Chcete Slovensko zmeniť k lepšiemu? Spojte vaše kreatívne sily s Férovou nadáciou O2

9. 6. 2017; Autor: Sóda, Foto: Shutterstock

O2 rozdelí 100 000 eur z grantového programu Férovej nadácie mladým ľuďom, ktorí chcú svojím vzdelaním, podnikavosťou a inovatívnosťou našu krajinu vylepšiť. Ak medzi nich patríte, prihláste sa.

Mnoho mladých ľudí má skvelé nápady, vízie, aj konkrétne plány, ako ich uskutočniť. Chcú žiť v krajine, ktorá funguje podľa ich predstáv, chcú sa vzdelávať a vidia svet ako plný príležitostí. Čo im však častokrát chýba, sú dostatočné financie. Ak patríte medzi nich, alebo viete o projekte, ktorý mladých ľudí podporí a posunie vpred, pošlite prihlášku do Férovej nadácie do 10. júla.

Férová nadácia, ktorá projekt financuje, sa už viacero rokov usiluje o vylepšenie našej krajiny. Podporuje sľubné projekty z dielne ambicióznych mladých ľudí, ktorí sa neboja vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do práce. V minulosti to boli napríklad členovia občianskeho združenia Laputa, ktorí sa rozhodli zrekonštruovať Baštu pri Lazovnej bráne a vytvoriť z nej miesto, kde sa budú ľudia schádzať a vytvorí sa priestor pre literatúru.

Ďalší zaujímavý projekt vznikol vďaka kreatívnym študentom z gymnázia C. S. Lewisa v Bratislave. Rozhodli sa zriadiť kaviareň v dobovom štýle spisovateľa, po ktorom je ich škola pomenovaná. Priestory si sami prerobili od piky a sami sa tiež starajú o chod celého zariadenia. Zisky putujú do ich štipendijného fondu.

studenti
Zdroj: Shutterstock

Ďalšie projekty vytvárajú priestory, kde môžu rodičia s deťmi spoločne a kvalitne tráviť čas. Iné zas ponúkajú nové spôsoby vzdelávania, pri ktorých sa deti nebudú v škole nudiť. Priestoru na nápady je veľa a kreatívnych iniciatív nie je nikdy dosť. Tento rok môže Férová nadácia k životu prebudiť aj váš projekt.

Ak máte v zálohe dobrý nápad, tím ľudí, ktorí sú pripravení pustiť sa do práce, nenechávajte ho oddychovať v zásuvke. Vyjdite s ním von. Tu nájdete formulár na prihlásenie aj detailné informácie o projekte a prihlasovacie podmienky. Prihlásiť sa je možné do 10. júla 2017.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Výrobu vianočných ozdôb v Čadci nepoložila revolúcia, ani konkurencia z Číny

Výrobné družstvo Okrasa už od roku 1954 vyrába v Čadci sklenené vianočné ozdoby. Každý jeden kus sa ručne vyfúkne aj namaľuje.

čítaj viac