8 exotických miest, ktoré navštívite za málo peňazí

9. 5. 2016; Autor: Sóda, Titulná foto: Atlas Green

Dovolenka alebo výlet do exotickej destinácie nemusí byť záležitosťhorných desaťtisíc. Aj vzdialené a na prvý pohľad drahé miesta sa dajú zvládnuť s menším rozpočtom, pričom sa neukrátite o zážitky. Vyberte sa napríklad do ktoréhokoľvek z nasledujúcich miest a presvedčte sa, že aj vo vzdialených krajinách môžete dostať veľa hodnoty i pri nízkom rozpočte.

Bali

Táto krajina sa už mnoho rokov drží na popredných priečkach dostupných, no zároveň exotických destinácií. Ponúka slnečné a teplé počasie, krásne pláže, čisté more, skvelé jedlo, bohatú históriu. A to všetko za skvelé, niekedy až prekvapujúco nízke ceny a vysokú kvalitu služieb, či už hotelových alebo stravovania. Toto je spôsobené finančnou situáciou domácich, ktorá im neumožňuje ceny dvíhať. Ak sa na Bali vyberiete, prispôsobte sa miestnym, nestresujte sa a nikam sa neponáhľajte. Napokon, o tom je dovolenka.

Tunisko

Exotická destinácia, horúce a stabilné slnečné počasie a nízke ceny. Tie má v poslednom období na svedomí najmä nestabilná politická situácia v krajine, no v turistických rezortoch je situácia i podľa vyjadrení cestovných kancelárií bezpečná. Tunisko má čo ponúknuť najmä v gastronómii a historických pamiatkach.

Juhoafrická Republika

Ak ste typ, ktorý má rád divokú prírodu a poriadnu dávku dobrodružstva, naplánujte si dovolenku práve tu. Budete mať možnosť vidieť prírodné krásy a exotické zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Južná Afrika poskytuje kvalitné služby a má rozvinutý cestovný ruch, i vhodné klimatické podmienky pre jej objavovanie.

Šanghaj

Paradoxom je, že letenka bude do tohto mesta stáť viac ako samotný pobyt v ňom. V Šanghaji si totiž budete môcť veľa dovoliť i keď máte okresaný rozpočet. Ubytovanie, vstupy do turistických pamiatok či jedlo sú tu mimoriadne lacné. Rada nad zlato – pri výbere hotela sa v Šanghaji neriaďte počtom hviezdičiek, ale vlastným úsudkom.

Samoa

Krásny, exotický a ešte k tomu aj lacný ostrov. Samoa je cestovateľským snom mnohých Európanov a rajom dovolenkárov. Tento ostrov je bezpečný aj pre cestovateľov na vlastnú päsť. Ceny ubytovania, strava a doprava po ostrove sú mimoriadne nízke.

Seychely

Nie, netreba vyhrať v lotérii ani sa narodiť do bohatej rodiny, aby ste sa sem mohli pozrieť. Stačí len, ak budete mať dosť trpezlivosti, času, ale aj určitú dávku šťastia hľadaním lacných leteniek a ubytovania. Priame lety sú najdrahšie, no ak ste ochotní letieť zo vzdialenejšieho letiska, v noci, skoro ráno alebo vám neprekáža pár prestupov po ceste, ušetríte na letenke slušný balík peňazí. Ubytovanie si tiež nehľadajte v hoteloch a rezortoch, ale skôr na privátoch, v hosteloch, alebo cez Airbnb.  

Uruguaj

Ešte stále pomerne turistami neobjavená krajina. Cestovanie po krajine, aj ubytovanie a jedlo sú lacné, no treba sa sem najprv dostať a letenka bude tá najdrahšia položka výletu. Uruguaj je ideálnou krajinou pre niekoho, kto rád spoznáva a netrávi celú dovolenku len v jednom rezorte ležaním na pláži.

Thajsko

Exotika, teplo, úžasné jedlo, krásne prírodné scenérie, množstvo kultúrnych pamiatok a jedny z najkrajších pláží sveta. To všetko ponúka Thajsko. Dokonca aj priame letenky sú pri aktuálne lacnej rope cenovo atraktívne.

Zohnať si lacné, no kvalitné ubytovanie v Thajsku nie je problém. Už trojhviezdičkové hotely poskytnú pohodlný nocľah s raňajkami v blízkosti pláže a to od štyroch eur za noc. Hladní tiež neostanete. Bežné jedlo z ulice je zdravé, čerstvé, chutné a skoro zadarmo. Za tradičné thajské rezance Pad Thai nedáte viac ako dve eurá.

Mnoho cestovných kancelárií ponúka all inclusive dovolenky v Thajsku za pomerne vysoké ceny, ale najlepšie urobíte, ak sa sem vyberiete na vlastnú päsť a objavíte to skutočné, nie turistické Thajsko.

 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Káva chutí lepšie na Lomnickom štíte

Aj slovenská kaviarenská scéna ponúka zákazníkom zaujímavé miesta, v ktorých bude kávička o kúsok zaujímavejšia.

čítaj viac