Férológovia varujú: Prituhuje

29. 1. 2016; Autor: Vladimír Kurek, Foto: Peter Jazva Jesenský, Zdroj: HOKEJ.sk

Nie, toto nie je žiadne meteorologické okienko. V novom športovo ladenom seriáli na Sóde sa každé dva týždne pozrieme na domáce klziská.

Najvyššia slovenská hokejová liga má za sebou viac ako dve tretiny základnej časti a boje o playoff sa začínajú svojou intezitou podobať na zápas štyridsiatnika s chladničkou krátko pred pol nocou. Každé jedno zaváhanie sa neúprosne prejaví. Jednoducho, ide do tuhého a my budeme pri tom.

Mnohí z nás držali hokejistom vedeným Mišom Handzušom palce v boji za férovejší priebeh volieb hokejovej vrchnosti. Nás to navyše inšpirovalo k inému pohľadu na hokejové zápasy u nás.

Každý hovorí o góloch a výsledkoch, ktorým treba podriadiť všetko, no my chceme vyzdvihnúť aj tých, ktorí hrajú fér. V našej pravidelnej rubrike si posvietime na naše mužstvá nielen cez góly a body, ale aj cez krosčeky a trestné minúty.

Budeme hodnotiť nielen na to čo dosiahli, ale hlavne ako to dosiahli. A pekne si ich usporiadame do tabuľky. Nie podľa získaných bodov, ale podľa trestných minút.

Jednoducho pochváľme tých, čo hrajú čistejšie a férovejšie.

Čo sa udialo, kým sme tu neboli

Nielen historici a dejepisári majú to privilégium vymýšľať si o minulosti na základe pár rozbitých váz. Pozrime sa aj my na tabuľku férovosti po 40. kole a skúsme si z pár dielčich faktov domyslieť celok.

Prví budú poslední?

Už vidím pár skeptikov (áno, na Slovensku máme aj pár skeptikov, ktovie odkiaľ sem prišli), ktorí tvrdia, že hokej je tvrdý šport a kto nefauluje, nemôže vyhrať. V tabuľke víťazstiev sú na prvých dvoch miestach Košice a Zvolen. Keď si pozrieme tabuľku fair-play zistíme, že posledný je Zvolen a prvé sú… presne tak. Ta Košice, ňe?

Pozrite si aktuálnu tabuľku fair play, spolu s nami zatlieskajte tým, ktorí sú na prvých miestach.

hokey slovakia fair play tabulka
Zdroj: hockeyslovakia.sk, dátum platnosti štatistík: 27.1.2016

Len čo sa v mladosti naučíš, môžeš na starobu zabudnúť

Projekt hokejovej dvadsiatky je dobrá vec, ktorá si zaslúži podporu. Zatiaľ čo naši mladíci sú s ôsmymi bodmi zákonite poslední v klasickom rebríčku, u nás v hodnotení férovosti sú na krásnom treťom mieste. Verme, že je to ich zmyslom pre disciplínu a nie tým, že starších hráčov nevedia dostihnúť inak ako keď im korčuľujú oproti.

Legenda

Arne Kroták je legendou slovenského hokeja a držiteľom rekordov, ktoré asi už nikto nikdy v slovenskej lige neprekoná. Mohli by sme povedať, že je takým Halenárom hokeja, ale slovenský Jágr znie o kus lepšie. Nedávno strelil svoj päťstý gól a to je jednoducho fantastické číslo.

A prestavte si, toto technické ľavé krídlo nielenže dáva góly, ale v tabuľke fair play si v pohodičke korčuľuje na 7. mieste. Klobúk dole.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

, ,

Lákali ju vyrábať inam, zo Slovenska ale neodíde

Tatiana Nátna - šéfka firmy Turčan - Auto v tomto článku prezradila, aké je to riadiť rodinný podnik.

čítaj viac