Bratislava a širšie okolie: Tipy, kam vyraziť v zlom počasí

Danubiana

3. 2. 2017; Autor: Sóda, Foto: Terra Libera

Predpoveď počasia na najbližšie dni veští slušnú čľapkanicu. Zlé počasie však ešte nemusí znamenať, že víkend premárnite pozeraním televízie. Máme pre vás niekoľko tipov, kam sa ísť pozrieť aj v prípade, že dlhšie prechádzky po prírode či korze nepripadajú do úvahy.

Dopravné múzeum, Bratislava

Múzeum dopravy Bratislava
Múzeum dopravy Bratislava

Bratislavské dopravné múzeum sleduje historický vývoj áut a ich predchodcov. V zbierke zopár skutočne pozoruhodných starých kúskov. Prvé motorové autá, ktoré sa ponášali skôr na koče, krásnych veteránov, staré autobusy, pretekárske tátoše. Ak vás fascinuje technika a história, toto múzeum by ste určite mali navštíviť.

Bibiana, Bratislava

Bibiana, dom umenia pre deti
Bibiana

Bibiana je medzinárodný dom umenia určený deťom. Precízne pripravené interaktívne výstavy s určitosťou nadchnú nielen vaše ratolesti, ale aj všetkých dospelých, ktorí si zachovali kúsok hravej detskej duše. Pravidelne sú dopĺňané sprievodnými podujatiami – divadelnými predstaveniami, tvorivými dielňami a hudobným programom. Galériu hľadajte v centre Bratislavy, presnejšie na Panskej ulici číslo 41.

Danubiana, Bratislava-Čunovo

Danubiana
Danubiana

Pred pár rokmi zrenovované múzeum moderného umenia sa už stihlo stáť miestnym pojmom. Je to nielen kvôli expozíciám, ale aj vďaka samotnému areálu. Hlavná budova v tvare lode na pozadí vodnej priehrady pôsobí, akoby sa na hladine vznášala.

Celkovo je areál veľmi šikovne prepojený s okolitou vodnou plochou. Výstavy sa sústredia najmä na slovenských umelcov, no nájdete tu aj diela zahraničných velikánov.

Synagóga Café, Trnava

Synagóga Café
Synagóga Café v Trnave

Ortodoxná synagóga v Trnave stojí už od 19.storočia. V snahe uchovať krásnu stavbu aj pre budúce generácie sa z jej vnútra stala štýlová kaviareň a multifunkčný priestor, kde sa často konajú rôzne akcie pre verejnosť. V roku 2010 získala ocenenie ako najkrajšie zrekonštruovaná sakrálna stavba na Slovensku.

Malokarpatské múzeum v Pezinku

Malokarpatské múzeum v Pezinku
Malokarpatské múzeum v Pezinku

Malokarpatské múzeum sídli v historickom centre mesta Pezinok, v Kaviakovom dome. Jeho stále expozície návštevníkom približujú dejiny malokarpatského vinohradníctva.

Múzeum sa môže pochváliť najväčšou zbierkou vinohradníckych lisov v Európe. Expozícia obsahuje rôzne interaktívne prvky ako arómabar, ktorý preverí vaše čuchové bunky, štupľovačku fliaš či simulátor opitosti.

Do 2. apríla stihnete aj výstavu ilustrácií svetových surrealistov. Štyri zvučné mená: Salvador Dalí, Jean Cocteau, Jean Marais a Tonino Guerra.

Rýchly internet aj na týchto miestach

Aj v týchto lokalitách môžu zákazníci O2 využiť najrýchlejšie mobilné internetové pripojenie na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Potrebujete viac informácií o službe 4G LTE internet?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

7 domov slávnych slovenských spisovateľov, ktoré môžete navštíviť

Poznáme ich najznámejšie diela, no takto máte možnosť nahliadnuť do ich skutočného sveta.

čítaj viac