Kúsok od Bánoviec nad Bebravou leží málo známy hrad s pôsobivou atmosférou

18. 10. 2016; Autor: Sóda, Foto: Filip Jurovatý

Spomedzi hradov v románskom slohu patrí na Slovensku medzi najhodnotnejšie a výhľady, ktoré sa z neho črtajú na okolité Strážovské vrchy sú nezameniteľné.

V okrese Bánovce nad Bebravou, približne tri hodiny pešo od obce Uhrovec, sa na strmom kopci týči zrúcanina Uhroveckého hradu.

Vďaka pomerne neprístupnej polohe ho v priebehu dejín nepostretli vážnejšie nájazdy nepriateľských vojsk.

Uhrovecký hrad

Pustnúť začal až od 18. storočia, kedy ho definitívne opustil chorvátsky šľachtický rod Zayovcov. A tak, hoci bol postavený v 13. storočí, je stále pomerne dobre zachovaný.

Neprístupná poloha tento hrad najprv chránila, neskôr bola dôvodom jeho skazy. Dnes je to jeden z dôvodov, prečo tento poklad mnoho turistov stále neobjavilo.

Výhľad na Strážovské vrchy

Pritom spomedzi hradov v románskom slohu patrí na Slovensku medzi najhodnotnejšie a výhľady, ktoré sa z neho črtajú na okolité Strážovské vrchy sú nezameniteľné.

Ak tu zavítate na výlet, nezabudnite sa po ceste naspäť zastaviť aj v obci Uhrovec, pri rodnom dome Ľudovíta Štúra a zároveň Alexandra Dubčeka, ktorý sa vďaka zhode okolností narodil o storočie neskôr na rovnakom mieste.

Rodinný dom Ľ. Štúra a A. Dubčeka

Bánovce nad Bebravou na mape rýchleho internetu

Vďaka vysokorýchlostnému pripojeniu 4G LTE sú odteraz obyvatelia Bánoviec nad Bebravou prepojení s celým svetom viac ako kedykoľvek predtým.

Od tejto jesene Bánovce nad Bebravou patria medzi slovenské mestá a obce s najrýchlejším mobilným internetovým pripojením na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.
Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Ako sa dá zo Slovenska preraziť s luxusnými hodinkami? Pracujte na nich 400 hodín

Igor Fábry a Michal Molnár sú vyučení šperkári, ktorí v malých dielňach v Banskej Bystrici začali robiť luxusné hodinky. Zákazníkov majú v Ázii aj v Amerike.

čítaj viac