ Tento citát je obzvlášť pravdivý pri výbere šperkov. Ak hľadámt nositeľnosť a univerzalitu, treba doplnky vyberať s rozumom. Len tak ich budete vedieť použiť na rôzne príležitosti a s akýmkoľvek oblečením.

V tomto prípade vám vaše poklady urobia najväčšiu službu a budú vedieť krásne doplniť váš slávnostný alebo každodenný look.

Zdroj: Eppi.sk

Predstavte si situáciu, že idete na pracovný pohovor alebo na inú spoločenskú udalosť, kde máte predpísaný dress code a očakáva sa určitá úroveň oblečenia. V tom zmätku a zhone, kedy začnete vymýšľať, čo si obliecť, vám jednoduché šperky uľahčia situáciu a vy sa môžete sústrediť už iba na výber vhodného outfitu.

Odporúčame vám siahnuť po jednoduchých dizajnoch, neutrálnych farbách, ako je napríklad biela, čierna alebo tmavomodrá, tiež dbajte aj na tvar vášho klenotu, ktorý by mal byť skôr univerzálny, ako napríklad ovál, štvorec alebo kruh.

Kvalitné šperky

Častokrát nájdete krásne a dych berúce šperky aj v obchodoch s bižutériou. Ich životnosť je však veľmi krátka v porovnaní s kvalitnými šperkami. Stačí náhodné namočenie alebo neopatrná manipulácia a krásny šperk hneď stratí krásu. Znehodnotená bižutéria už nespĺňa účel zdobenia, a preto investícia do kvalitných kúskov platí aj v tomto prípade.

Kvalitné klenoty sú možno o niečo drahšie ako bižutéria, ale ich cena sa vráti v dlhšej životnosti. Pri správnej starostlivosti vydržia aj niekoľko generácií.

Aké sú overené šperky, ktoré by nemali vo vašej klenotnici chýbať?

Napichovacie náušnice

Náušnice na napichovanie sú v móde od nepamäti a tešia sa veľkej obľube. Ich jednoduché nosenie a ľahká kombinovateľnosť ich predurčuje na najviac nosený doplnok.

Zdroj: Eppi.sk

Majú nenáročný tvar, ktorý viete vynosiť s akýmkoľvek kusom oblečenia a určite s nimi nič nepokazíte pri bežnom dennom outfite, alebo naopak pri romantickej večeri s priateľom. Na trhu máte možnosť si vybrať náušnice z rôznych kovov ako striebro či zlato.

Pri zlatých šperkoch môžete siahnuť aj po ružovom alebo bielom zlate, ktoré je stále obľúbené. Ak máte radi farebné drahokamy alebo diamanty, nebojte sa nosiť aj tie, keďže variantám sa medze nekladú.

Retiazka s príveskom

Retiazky s príveskom už dávno nepatria iba zamilovaným tínedžerkám, ale ich rôzne variácie nájdete aj v dnešnej móde. Vyberajte jemné retiazky s malými príveskami, ktoré môžu byť aj vo forme symbolov.

Nebojte sa pohrať aj s dĺžkami retiazok. Ak máte top s výstrihom, môžete ho doladiť retiazkami v rôznych dĺžkach.

Zdroj: Eppi.sk

Perlové náušnice

Perly sú symbolom elegantnosti a decentnosti. Sú nielen nadčasové a skvelo ich viete doladiť k pracovnému oblečeniu alebo večernej róbe, ale tiež sú nenápadné a zároveň vedia vyzdvihnúť váš outfit. Práve toto potrebujete, ak chcete šperkovnicu obohatiť o nový, jednoduchý šperk.

Perlový náhrdelník

Tak ako u perlových náušníc, tiež pri perlových náhrdelníkoch platí ich široké využitie a ľahká kombinovateľnosť. Pri výbere šperku na krk môžete kombinovať rôzne dĺžky. Pokiaľ ide o denné nosenie, sú vhodnejšie kratšie náhrdelníky.

Pri večernom alebo slávnostnejšom outfite zvoľte dlhšie dĺžky, ktoré si tiež môžete napríklad obmotať viackrát okolo krku a vytvoriť tým výraznejší náhrdelník.

Jednoduchý náramok

Zdroj: Eppi.sk

Aj ten najjemnejší náramok vám vie zvýrazniť pestované ruky a dokonalú manikúru. Ak patríte k tým ľuďom, ktorý neradi „hrkajú“ so šperkami, zvoľte minimalistické náramky, ktoré môžu byť vyrobené z pevného kovu a tvaru alebo vyskúšajte jemné kamienkové retiazky, ktoré pri správnom výbere budú pekne ladiť aj s hodinkami.

Koktejlový prsteň

Čaká vás večierok a vy neviete, aký doplnok zvoliť? Možno tzv. koktejlový prsteň bude presne pre vás. Tento výrazný doplnok už nebudete musieť dopĺňať inými šperkami a určite pekne vyzdvihne váš večerný outfit. Hľadajte veľké perly a drahokamy rôznych farieb, ktoré vynosíte nielen na firemný večierok.

Kolekcia šperkov

Prsteň, náramok alebo náušnice. Ak chcete mať tieto klenoty v rovnakom štýle, ktorý sa vám osvedčil, poobzerajte sa po kolekcii šperkov. Dnes nájdete jemné a jednoduché kolekcie, ktoré ľahko zapadnú do vášho štýlu obliekania a už nikdy nebudete riešiť problém, že vám prsteň neladí s náušnicami.

Šperky patria medzi obľúbené doplnky a mali by v prvom rade jemne zvýrazniť vašu vizáž a outfit. Netreba ich výber podceňovať a venujte im dostatočnú pozornosť.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Naprogramované kraslice: Slovák si poskladal “vajcomaľovač” na motorček

Ak chcete vyskúšať cez Veľkú noc niečo nové, robot na maľovanie kraslíc znie ako to pravé.

čítaj viac