Potrebujete si oddýchnuť za krátky čas? Skúste to so smartfónom

15. 8. 2016; Autor: 02 Guru, Foto: Pixabay

Oddýchnuť si v dnešnom uponáhľanom svete je dosť ťažké. Vďaka smartfónom sme neustále pripojení a v strehu, hladní po tom prečítať si ďalší email či tweet. No práve smartfóny dokážu ponúknuť ten vytúžený únik z reality. Postačí stiahnuť si pár aplikácií, ktoré nám k odpočinku pomôžu.

Hudba na upokojenie

Je pravda, že najviac nám môže pomôcť hudba, ktorá je dostupná v každom smartfóne. Naladiť sa na tú správnu vlnu však už také ľahké byť nemusí, najmä ak vás neoslovuje ponuka komerčných staníc.  

Stačí preto otvoriť Google Play / Apple iTunes, vyhľadať “relax music” alebo tiež “relaxacna hudba” a obchod nám ponúkne množstvo aplikácií. Nám v redakcii sa najviac osvedčila táto.

Ak máte iPhone, začať môžete napríklad touto aplikáciou. Stačí nainštalovať, zavrieť oči, spustiť a vychutnávať.

Viaceré aplikácie ponúkajú možnosť spánkového režimu, to znamená, že si v nastavíte čas vypnutia prehrávania – aby ste sa po ukolísaní relaxačnou hudbou ráno neprebudili s vybitým telefónom.

Zdroj: Picjumbo.com

Ide to aj pomocou hier

Čo však robiť, keď chcete vypnúť, ale na hudbu nemáte náladu? Obchody na každej mobilnej platforme ponúkajú množstvo hier, ktoré, často zdarma, poskytnú plnohodný relax. Jednou z nich je Osmos.

Hra je založená na jednoduchom princípe, ktorého podstatou je princíp osmózy – z čoho vznikol aj názov hry. Hráč riadi akýsi mikroorganizmus, s ktorým sa pokúša ovládnuť ostatné organizmy. Prostredie je veľmi príjemné a samotná hra veľmi návyková.

A čo je hlavné, celé to pôsobí akosi upokojujúco, hra vie dodať energiu a vytúžený oddych, stres z každodenného života razom upadne do zabudnutia. Hru je možné zakúpiť v plnej verzií za pár EUR (2,99), avšak na začiatok postačí aj samotné bezplatné demo, na stiahnutie pre Android a iOS.

Najväčším oddychom však vždy bude výlet niekam do prírody, kde sa dá len tak si užívať ticho a harmóniu. Aj s hľadaním krásnych miest na výlet však môže pomôcť technológia. Skúste napríklad aplikáciu Extra Výhody, alebo pohľadajte inšpiráciu v článku o cestovaní.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Lenovo K6 Note: Prémiový smartfón za cenu strednej triedy

Dostupná cena, dlhá výdrž batérie a nadpriemerný výkon.

čítaj viac