Navštívte týchto 11 tradičných tatranských miest a vyhrajte skvelé ceny

Spoznajte aj ďalšie miesta, ktoré v Tatrách treba vidieť, a navyše môžete s O2 Extra výhodami súťažiť o atraktívne ceny.

30. 6. 2017
Autor: Sóda
30. júna 2017

Hory máme na dosah, no napriek tomu poznáme niektoré tatranské miesta iba z pohľadníc. Vyberte sa s rodinou objavovať krásy Tatier a hrajte o zaujímavé ceny v súťaži s Extra výhodamiInšpirujte sa tipmi od O2 a naplánujte si letný víkend v slovenských veľhorách.

Chata pri Zelenom plese

chata pri zelenom plese

Je známa aj ako „Brnčalka“ a leží na konci Doliny Zeleného plesa na severnom brehu Zeleného plesa. Ponúka bohatý výber jedál a nápojov a ubytovanie turistickej kategórie.

Vodopád Skok

vodopad skok

Jeden z najkrajších tatranských vodopádov padá zo skalného prahu vo výške 1 789 m n. m. Spravte si nenáročnú túru zo Štrbského plesa po žltej značke a osviežte sa v jeho tieni.

Hrebienok

hrebienok

Východiskový bod do Malej Studenej doliny a Veľkej Studenej doliny, ako aj na Slavkovský štít. Vyvezte sa pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca do výšky 1 272 m n.m. a zažite pocit, aký mala aj anglická kráľovná Alžbeta pri návšteve Vysokých Tatier.

Chata pod Rysmi

chata pod rysmi

Najvyššie položená (2 250 m n. m.) a zároveň najmladšia tatranská chata situovaná pod sedlom Váha v rovnomennej dolinke v uzávere Mengusovskej doliny. Pri výstupe na Rysy ju nemôžete minúť.

Slavkovský štít

slavkovsky vrch

Neprehliadnuteľný končiar s výškou 2 452 metrov nad morom vás po približne päťhodinovom výstupe odmení fantastickým výhľadom – jedným z najkrajších v celých Tatrách.

Demänovská jaskyňa slobody

demanovska jaskyna slobody

Spoznajte najnavštevovanejšiu jaskyňu na Slovensku, ktorá je súčasťou obrovského podzemného krasového systému v Demänovskej doline. Má jedinečnú kvapľovú výzdobu, ktorá ju radí medzi najkrajšie jaskyne v Európe.

Srdiečko (Chopok Juh)

srdiecko

Trojhviezdičkový hotel v nadmorskej výške 1 213 m n. m. víta svojich hostí už od roku 1958 a v lete je obľúbeným východiskom mnohých turistických trás.

Chopok, 2 004 m n. m.

chopok

Chopok, druhý najvyšší vrchol Nízkych Tatier, ponúka veľký počet trás na pešiu turistiku a treking s rôznymi úrovňami náročnosti, od náročných, kde sa vyžaduje určitý stupeň prípravy, až po tie, ktoré sú určené pre rodiny s deťmi, prípadne pre začiatočníkov. Na vrchol vás moderné lanovky pohodlne odvezú z oboch svetových strán – zo severnej z Liptova i z južnej z Horehronia.

Bešeňová

Miesto príjemného oddychu, kde načerpáte pozitívnu energiu. Termálna voda hnedočervenej farby obsahuje veľké množstvo minerálnych látok a blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.

Vrbické pleso

vrbicke pleso

Najväčšie prírodné jazero v Nízkych Tatrách vo výške 1 113 m n. m. v hornej západnej časti Demänovskej doliny. Oddýchnite si v tichu lesa a pokochajte sa výhľadom na okolité hrebene.

Skalnaté pleso, 1 751 m n. m.

skalnate pleso

Skalnaté pleso je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Náučno-zábavný chodník Tatranskej divočiny so Svišťou krajinkou si vaše deti určite obľúbia. Vyberte sa s rodinou na výlet na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier – Lomnický štít. Vyvezte sa nad oblaky a zažite neopakovateľný výhľad na okolité štíty najmenších veľhôr sveta. Skalnaté pleso je jedným z uzlov Tatranskej magistrály, po ktorej je už len na skok Huncovským úbočím do Doliny Zeleného plesa.

Vo Vysokých a Nízkych Tatrách je leto najkrajšie. Vydajte sa s O2 na túry, navštívte vybrané miesta a každý týždeň hrajte o parádne ceny. 

Ako sa zapojím? 

Stiahnite si aplikáciu O2 Extra výhody (iOS, Android), navštívte jedno alebo viac miest v Nízkych alebo Vysokých Tatrách z mapy a označte sa na tomto mieste prostredníctvom aplikácie.

Čo môžem vyhrať?

Medzi hlavné ceny patrí pobyt pre dve osoby v Hoteli Pošta, rodinný pobyt v hoteli Galeria Thermal so vstupom do aquaparku Bešenová, ale aj výlet lanovkami na Skalnaté pleso a Lomnický štít. V rámci týždenných cien môžete vyhrať celodenné vstupy do aquaparkov či výlet lanovkou na Chopok.

Hlavné ceny do súťaže venoval Tatry Mountain Resorts a.s., top prevádzkovateľ horských stredísk a turistickýcvh služieb v regióne strednej a východnej Európy.

Podrobnosti o súťaži nájdete na našej stránke Extra výhody.

 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.