5 najsmiešnejších filmových príšer všetkých čias

filmová príšera

23. 2. 2017; Autor: Sóda, Foto: YouTube

Určite ste ich už videli. Filmoví antagonisti, ktorí majú pôsobiť strašidelne a zlomyseľne, no buď úmyselne, alebo omylom vyvolávajú úplne opačné reakcie. Od animovaných až po hrané postavy, toto sú príšery, ktoré nás skôr rozosmejú, ako vyľakajú.

5. Gorn zo Star Treku (1967)

Jašter, ktorý sa hýbal ako človek a syčal ako príšera, mal zrejme pôsobiť hrozivo. A v 60. rokoch tak možno aj pôsobil. No keď si dnes pozriete bojovnú scénu medzi ním a Kirkom, budete sa skôr smiať než lapať po dychu od napätia. Popri akčných scénach, aké poznáme napríklad z Jamesa Bonda alebo všetkých moderných fantasy filmov, pri tomto boji takmer zaspávame. Žiadne premyslené hmaty, úskoky, rýchle výpady. Len spomalená bitka hučiaceho jaštera a upoteného Kirka.

4. Kráľ Škorpión z Múmia sa vracia (2002)

Druhý diel zo série o lovcov múmií sa odohráva v Egypte. Aj keď je tu viacero záporných postáv, my sme si na paškál vzali Kráľa Škorpióna, ktorého zobrazil Dwayne Johnson, alebo The Rock. V roku 2002 sa nám síce mohol zdať hrozivý, no keďže technológie odvtedy pokročili, dnes ho ľudia skôr označujú za jednu z najhoršie efektmi dotvorených postáv všetkých čias. Oproti hercom z mäsa a kostí pôsobí táto príšera ako postava zo Shreka. Veď posúďte sami.

3. Rastlina z Adéla ješte nevečeřela (1977)

Paródia na geniálneho detektíva typu Sherlock Holmes v prevedení Michala Dočolomanského sa právom zapísala do filmovej histórie ako nezabudnuteľná. Záporák v hlavnej úlohe – pomaly sa vrtiaca obria rastlina s menom Adéla, ktorá postupne požiera detektíva Nicka Cartera (M. Dočolomanského) rozhodne pobaví.

2. Giu Ma Tian Shi (1984)

Paródia na bojové kung-fu filmy nie je vôbec skúpa na hrozivé príšery. Jednou z nich je napríklad tzv. Watermelon Man, alebo Melóní muž. Ide v podstate o guľu s nohami a veľkými ústami, ktorá vie behať, skákať a požierať všetko naokolo. Dokonca má k hlave pripevnené aj dve anténky, ktorými svoje obete… šteklí. Naozajstný hororový zážitok.

Creature from the Haunted Sea (1961)

Alebo aj Príšera zo strašidelného mora. Ide o starý film americkej produckie, ktorý sa natáčal v Portoriku. Gangstri a utečenci z Kuby sa v ňom v Karibskom mori stali obeťami morskej príšery. Akurát, že tá príšera vyzerala skôr vtipne než strašidelne. Bol to muž odetý do morských rias a zdrapov látky, s koženými rukavicami a špicami namiesto prstov. Svoje obete objímal a ťahal do mora. Čo s nimi robil potom, už nie je celkom jasné.

Pozrite si obľúbené filmové momentky kdekoľvek

Odteraz už aj pozeranie videí online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si tieto videá pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Talentované Slovenky, ktoré tvoria nezameniteľnú hudbu

Niektoré z nich prerazili aj v zahraničí, iné kraľujú slovenskej alternatívnej scéne. Slovenské umelkyne spája láska k hudbe, no každá z nich si razí vlastnú cestu.

čítaj viac