Skvelé rozprávky a filmy, ktoré takmer upadli do zabudnutia

kreslený jednorožec

10. 3. 2017; Autor: Sóda, Foto: YouTube

Harry Potter či Disneyovky sú síce super, ale existujú nemenej kvalitné rozprávky, na ktoré si dnes už len málokto spomenie. Pritom sú minimálne rovnako dobré, no časom neprávom zapadli prachom.

Pripravili sme výber niekoľkých, ktoré naše televízie vysielali v 90. rokoch alebo sme si ich medzi sebou v tých časoch požičiavali na VHS kazetách. Možno si na niektoré nostalgicky zaspomínate.

Veveričiak Riško (1979)

Raz je tu a raz je tam, priateľov si stále hľadá. Taký je osirelý veveričiak Riško, ktorého vychovala mačka. Svoju “adoptívnu mamu” však musí opustiť, aby začal žiť v lese a získal si priazeň ostatných lesných zvieratiek.

Posledný jednorožec (1982)

Krásny, priam vznešený animovaný film o jednorožcovi, ktorý keď zistí, že je posledným svojho druhu, vydáva sa pátrať po tom, čo sa stalo s ostatnými jedincami.

Vládca kníh (1994)

Film s detskou hviezdou Macaulay Culkinom (poznáte zo série Sám doma) nebol komerčne úspešný, a pritom má pútavý dobrodružný príbeh plný fantázie. Hlavný hrdina – malý bojazlivý chlapec sa za búrky schová v knižnici, kde sa mu postupne odkrýva tajomný svet kníh.

Andre (1994)

Rodinný film s uškatcom, s ktorým sa skamarátia deti, síce nie je taký slávny ako Zachráňte Willyho či Flipper, no je nemenej roztomilý.

Kocúr v čižmách (1969)

Nesmierne vtipná a napínavá japonská rozprávka o prešibanom kocúrovi v čižmách, ktorý prejde cez rozum aj Luciferovi a chudobnému synovi mlynára pomôže oslobodiť princeznú.

Šampión (1991)

Seriál u nás vysielala vtedajšia STV v 90. rokoch pod názvom Šampión. Každý chlapec chcel byť ako futbalista Benjamin s jeho orľou strelou, ktorý na ihrisku večne súperil s hlavným protivníkom Erikom.

Pozrite si obľubené scénky z rozprávok kdekoľvek

Odteraz už aj pozeranie videí online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si tieto videá pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Čertovsky dobré Vianoce s Cigánskymi diablami a Katarínou Knechtovou

V predvianočnom aj sviatočnom období sa vám skupina známych umelcov postará o nezabudnuteľnú vianočnú náladu.

čítaj viac