Aktívny víkend: Ako ho stráviť v okolí Bratislavy?

[lnk url=“https://commons.wikimedia.org/”] Zdroj: Wikimedia[/lnk]

24. 2. 2017; Autor: Sóda, Foto: LMih

Cez víkend by nás malo čakať síce nie príliš teplé, ale zato aspoň slnečné počasie. Škoda by bola nevyužiť to aspoň na nejakú ľahkú turistiku či spoznávanie miestnych atrakcií.

Výstup na Čelo a Veterlín

Veterlín
Zdroj: Wikimedia

Dva karpatské vrchy neďaleko Smoleníc aj v neskorej zime lákajú na turistiku. Približne 5-hodinová túra vás v tomto počasí poriadne osvieži a zároveň zocelí do letnej turistickej sezóny. Tá sa už nezadržateľne blíži. Naviac si pri výstupe môžete užiť výhľad na okolité kopce a vrchy. Trasa je miestami náročná, takže odporúčame poriadne sa vystrojiť.

Streľba z luku alebo kuše

Dávne zbrane, ktorými naši ľudskí predkovia lovili už pred 50 000 rokmi, sú právom fascinujúce. Môžete si vyskúšaním takejto streľby splniť detské sny, alebo ich splniť rovno vašim deťom. Vyskúšať si to môžete napríklad v Action Parku v Bratislave, kde vás inštruktori vybavia výstrojom a naučia so zbraňami zaobchádzať. Potom si môžete skúsiť zastrieľať na terče.

Vojenský cintorín v Petržalke

Petržalka vojenský cintorín
Zdroj: Wikimedia

Vedeli ste, že sa v Petržalke nachádza zachovalý vojenský cintorín? Nájdete ho pri Kopčianskej ulici. Pochádza ešte z čias Prvej svetovej vojny, po ktorej tu ostali vyše tri stovky padlých vojakov. Zomreli väčšinou v okolitých nemocniciach.

Ich národnosti sú rôzne a nájdete tu aj Čechoslovákov (Čechov a Slovákov náhrobné kamene nerozlišujú). Aj keď na Verdun alebo Somme toto memento vojnového vyčíňania nemá, predsa len sa ho oplatí navštíviť a pripomenúť si temné etapy našej histórie a tých, ktorí nikdy nevideli ich koniec.

Turistická rozhľadňa Veľká Homoľa

Neďaleko Modry v Malých Karpatoch nájdete drevenú, 20 metrov vysokú rozhľadňu, ktorá vznikla ako symbol priaznivých vzťahov medzi Modrou a Pezinkom. Vedú k nej viaceré turistické chodníčky, po ktorých sa k nej dostanete asi za hodinu chôdze od najbližších miest. Ideálny výlet po víkendovom obede, pri ktorom sa môžete nadýchať čerstvého lesného vzduchu a pokochať okolitými kopcami a prírodou.

Malacký kaštieľ

Zdroj: Wikimedia

Pre milovníkov histórie je naša krajina ako stvorená, môžeme sa totiž pochváliť jedným z najvyšších výskytov kaštieľov na počet obyvateľov. Každý víkend môžete objaviť nejaký nový. Tento víkend môžete začať napríklad kaštieľom v Malackách. Štyri storočia patril rodu Pálfiovcov, neskôr fungoval počas socializmu ako nemocnica a zároveň aj príbytok pre bezdomovcov.

Dnes je kaštieľ schátralý a jeho oprava by si vyžadovala malý majetok. Stále však stojí za pohľad. Ak ho navštívite, môžete sa poprechádzať v jeho anglickom parku a pokochať sa klasicistickou architektúrou objektu.

 

Rýchly internet v Modre, Bratislave, Malackách a Čunove

Aj v lokalitách Modra, Bratislava, Malacky či Čunovo môžu zákazníci O2 využiť najrýchlejšie mobilné internetové pripojenie na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Potrebujete viac informácií o službe 4G LTE internet?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Miesta, ktoré určite pri návšteve Pezinka nevynechajte

Po jednom z najbohatších miest Uhorska so slávnou vinohradníckou minulosťou ostalo množstvo zachovaných pamiatok.

čítaj viac