Internet na doma od O2 bez kopania káblov a bez dlhého čakania

dolina s domami

13. 4. 2017; Autor: Sóda, Foto: Wikimedia

Rýchly internet pre domácnosť už nebude len privilégiom miest. O2 totiž spúšťa službu Internet na doma, vďaka ktorej bude pripojenie svižné aj tam, kde to nebývalo zvykom. To všetko bez kopania káblov a bez dlhého čakania na sprevádzkovanie. O prenosovej rýchlosti, gigabajtoch na sťahovanie a dostupnosti nám viac prezradil Igor Jakubócy, senior špecialista pre dáta a obsah z O2 Slovakia.

Prečo sa O2 rozhodlo prísť na trh so službou Internet na doma?

Ide o prirodzený vývoj toho, čo ponúkame. Začali sme ako mobilný operátor so službami volaní, SMS, MMS, potom prišli dáta. Pre zákazníkov však nechceme byť len dodávateľom mobilných, služieb, ale ponúknuť aj plnohodnotnú alternatívu k fixnému internetu – a to využitím technológie LTE TDD. Naši zákazníci získajú prístup k vysokorýchlostnému internetu bez dlhého čakania a bez toho, aby sme v ich lokalite museli kopať káble.

Takže je to riešenie vhodnejšie pre oblasti, ktoré nie sú husto obývané?

Primárne je služba Internet na doma určená pre oblasti, kde nie je široká ponuka internetových služieb alebo kde je len mobilný internet. Pokiaľ ide o internet do domácností, väčšinou je v týchto oblastiach dostupný len cez lokálneho poskytovateľa, ak vôbec. Parametre ako rýchlosť sťahovania alebo stabilita pripojenia často nezodpovedajú požiadavkám zákazníkov.

Na dedine má sekať kosačka, nie internet.
Viac info
.

Aká rýchlosť bude dostupná s O2 Internetom na doma?

Pre zákazníkov máme pripravené tri varianty. Najnižší s rýchlosťou sťahovania do 10 Mbit/s, druhý variant s rýchlosťou 30 Mbit/s. Tretí variant je s rýchlosťou do 128 Mbit/s, ale v budúcnosti ho chceme, samozrejme, posúvať k ešte vyšším hodnotám.

Povedané laicky, aký rozdiel pocíti zákazník?

Pri sťahovaní filmu vo veľkosti 1 GB hovoríme o skrátení čakania z desiatok minút pokojne na minúty, respektíve sekundy.

Koľko gigabajtov budú môcť zákazníci mesačne presurfovať?

Pri najnižšom programe bude mať zákazník k dispozícií 100 GB mesačne na stiahnutie, pri druhom programe dostanú 200 GB. S najvyšším balíkom z ponuky zákazníci dostanú každý mesiac 300 GB. Po prečerpaní mesačného balíka dát sa rýchlosť sťahovania zníži na 256 kbit/s, čo stále stačí na prezeranie e-mailov a na bežnú textovú komunikáciu bez ďalšieho spoplatnenia..

 

Liptovský Ján
Zdroj: Wikimedia CC 4.0, Autor: Patrik Kunec

Koľko budú stáť jednotlivé balíky?

Najnižší 100-gigabajtový balík vyjde na 15 €, 200-gigabajtový na 20 € a 300-gigabajtový s neobmedzenou rýchlosťou na 30 €.

 

Ako sa zákazník dostane k Internetu na doma od O2?

Dostupnosť služby vo svojej lokalite si záujemca najskôr overí cez web alebo v O2 Predajni. Pripojenie budeme sprístupňovať vo viacerých etapách, takže sa môže stať, že záujemca svoju obec v zozname dostupných lokalít najprv nenájde. Ak nám nechá na seba kontakt, informáciu o dostupnosti služby dostane hneď, ako to bude možné.

Potom stačí prísť do predajne a aktivovať si produkt. Domov si zákazník odnesie anténu, ktorú mu príde technik dohodnutom čase, zhruba do 2 až 3 dní, nainštalovať. Samotná inštalácia antény trvá asi 2 hodiny, kým ju technik nastaví tak, aby prijímala čo najlepší signál, teda aby si mohol zákazník pri surfovaní na internete užívať čo najvyššiu prenosovú rýchlosť.

Službu si môže zákazník objednať aj cez e-shop. V tomto prípade zákazníkovi doručí anténu kuriér do jedného dňa. Ďalší postup je rovnaký ako pri návšteve predajne.

V ktorých oblastiach bude O2 sprístupňovať službu Internet na doma?

Do začiatku augusta budeme mať v každom okrese na Slovensku vysielač, prostredníctvom ktorého budeme poskytovať prístup k vysokorýchlostnému internetu. Väčšinou to budú oblasti, kde nie je žiadny poskytovateľ internetu alebo je ich veľmi málo.

 

Chcete vedieť viac o službe
Internet na doma?

Ak áno a máte záujem o zavedenie internetu
alebo sa chcete dozvedieť viac informácií,
nechajte nám vaše telefónne číslo
a my vám zavoláme.

Ďakujeme. Zavoláme vám.

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Stredné Slovensko: 5 tipov, kam sa vybrať na výlet

Niekoľko známych aj menej známych turistických atrakcií, ktoré sa oplatí vo voľnom čase preskúmať.

čítaj viac