Tak určitee: Nepredstaviteľné veci v extralige

4. 3. 2016; Autor: Vlado Kurek, Foto: Peter Jazva Jesenský, Zdroj: HOKEJ.sk

Milí fanúšikovia tvrdej hry hranej v štýle fair play, vitajte pri ďalšom ohliadnutí sa za udalosťami v najvyššej hokejovej lige na Slovensku. Keďže do playoff chýbajú (v čase vzniku tohto článku) už iba dve kolá, budeme podobne ako tréneri maximálne efektívni. Krátke vety, okamžité pointy a rýchle striedania tém. Deje sa veľa vecí a niektoré priam nepredstaviteľné.

V Martine bojujú o playoff. Ešte nedávno mali pred deviatymi Piešťanmi 5-bodový náskok, teraz je to už iba jeden. V dôležitom vzájomnom zápase uhrali nič neriešiacu remízu. A napriek tomu všetkému, Martin vystúpal v rebríčku fair play z 11. miesta na druhé. Z priemerných sedemnástich minút v oslabení je to zrazu necelých desať. Tomu sa vraví disciplína!

Košice naďalej vládnu obom tabuľkám. Aj tej bodovej, a tiež tej, kde majú najmenej trestných minút. A že vraj blázniví východniari…

Zdroj: hockeyslovakia.sk, dátum platnosti štatistík: 2.3.2016

Viete si predstaviť že strelíte gól bez toho, aby ste vystrelili? Dá sa to. V zápase Banskej Bystrice s Duklou Trenčín si Bystričania v poslednej sekunde druhej tretiny strelili vlastný gól. A ten sa pripisuje hráčovi súpera, ktorý sa puku posledný dotkol. Takže sa strelcom stal Trenčianský brankár Peter Kutej, ktorý puk rozohral do rohu ihriska. Tak sa to robí.   

Zdá sa, že obom vyššie spomínaným tímom ide boj o playoff trochu na nervy.  Začínajú totiž celkom húfne zbierať trestné minúty a v tejto chvíli okupujú posledné dve miesta. Brániť sa viac ako pätnásť minút na každý zápas, určite nie je malina. A isto za to nie je pochvala ani od nás, ani od trénerov.

Férovosť opäť dosiahla malé, ale pekné víťazstvo. Výkonný výbor SZĽH podľa očakávania zrušil trest pre Richarda Lintnera.  Navrhovanú pokutu a trest od bývalého šéfa disciplinárky je ďalším z podivných nápadov pána Vrábela, ktoré sa podarilo zrušiť.

A na záver zo vzdialenejšieho ihriska. Marián Hossa (spolu s Tatárom, Chárom a spol.) budú hrať v inom, ako slovenskom drese. Nastúpia v drese Európy s veľkým E na prsiach.

Je to smutné, ale je to fér. Nemáme dosť hráčov, aby sme postavili vlastný tím. Kto by si to bol pred 10 rokmi predstavil?    

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.