9 kníh, ktoré potešia každého cestovateľa

mapy

16. 2. 2017; Autor: Sóda, Foto: Unsplash

Po zimnej dovolenke už nezostalo ani stopy a leto je stále v nedohľadne. Prelistujte si knihy, ktoré vás aspoň na chvíľu vytrhnú z pracovného šialenstva a možno sa stanú inšpiráciou pri výbere letnej dovolenky.

Mapy

Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński

Zdroj: Panta Rhei

Pozriete sa, čo jedia ľudia v Ekvádore, aké zvieratá žijú v Číne, v Japonsku či v Afrike. Zoznámite sa s gejzírmi na Islande, objavíte obydlia starých Mayov v Mexiku, vo Fínsku vás pre zmenu čaká polárna noc a na Madagaskare si oddýchnete v tieni obrovského baobabu. A viac už neprezradíme.

Travel bible

Petr Novák, Matouš Vinš

Zdroj: Panta Rhei

S touto knihou prestanete o cestovaní snívať a skutočne vyrazíte. Ako si na cestu našetriť, ako zohnať lacné letenky a neutratiť príliš veľa na ubytovaní. Dozviete sa niečo o možnostiach dobrovoľníctva, práce na cestách a tiež to, ako si vďaka zážitkom, fotkám a videám z ciest zarobiť na objavovanie ďalších krajín.

Presvedčíte sa, že cestovať môže každý. S hypotékou aj s malými deťmi. Chce to len poznať pár dôležitých trikov od tých, ktorý svoj batoh pravidelne balia. Travel bible (Biblia cestovania) je návodom na to, ako začať a ako si cestovanie naplno užiť.

Element

Filip Kulisev

Zdroj: Panta Rhei

Vyše 400 fotografií zachytáva rozmanitosť a čaro štyroch základných klimatických pásem Zeme v rôznych obdobiach roka. Tieto pásma zároveň symbolizujú štyri základné živly. V polárnych oblastiach Arktídy a Antarktídy dominuje voda, v miernom klimatickom pásme sú to skalné bralá, jaskyne, ktoré sú dômyselným výtvorom Zeme. Večne zelené subtrópy charakterizuje čistý vzduch. A oheň zo slnečných lúčov je typický pre púšte.

Atlas zemí, které neexistují

Nick Middleton

Zdroj: Panta Rhei

Pred očami vám ožije paralelný svet krajín, ktoré väčšinou existujú len v mysliach svojich obyvateľov. Kniha vás vezme na kúzelný výlet do oblastí neistých hraníc alebo zabudnutých národov. Všade na svete ležia miesta – krajiny nekrajiny. Krásne rozpracované mapy, výrezy v siluetách. Nejde len o suché fakty. Väčšina kapitol sa spája s pútavými príbehmi z histórie.

Expedície 1973 – 1982

Július Satinský

Zdroj: Panta Rhei

Cestovné denníky Jula Satinského, ktorý sa vo všetkých svojich expedíciách prejavuje ako nadšený pozorovateľ a objaviteľ nielen prírodných krás. Sú plné veselých anekdot aj trefných spoločenských postrehov. Publikáciu dopĺňajú Satinského autentické denníkové ilustrácie, pohľadnice i fotografie z expedícií.

Neviditeľné mestá

Italo Calvino

Zdroj: Panta Rhei

Nesmrteľná klasika v novom rafinovanom šate. Calvinov Marco Polo je zároveň Marcom Polom veľkého Kublaj chána, ktorý ho vysiela na mnohé cesty po svojej ríši, aby si potom v príjemnom tieni kráľovských záhrad vypočul jeho správy. Calvinov Marco Polo rozpráva o mestách, predvádza ich gestami, mimikou, predmetmi prinášanými z ciest.

Vždy ale rozpráva len o jedinom – o rodných Benátkach. Je však fascinujúce, koľko tvárí im vie dať. A je nemenej fascinujúce, koľkými cestami napokon privádza Calvino svojho čitateľa k poslednej vete, v ktorej je ukryté kľúčové posolstvo pre našu prítomnosť.

Slovensko / Slovakia

Tomáš Hulík

Zdroj: Panta Rhei

Sila obrazu vie povedať viac ako milión slov. Veľká obrazová kniha o Slovensku od fotografa a dokumentaristu Tomáša Hulíka vás prevedie Slovenskom miestami a časom, ktorý vám nemusí byť až taký známy.

Slovensko – zaujímavosti, unikáty, rarity

Vojček Alexander, Machala Drahoslav

Zdroj: Panta Rhei

Niekedy netreba chodiť ani tak ďaleko. Autori tejto knihy hľadeli na našu krajinu s otvorenými očami, s otvoreným srdcom a slovom aj obrazom predstavili krásy, ktoré sme dostali do daru.

Veľký atlas sveta

Kolektív autorov

Klasika medzi knihami. Veľký atlas sveta je už roky súčasťou mnohých domácností. Nájdete v ňom všetko, čo treba do školy, pri plánovaní ciest alebo len tak zo zvedavosti. Určite vám nesmie chýbať.

Zdroj: Panta Rhei

Získajte zľavu na akékoľvek knihy v Panta Rhei

Vážime si kvalitnú literatúru. Práve preto majú teraz zákazníci O2 vďaka službe O2 Extra výhody príležitosť získať v knihkupectvách Panta Rhei zľavu do 10 % podľa váhy kníh, ktoré si vyberú.

Stačí zadať svoje O2 telefónne číslo do formulára Extra výhod a pošleme vám špeciálny kód, ktorým sa preukážete pri pokladni.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

7 tipov, ako toto leto cestovať s malým rozpočtom

Privyrobte si priamo v zahraničí a cestujte aj bez tučného konta.

čítaj viac