Prvá slovenská “rocková opera” na doskách Novej scény

Cyrano z predmestia

18. 1. 2017; Autor: Sóda, Foto: Divadlo Nová scéna

Námet na slovenský muzikál Cyrano z predmestia vznikol už pred štyridsiatimi rokmi. Pochádza z pera Pavla Hammela, Mariána Vargu, Kamila Peteraja a Jána Štrassera. K životu ju prebudí Art Musica Orchestra spolu so sólistami Novej scény. Čerešničkou na torte bude spevácky sprievod Lúčnice.

Dej je inšpirovaný príbehom Cyrana z Bergeracu od Edmonda Rostanda. Pôvodný dramatický príbeh sa točí okolo šermiara Cyrana, ktorý je nešťastne zamilovaný do svojej krásnej sesternice Roxany. Tá má ale slabosť pre vojaka Kristiána.

Klasický príbeh nenaplnenej lásky slovenskí umelci zasadili do prostredia hudobných klubov na periférií mesta, pričom postavy ostávajú verné svojej predlohe. Cyrano je tentokrát frontman rockovej kapely, Roxana speváčka a Kristián skladateľ, ktorý pre ňu skladá zamilované piesne. Pravdou však je, že ich pre Kristiána píše Cyrano, rovnako, ako v origináli. Nečakajte žiaden presladený romantický príbeh. Čaká na vás poriadna dráma.

O kvalitný hudobný sprievod k deju sa postarali autori hudby (Pavol Hammel a Marián Varga) a textu (Kamil Peteraj a Ján Štrasser). Hlavné postavy si zahrajú sólisti Novej scény: Mirka Partlová, Janko Slezák a Patrik Vyskočil. Veľkolepý sprievod bude pod taktovkou 25-členného zboru Art Music Orchestra. A navyše, nezameniteľný nádych dodá predstaveniu svetoznámy Spevácky zbor Lúčnica.

Prvé lístky na premiéru predstavenia v prednostnom predaji už teraz

Premiéra Cyrana z predmestia sa na javisku Novej scény odohrá 26. marca 2017. Ako zákazníci modrého operátora si môžete vďaka O2 Momentom kúpiť lístky na pripravované turné v exkluzívnom predaji.

Stačí od 18. januára 2017, v čase od 9:00 do 9:00 nasledujúceho dňa, zadať svoje O2 telefónne číslo do formulára Extra výhod. Pošleme vám kód, ktorý vložíte pri kúpe vstupeniek cez Extra výhody a lístky na koncert budú vaše.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Svetový moderný balet sa predstaví v Bratislave

Medzinárodný festival CHOREA 2017 prináša na Slovensko svetové tanečné súbory.

čítaj viac