9 kníh, ktoré potešia každého cestovateľa

mapy

16. 2. 2017; Autor: Sóda, Foto: Unsplash

Po zimnej dovolenke už nezostalo ani stopy a leto je stále v nedohľadne. Prelistujte si knihy, ktoré vás aspoň na chvíľu vytrhnú z pracovného šialenstva a možno sa stanú inšpiráciou pri výbere letnej dovolenky.

Mapy

Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński

Zdroj: Panta Rhei

Pozriete sa, čo jedia ľudia v Ekvádore, aké zvieratá žijú v Číne, v Japonsku či v Afrike. Zoznámite sa s gejzírmi na Islande, objavíte obydlia starých Mayov v Mexiku, vo Fínsku vás pre zmenu čaká polárna noc a na Madagaskare si oddýchnete v tieni obrovského baobabu. A viac už neprezradíme.

Travel bible

Petr Novák, Matouš Vinš

Zdroj: Panta Rhei

S touto knihou prestanete o cestovaní snívať a skutočne vyrazíte. Ako si na cestu našetriť, ako zohnať lacné letenky a neutratiť príliš veľa na ubytovaní. Dozviete sa niečo o možnostiach dobrovoľníctva, práce na cestách a tiež to, ako si vďaka zážitkom, fotkám a videám z ciest zarobiť na objavovanie ďalších krajín.

Presvedčíte sa, že cestovať môže každý. S hypotékou aj s malými deťmi. Chce to len poznať pár dôležitých trikov od tých, ktorý svoj batoh pravidelne balia. Travel bible (Biblia cestovania) je návodom na to, ako začať a ako si cestovanie naplno užiť.

Element

Filip Kulisev

Zdroj: Panta Rhei

Vyše 400 fotografií zachytáva rozmanitosť a čaro štyroch základných klimatických pásem Zeme v rôznych obdobiach roka. Tieto pásma zároveň symbolizujú štyri základné živly. V polárnych oblastiach Arktídy a Antarktídy dominuje voda, v miernom klimatickom pásme sú to skalné bralá, jaskyne, ktoré sú dômyselným výtvorom Zeme. Večne zelené subtrópy charakterizuje čistý vzduch. A oheň zo slnečných lúčov je typický pre púšte.

Atlas zemí, které neexistují

Nick Middleton

Zdroj: Panta Rhei

Pred očami vám ožije paralelný svet krajín, ktoré väčšinou existujú len v mysliach svojich obyvateľov. Kniha vás vezme na kúzelný výlet do oblastí neistých hraníc alebo zabudnutých národov. Všade na svete ležia miesta – krajiny nekrajiny. Krásne rozpracované mapy, výrezy v siluetách. Nejde len o suché fakty. Väčšina kapitol sa spája s pútavými príbehmi z histórie.

Expedície 1973 – 1982

Július Satinský

Zdroj: Panta Rhei

Cestovné denníky Jula Satinského, ktorý sa vo všetkých svojich expedíciách prejavuje ako nadšený pozorovateľ a objaviteľ nielen prírodných krás. Sú plné veselých anekdot aj trefných spoločenských postrehov. Publikáciu dopĺňajú Satinského autentické denníkové ilustrácie, pohľadnice i fotografie z expedícií.

Neviditeľné mestá

Italo Calvino

Zdroj: Panta Rhei

Nesmrteľná klasika v novom rafinovanom šate. Calvinov Marco Polo je zároveň Marcom Polom veľkého Kublaj chána, ktorý ho vysiela na mnohé cesty po svojej ríši, aby si potom v príjemnom tieni kráľovských záhrad vypočul jeho správy. Calvinov Marco Polo rozpráva o mestách, predvádza ich gestami, mimikou, predmetmi prinášanými z ciest.

Vždy ale rozpráva len o jedinom – o rodných Benátkach. Je však fascinujúce, koľko tvárí im vie dať. A je nemenej fascinujúce, koľkými cestami napokon privádza Calvino svojho čitateľa k poslednej vete, v ktorej je ukryté kľúčové posolstvo pre našu prítomnosť.

Slovensko / Slovakia

Tomáš Hulík

Zdroj: Panta Rhei

Sila obrazu vie povedať viac ako milión slov. Veľká obrazová kniha o Slovensku od fotografa a dokumentaristu Tomáša Hulíka vás prevedie Slovenskom miestami a časom, ktorý vám nemusí byť až taký známy.

Slovensko – zaujímavosti, unikáty, rarity

Vojček Alexander, Machala Drahoslav

Zdroj: Panta Rhei

Niekedy netreba chodiť ani tak ďaleko. Autori tejto knihy hľadeli na našu krajinu s otvorenými očami, s otvoreným srdcom a slovom aj obrazom predstavili krásy, ktoré sme dostali do daru.

Veľký atlas sveta

Kolektív autorov

Klasika medzi knihami. Veľký atlas sveta je už roky súčasťou mnohých domácností. Nájdete v ňom všetko, čo treba do školy, pri plánovaní ciest alebo len tak zo zvedavosti. Určite vám nesmie chýbať.

Zdroj: Panta Rhei

Získajte zľavu na akékoľvek knihy v Panta Rhei

Vážime si kvalitnú literatúru. Práve preto majú teraz zákazníci O2 vďaka službe O2 Extra výhody príležitosť získať v knihkupectvách Panta Rhei zľavu do 10 % podľa váhy kníh, ktoré si vyberú.

Stačí zadať svoje O2 telefónne číslo do formulára Extra výhod a pošleme vám špeciálny kód, ktorým sa preukážete pri pokladni.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

10 tipov pre šikovné zužitkovanie kuchynského odpadu

Nevyhadzujte všetky zvyšky bezhlavo do koša. Mnohé z nich sa dajú perfektne využiť.

čítaj viac