Krásne fotky zachytávajú atmosféru malých knižníc

Výber pekných záberov z portfólia dvoch mladých slovenských fotografov.

9. 3. 2017
Autor: Sóda
9. marca 2017

Ticho, vôňa papiera a pomalé prechádzanie sa pomedzi regály. Knižnice sú miestom, vďaka ktorému mnohí z nás mohli prepadnúť čaru kníh, rozvíjať svoju predstavivosť a vzťah k literatúre. Nie nadarmo ktosi múdry raz povedal, že o čo viac bude na svete knižníc, o to menej väzníc bude potrebovať.

Vybrali sme pre vás fotky z portfólia Janky MartiškovejRadovana Škohela, na ktorých každý z nich zachytili jedinečnú atmosféru knižnice, do ktorej sa vybral.

“Dlhšie som nič neprečítal, aj napriek tomu že som mal v rukách množstvo kníh. Pred časom som konečne našiel knihu, ktorá mi robí radosť. Presne to bol impulz k tomu, aby som vytvoril tieto fotografie. Galériu som nazval Vyber si svoju knihu,” vysvetľuje Radovan. Svoje fotky robil vo vstupnej hale knižnice v Malackách.

žena s knihami
žena s knihami
žena, dekorácie

Janka tiež miluje miesta, kde je veľa kníh. “Prizvali ma, aby som objavila a zachytila atmosféru ružinovskej knižnice na Miletičovej ulici, tak som prišla, ešte keď bolo ráno a slnko sa ešte len preberalo. Sprevádzali ma slnečné lúče, objavila som to ticho knižnice, ktoré mi pripomenulo detské časy strávené hľadaním tých správnych kníh,” hovorí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.