5 seriálov z Netflixu, na ktoré sa môžete tešiť v roku 2017

plagát seriálu A Series of Unfortunate Events

5. 4. 2017; Autor: Sóda, Foto: YouTube

Rok 2017 seriálom praje. Vďaka vysokej úspešnosti tohto formátu doň tvorcovia investujú viac ako kedykoľvek predtým. Výsledkom sú kvalitné snímky s prepracovanou réžiou, scenárom a hereckými výkonmi. Seriály sa pritom neštítia pred ničím — ani pred superhrdinami, fantastickými rozprávkami či vzdelávacími programami.

A Series of Unfortunate Events

Jeden z najočakávenejších seriálov tohto roka mal v januári premiéru na Netflixe. Je založený na populárnych knihách autora Lemony Snicketa. Seriál sa točí okolo postáv troch detí, ktorým za záhadných udalostí zomrú pri požiari rodičia. Na svete ostanú samy a postupne začnú odhaľovať temné tajomstvá ich rodiny.

Popri tom sa snažia získať naspäť svoje rodinné dedičstvo, ktoré im chce schmatnúť ich zlý strýko Gróf Olaf (Neil Patrick Harris). Seriál je síce rozprávkový, no zaujme aj dospelých.

Iron Fist

Námet na seriál vznikol ešte v 70. rokoch, no svetlo sveta sa mu podarí uzrieť až v roku 2017. Pochádza z dielne Marvelu, čiže pri srdci zahreje všetkých fanúšikov komiksových superhrdinov. Príbeh je o mladom Dannym, ktorý sa roky po záhadnom zmiznutí vracia do rodného New Yorku.

Len málokto vie, že sa za ten čas stihol stať majstrom bojových umení a dokonca je obdarený nadprirodzenými schopnosťami — silou železnej päste. S pomocou svojich schopností sa púšťa do boja s temnými silami a skorumpovaným svetom.

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.

DARK

Tentokrát niečo z nemeckej produkcie. Mnohým z vás bude námet možno pripomínať seriál Stranger Things. Niektorí ho označujú aj za jeho strašidelnejšiu verziu. Dej je nasledovný: v malom nemeckom mestečku zmizne chlapec, čo samozrejme spôsobí rozruch.

Pri pátraní sú viaceré rodiny konfrontované s temnou minulosťou mesta a vraj s tým všetkým má niečo spoločné aj cestovanie v čase. Dej sa teda odohráva striedavo v prítomnosti a v 80. a 50. rokoch. Seriál bude po nemecky, čo určite poteší všetkých nemčinárov, ktorí trpia faktom, že väčšina populárnych seriálov býva po anglicky.

Bill Nye ide zachrániť svet

Bill Nye je populárno-vedecká postava, ktorá komplikované veci približovala deťom vo svojej šou Bill Nye the Science Guy. Niečo ako trochu serióznejší Majster N. No ukázalo sa, že Bill Nye vie veci vysvetľovať aj dospelým a že sa mu naozaj nepáči, čo sa dnes vo svete deje. Vlnu dezinformácií a alternatívnych faktov sa rozhodol konfrontovať v novej talkshow.

Bude sa tu rozoberať nielen veda, ale aj jej vzťah k politike, pop kultúre a spoločnosti. V prvej sérii si na paškál vezme globálne otepľovanie, alternatívnu medicínu, alebo videohry. Hlavný cieľ? Búrať mýty, ktoré až príliš často prevládajú vo verejnej debate.

Las Chicas del Cable

Seriál španielskej produkcie sa odohráva v Madride 20. rokov, keď bola pracujúca žena raritou. V meste sa otvorí prvá telekomunikačná spoločnosť, v ktorej majú ako operátorky fungovať práve mladé ženy. Po pracovných pozíciach sa len tak zapráši a tie, ktoré majú to šťastie, sa stanú seriálovými protagonistkami.

Ženy rozdielnych pôvodov a zázemí prerozprávajú svoj vlastný príbeh, ale aj príbeh španielskej spoločnosti na začiatku 20. storočia, so všetkými významnými udalosťami, ktoré ju tvarovali. Seriál bude pochopiteľne v španielčine.

Pozrite si svoj obľúbený seriál kdekoľvek

A odteraz už aj pozeranie seriálov online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si pár dielov pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Modré O2 Dáta

4 GBdát/mes.
15 €mes.
 • 72 € na zariadenie
 • 5 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
4 GB
 dát / mes.
+
72 €
na zariadenie
alebo
5 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
15 €
/ mes.

Strieborné O2 Dáta

8 GBdát/mes.
20 €mes.
 • 120 € na zariadenie
 • 10 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
8 GB
 dát / mes.
+
120 €
na zariadenie
alebo
10 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
20 €
/ mes.

Zlaté O2 Dáta

16 GBdát/mes.
30 €mes.
 • 168 € na zariadenie
 • 20 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
16 GB
 dát / mes.
+
168 €
na zariadenie
alebo
20 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
30 €
/ mes.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.