Tipy na víkendové výjazdy v okolí Popradu

[lnk url=“https://commons.wikimedia.org/”] Zdroj: wikimedia[/lnk]

4. 3. 2017; Autor: Sóda, Foto: Lure

Víkend sa už nezadržateľne blíži a nuda je to posledné, čo by malo byť na programe. Prinášame vám niekoľko nápadov na aktívny, náučný, aj oddychový víkend. Je už len na vás, čo si vyberiete.

Lezecká stena v Tatranskej Lomnici

Populárna destinácia malých aj veľkých nadšencov lezenia po stenách. Predtým, než sa odhodláte na lezenie po skutočných skalách, môžete si to s pomocou inštruktorov (alebo sami) natrénovať tu.

Vyhliadková veža vo Východnej

Vyhliadková veža “Májka” vysoká 28 metrov je súčasťou prírodného amfiteátru vo Východnej, kde sa pravidelne koná folklórny známy folklórny festival. Z veže môžete vidieť krásnu panorámu Vysokých Tatier. V areáli sa nachádza aj expozícia drevených ľudových plastík.

Zdroj: wikimedia

Podtatranské múzeum

V Tatrách ste už určite boli, ale v Podtatranskom múzeu možno ešte nie. Múzeum je rozdelené do dvoch pobočiek, jednu nájdete v Poprade a druhú v Spišskej Sobote. Z dôvodov rekonštrukcie je hlavné múzeum v Poprade zatvorené, no to v Spišskej Sobote vás radi privítajú. Nájdete v ňom expozície dobových príbytkov a náradí, niečo o známych rodákoch z oboch miest a ich tvorbe alebo výstavu ozdobných malieb z kostolov.

Historická budova múzea v Poprade na Vajanského ulici stojí sama o sebe za pozornosť, no nateraz si ju môžete pozrieť len z vonku. No ani Spišská Sobota, ktorá je v súčasnosti mestskou časťou Popradu, v ničom nezaostáva. Jej zachovalé historické budovy sú zaradené na zoznam pamiatok UNESCO. Cestou do múzea si nezabudnite dať prechádzku po námestí a jeho okolí.

Podtatranské múzeum
Zdroj: wikimedia

Simulátor voľného pádu

Ak ste si vždy chceli vyskúšať skok padákom, no ešte ste naň nenabrali odvahu, môžete si to aspoň natrénovať v stredisku Adrop neďaleko Liptovského Mikuláša, čo z Popradu nie je zas tak ďaleko. Inštruktori vás vopred naučia, ako sa pri podmienkach v “tuneli” máte správať a vy si sami vyberiete, ako dlho v ňom chcete zostať. A potom môžete aspoň chvíľu pod dohľadom slobodne lietať!

Szczawnica, Niedzica Zamek (Poľsko)

Z malebnej obce Lesnica sa dá po upravenom chodníku prejsť peši alebo na bicykli krásnou prírodou popri Dunajci do poľského mestečka Szczawnica. Už od o polovice 19. storočia je obľúbenou turistickou destináciou.

Szczawnica je známe kúpeľné mesto, nachádzajú sa tu viaceré liečivé pramene. Oplatí sa prísť aj na dlhšie, poobdivovať miestnu prírodu, malebné horskú architektúru, ochutnať liečivú vodu, prípadne si zalyžovať.

Ďalšou zastávkou kúsok autom od Lesnice a Szczawnice môže byť stredoveký hrad Niedzica. Na to, že pochádza zo 14. storočia je prekvapivo zachovalý. Týči sa nad Čorstínskou vodnou nádržou, ktorá vznikla zahatením Dunajca. Pútavú históriu gotického zámku môžete objavovať v miestnom múzeu, alebo si len užite nádherný výhľad na zámok z priehradného múra.

Hrad Niedzicza
Zdroj: wikimedia

Rýchly internet aj v Poprade, Liptovskom Mikuláši či Východnej

Aj v lokalitách Poprad, Liptovský Mikuláš či Východná môžu zákazníci O2 využiť najrýchlejšie mobilné internetové pripojenie na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Potrebujete viac informácií o službe 4G LTE internet?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Liptov, Tatry, Spiš: Tipy, kam sa tento víkend vybrať na výlet

Päť nápadov, kam sa cez tento víkend vybrať na severe Slovenska na výlet.

čítaj viac