V extralige prituhlo, hrať fér sa tímom oplatilo

17. 3. 2016; Autor: Michal Mácsai, Titulné foto: Peter Jazva Jesenský, Zdroj: HOKEJ.sk

Pred niekoľkými týždňami sme zahájili nový pohľad na náš seniorský hokej.  Zovšadiaľ počujete kto strelil gól, koľko bodov tím získal a že Košice opäť obhájili prvenstvo po základnej súťaži. Nikde však nepočujete, ktorý tím má najslušnejších hráčov a najmenej trestných minút, čo je obrovská škoda.

Veď už deti odmalička učíme fair-play, aby ctili pravidlá. Preto si v prvom rade zhodnotíme základnú časť našej najvyššej súťaže po 55. kolách. Nie však z hľadiska bodov, ale práve z hľadiska dodržiavania pravidiel.

Vrátime sa k článku, pred približne štyrmi týždňami, kedy sme spomínali, či Martinu hra fair-play prinesie play-off. S potešením musím oznámiť, že sa tak stalo . Martin zakončil sezónu ako druhý najférovejší tím v súťaži a vďaka nízkemu počtu oslabení a gólov v nich, vybojovali 8. miesto po základnej časti. Práve teraz hrajú štvrťfinále proti Košiciam. Tímu, ktorý vyhral obe tabuľky – ako bodovú, tak aj tabuľku férovosti, a preto posielame do Košíc jeden veľký palec hore!

Martin teda naozaj pokročil, minulý rok bol v tejto pozícii fair-play jedenástny, dnes druhý – taktiež klobúk dole! Fair-play sa teda oplatilo.

Zdroj: hockeyslovakia.sk, dátum platnosti štatistík: 16.3.2016
V tom istom článku sme spomenuli, žiaľ, havarijný stav hokejovej Skalice, ktorú sa nakoniec nepodarilo zachrániť, a tak klub, ktorý sa prezentoval férovým hokejom ( v tabuľke na 4. mieste ) opustil naše extraligové rady, v najlepšom prípade, na jeden-dva roky.

Zvolen s Bystricou išli tabuľkou ruka v ruke smerom nadol, našťastie pre nich sa spamätali a okupujú, namiesto posledných miest, miesto ôsme a deviate. Naopak, palec dole za svoje posledné zápasy posielame vojakom do Trenčína a kamzíkom do Popradu, ktorí tabuľku férovosti končia.

A čo play-off?

Tu naše výpočty ale končia, nakoľko vyraďovacia časť o majstra je už v podstate úplne inou súťažou a tvrdých zákrokov či súbojov pribúda. O to dôležitejšie je nenechať sa strhnúť a udržať nervy na uzde – to je cesta, ktorou môže budúci majster ísť. Viete predsa veľmi dobre, že štandardné situácie vo futbale, či oslabenia v hokeji rozhodujú najmä tieto zápasy.

Prinášame malú ochutnávku, keďže sú to iba 2 až 3 zápasy, ale veď posúďte sami :

Zdroj: hockeyslovakia.sk, dátum platnosti štatistík: 16.3.2016

Ramblingy:

+ Košice a Martin asi nepostrehli koniec základnej časti, naďalej si férovo idú svoje

+ Aj Trenčín si ide svoje. Žiaľ presne opačnou cestou

+ Žilina je konečne v play-off

+ Popradčan Fabián napodobnil Demitrov nájazd – a vyšlo mu to

+ Najviac trestných minút v jednom zápase inkasoval Zvolen – 82. A ešte aj 80, keby náhodou

+ Najviac trestných minút hráča v jednom zápase „získal“ Belluš z Piešťan, neskutočných 55

+ Najviac gólov v oslabení za svoje hriechy v jednom zápase dostal Trenčín, až 4

+ Bystrických Zorov pomstiteľov to vynieslo na piedestál tímu, ktorí strelil najviac gólov v jednom
zápase z presiloviek

+ Tipy na štvrťfinálové dvojice nám vyšli dokonale, trafili sme všetky

Držte palce, aby nezvíťazil len ten najlepší, ale aj najférovejší a v tom prípade bude pohár majstra ligy v tých správnych rukách.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Riaditeľ internátnej školy: Úspech je, keď prispejete k pozitívnej zmene v spoločnosti

Rozhovor o tom, ako viesť študentov k úspechu a ako ich inšpirovať k tomu, aby na sebe pracovali a naučili sa kriticky myslieť.

čítaj viac