Michal Truban o Férovej Nadácii: Inšpirácia sa najlepšie hľadá v sebe

25. 5. 2016; Autor: O2, Titulná foto: Websupport

Podpora pre užitočné projekty u nás nebola ešte nikdy väčšia ako dnes. Organizácie a firmy sa snažia prispieť k lepšej budúcnosti Slovenska tak, že vyhľadávajú ľudí s dobrými nápadmi a pomáhajú im ich realizovať.

Jednou z týchto firiem je aj O2. Tento rok Férová Nadácia O2 spúšťa grantový program, ktorý sa zameriava na podporu mladých ľudí v úspešnom štarte do života, napríklad cez projekty týkajúce sa vzdelávania alebo podnikania.

Suma na ich podporu nie je obmedzená, a tak majú projekty šancu dostať všetky peniaze, ktoré potrebujú na svoj rozbeh. Stránky venované nadácii nájdete na tejto adrese.

Jedným z ľudí, ktorí stoja za nadáciou, je Michal Truban, ktorého poznáte aj ako zakladateľa webhostingu Websupport, či ako predsedu rady projektu Slovensko.digital, zameraného na transparentnosť štátneho IT.

Poprosili sme ho, aby ľuďom, ktorí chcú projekty vytvoriť, poradil niečo zo svojich skúseností. Zaujímalo nás, ako získať dobrý nápad, a na čo si treba dávať pozor pri jeho realizácii. Tak, aby ste ho dotiahli do konca.

“Inšpirácia sa najlepšie hľadá v sebe. Zamyslite sa, s čím ste mali sami problém. Potom príďte s riešením, ktoré daný problém pomôže vyriešiť tisíckam ďalších ľudí. Druhou možnosťou je nevymýšľať koleso, pozrieť sa čo funguje v zahraničí, skúsiť to prispôsobiť na naše podmienky a ešte viac vylepšiť,” hovorí Michal.

“Pozerať sa treba hlavne na realistickosť projektu a jeho plánovania. Treba porozmýšlať, či má tím všetky predpoklady, skills a know-how na to, aby projekt vedel dotiahnuť do konca. Druhou podstatnou vecou je snažiť sa robiť všetko čo najjednoduchšie. Aby ste sa zbytočne nezamotali vo veľkých víziách, pri ktorých je problém urobiť prvý krok,” dodáva.

Ak máte dobrý nápad, tím schopných ľudí, alebo aspoň odhodlanie urobiť niečo dobré, teraz máte príležitosť získať podporu od silnejších. Stačí vyplniť tento formulár a zaujať porotu svojím nápadom. Prihlasovať svoje projekty môžete do 18. júla 2016.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Priznať si chybu je fér. Mrzí nás to.

Tento článok vznikol preto, lebo sme dali našim klientom sľub, ktorý sme, bohužiaľ, v prípade niektorých, nedokázali splniť. Týkal sa síce neveľkej, no pre nás aj tak dôležitej časti zákazníkov, ktorým dlhujeme vysvetlenie a ospravedlnenie.

čítaj viac