7 filmových chýb, pri ktorých sa plesnete po čele

Mel Gibson vo filme Braveheart

7. 2. 2017; Autor: Sóda, Foto: YouTube

Filmovým tvorcom chybičky vo filmoch málokedy uniknú. Ak sa to predsa len z času na čas stane, vždy sa nájdu filmoví fanúšikovia, ktorým neunikne ani tá najmenšia drobnosť a vytvoria fanúšikovské video, na ktorých sa ostatní dobre pobavia.

Toto je niekoľko vtipných príkladov takýchto videí:

Piráti z Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Jack Sparrow v tomto zábere (približne 6. minúta) akurát kričí na svoju posádku: “Na palubu, vy prašivé psy!” keď v pozadí vidno člena štábu v bielom tričku, s kovbojským klobúkom a slnečnými okuliarmi, ako hľadí na more.

Mária Antonietta

V jednej zo scén životopisného filmu o francúzskej kráľovnej z konca 18. storočia sa asi na sekundu a pol objavia v zábere aj modré tenisky značky Converse. Režisérka filmu Sofia Coppola však vyvrátila, že by šlo o chybu (aj keď táto značka vznikla až v roku 1908). Údajne ich použila zámerne, aby poukázala na to, že Mária Antoinetta bola, napriek svojmu postaveniu, obyčajnou tínedžerkou.

Na sever severozápadnou linkou

Scéna vo filme, v ktorej má na hlavného hrdinu Roberta vystreliť šarmantná Eva Saintová, sa natáčala viackrát. Chlapec vpravo v pozadí už vie, že opäť bude nasledovať hlučná streľba a tak si (v 19. sekunde na videu) zakryje uši ešte pred výstrelom.

Bad Boys

Vo filme Bad Boys (ten zo Seanom Pennom, nie s Willom Smithom) je jedna z najvýraznejších filmových chýb vôbec. V scéne, v ktorej sa dvaja hlavní protagonisti zúrivo bijú, vidieť takmer celý čas kameramana (13. sekunda na videu), ktorý hercov natáča na ručnú kameru.

Matrix

Keď idú Neo (Keanu Reeves) a Morpheus (Laurence Fishburne) navštíviť Vedmu (Gloria Foster), Neo siaha na túto naleštenú kľučku (1:36 na videu). Pri detailnejšom pohľade je v odraze na kľučke vidieť nielen Morphea a Nea, ale aj kameru.

Hviezdne vojny

V poradí tretí vojak Impéria, ktorý vchádza do kontrolnej miestnosti, si udrie hlavu o rám dverí. O dvadsať rokov neskôr túto chybu George Lucas zapracoval tak, že do špeciálnej DVD reedície titulu z roku 1997 pridal aj zvukový efekt zreteľného buchnutia.

Statočné srdce

V tomto videu sú filmové chyby až dve – biele auto, ktoré vidno prechádzať v jednej z bojových scén filmu (48. sekunda videa) či človek so šiltovkou na hlave medzi škótskou armádou (23. sekunda videa).

Ak ste aj vy postrehli vo filmoch postrehli podobné technické či logické prešľapy, budeme radi, ak sa s nami o ne podelíte na našom facebookovom profile.

Pozrite si vtipné filmové momentky kdekoľvek

Odteraz už aj pozeranie videí online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si tieto videá pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Myšlienky z filmov, ktoré sú o živote II. (Tipy od čitateľov Sódy)

Prvý článok o filmových citátoch si prečítalo 80 tisíc čitateľov. Toto je pokračovanie s tipmi od vás.

čítaj viac