Premeňte svoj smartfón na holografický projektor

13. 7. 2016; Autor: Sóda, Foto: Youtube, Ilustrácie: Lucia Lackovičová

Holografické projektory sú v móde už niekoľko rokov, ale spájajú sa nám skôr s drahou a nedostupnou technológiou, používanou niekde na veľkých výstavách či koncertoch slávnych hudobných hviezd.

No nemusí to tak byť. Vytvoriť si 3D obraz premietaný v priestore je možné aj na obyčajnom smartfóne v pohodlí domova. Takmer zadarmo a behom niekoľkých minút.

Ako postupovať

Budete potrebovať smartfón, obal na CD, lepiacu pásku, tmavú izbu, papier, pravítko, orezávač, ceruzku a linky na správne videá nižšie v článku.

Nakreslite si na štvorčekový papier pomocou pravítka a ceruzky lichobežník. Základne majú dĺžku 6 a 1 cm, jeho výška je 3,5 cm. Ak chcete väčší projektor na tablet, stačí, ak tieto rozmery zdvojnásobíte.

Následne položte na takto vytvorenú šablónu priesvitný plastový obal z CD a orezávatkom vyrežte štyri rovnaké plochy, ktoré zlepíte lepiacou páskou do tvaru štvorstennej zrezanej pyramídy.

Tu si môžte pozrieť celý postup na videu:

Teraz sa už len zavrieť v tmavej miestnosti. Telefón umiestnite na rovný povrch, naopak obrátenú pyramídu položte na displej do stredu a pustite na smartfóne toto špeciálne video.

Podobných videí je neúrekom, od plávajúcich medúz, cez vybuchujúce ohňostroje či rotujúci model planéty. Viac ich nájdete napríklad tu.

A takto vyzeral náš pokus:

 

Nemáte si také video na čom premietať?

Nové telefóny, ktoré sa pozerali na ľudí z výkladov, alebo ostali osirotené po tom, ako si to ich nový majiteľ rozmyslel, si môžete teraz kúpiť lacnejšie. Takáto príležitosť ako výpredaj telefónov v O2 Mobil Markete sa vám naskytne iba raz v mesiaci.

[mobilmarketpocitadlo]

V ponuke nájdete telefóny, ktoré boli vystavené v O2 predajni, telefóny vrátené od zákazníkov alebo opravené telefóny.  Každý mobilný telefón zakúpený v O2 Mobil Markete má záruku na 12 mesiacov.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

5 spôsobov, ako na úspešnú SMS kampaň

Nové technológie robia z SMS správ užitočný nástroj na podnikanie.

čítaj viac